16:13 09/08/2024Արմեն Ջիգարխանյանի որդին մանրամասներ է հայտնել իր վրա կրակելու դեպքիցԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի որդին՝ դերասան Ստեփան Ջիգարխանյանը, խոսել է Լաս Վեգասում ավազակախմբի հարձակման մասին, որի հետևանքով վիրավորվել էր։ Նրա խոսքերը հայտնում է PROZVEZD-ը։ Դեպքը...
12:04 09/08/2024Օլիմպիական խաղերում պայքարը սկսում են ծանրորդներըՓարիզում անցկացվող Օլիմպիական խաղերում պայքարը սկսում են ծանրորդները։ Ինչպես հայտնում են Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեից, այսօր ժամը 17։00-ին հարթակն դուրս կգա ծանրորդ Անդրանիկ Կարապետյանը։ Այս...
10:41 09/08/2024Ինչո՞ւ չես ամուսնանում. Հարցն անընդհատ իրեն տալու համար ինդոնեզացի 45-ամյա տղամարդը սպանել է հարևանինԻնդոնեզիայում 45-ամյա տղամարդը սպանել է իր հարևանին, երբ վերջինն անընդհատ տղամարդուն հարցրել է՝ ինչո՞ւ չես ամուսնանում։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ տղամարդուն զայրացրել են հարևանի հարցերն այդ...
10:00 09/08/2024Վատ լուր ՌԴ-ի քաղաքացիություն ստացածների համարՁեռք բերված քաղաքացիություն ունեցող ռուսաստանցիները դրանից կզրկվեն զինվորական հաշվառումից հրաժարվելու դեպքում։ Համապատասխան օրենքը ստորագրել է Վլադիմիր Պուտինը, որը հրապարակվել է իրավական ակտերի...
22:43 08/08/2024ԱՄՆ-ը Թեհրшնին զգուշացրել է տնտեսության համար լուրջ սպառնալիքի մասին Իսրայելի վրա հարձակման դեպքումՄիացյալ Նահանգները նախազգուշացրել է Թեհրանին, որ Իսրայելի վրա լայնածավալ հարձակման դեպքում Իրանին սպառնում է «ջախջախիչ հարվածի», որը բացասաբար կանդրադառնա իսլամական հանրապետության տնտեսական վիճակի...
16:11 08/08/2024Ռուսաստանին օգնելու համար ցանկանում եք ներգրավել ղազախների՞ն, թե՞ հայերին. Զատուլինին բարկացրել է լրագրողի հարցըՌուսաստանը մտադիր չէ օգնություն խնդրել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) իր գործընկերներից Կուրսկի շրջանում Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակումից հետո։ Այդ մասին «Գազետա...
15:31 08/08/2024Լուկաշենկոն հայտարարել է, թե ԱՊՀ երկրները չեն կարող առանց ՌուսաստանիԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ԱՊՀ երկրներին կոչ է արել միասին մնալ և կարճաժամկետ օգուտներ չփնտրել՝ ընդգծելով, որ եթե Ռուսաստանը փլուզվի, ԱՊՀ մյուս բոլոր երկրները ընկնելու են այդ փոսի մեջ։...
15:10 08/08/2024¼ եզրափակիչում Արսեն Հարությունյանը պարտություն կրեցՕլիմպիական խաղերում 1/4 եզրափակիչ փուլում ազատ ոճի ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը 5։12 հաշվով պարտվեց ուզբեկ մարզիկին։
15:07 08/08/2024Մալխաս Ամոյան. Արթուր Ալեքսանյանը համաշխարհային ըմբշամարտի լեգենդ էՀայաստանի հավաքականի ներկայացուցիչ, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը (77 կգ) դարձել է Փարիզի ամառային օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր։ Մարզական լրագրող Վյաչեսլավ Աբդուսալամովի հետ...
12:32 08/08/2024Հանգստից հետո միայն 5 տոկոսն է ցանկանում վերադառնալ աշխատանքի. ՈւսումնասիրությունՄարդկանց 34 տոկոսը խոստովանել է, որ հանգստի ընթացքում կարոտում է տունը։ Ամառային արձակուրդներից աշխատանքի վերադառնալ չի ցանկանում գրեթե ոչ ոք.
09:42 08/08/2024Զախարովա. Արևմուտքը ապակառուցողական օրակարգ է առաջ մղում Հարավային ԿովկասումԱրևմուտքը Հարավային Կովկասում ապակառուցողական օրակարգ է քարոզում, որի նպատակն է մասնատել տարածաշրջանը և քանդել պատմական կապերը Մոսկվայի հետ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին այդ մասին ասել է ԱԳՆ պաշտոնական...
21:52 07/08/2024Մալխաս Ամոյանը դարձավ օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիրՕլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալի համար հունահռոմեկան ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը մրցեց 2019 թվականի աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր, Ուզբեկստանի դրոշի ներքո հանդես եկող Արամ Վարդանյանի հետ։ Վճռորոշ...
17:41 07/08/2024Շախմատիստուհին փորձել է սնդիկով թունավորել մրցակցինԴաղստանում ընթացող շախմատի առաջնության մասնակիցը փորձել է ազատվել մրցակցից և սնդիկ է լցրել նրա տախտակի վրա։ Այս մասին օգոստոսի 7-ին հայտնել է հանրապետության սպորտի նախարարությունը։ «Համացանցում...
16:22 07/08/2024ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչը և նրա կինը Բրյուսելում զինված հարձակման են ենթարկվելԵրկուշաբթի կեսօրին Բրյուսելում կողոպտել են ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Ջաֆար Հուսեյնզադեին և նրա կնոջը։ Այս մասին հայտնում է բելգիական Sudinfo լրատվական գործակալությունը։ Միջադեպը տեղի է...
16:13 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
16:11 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
13:34 07/08/2024Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը Ուզբեկստանի դրոշի ներքո հանդես եկող հայ մարզիկ էՈրոշվել է Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը փոքր եզրափակչում։ Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ օլիմպիական խաղերի բրոնզի համար հունահռոմեկան ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը կմրցի 2019 թվականի աշխարհի...
12:07 07/08/2024Հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել ալժիրցի բռնցքամարտիկի ծանր մանկությունից ու դժվարություններիցՓարիզի օլիպմիական խաղերում մինչև 64 կգ քաշային կարգում բռնցքամարտի կանանց մրցաշարի ալժիրցի Իման Խելիֆիի հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել մարզիկի դժվար կյանքից ու ծանր մանկությունից։ BBC-ի փոխանցմամբ,...
22:17 06/08/2024ՀԱՄԱՍ-ը քաղբյուրոյի նոր ղեկավար է ընտրելՊաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի նոր ղեկավար է ընտրվել Յահյա ալ Սինվարը, որը կփոխարինի Իրանում սպանված Իսմայիլ Հանիային։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում են շարժումից։ «Իսլամական...
21:36 06/08/2024Իրանը կարող է Իսրայելի վրա հարձակվել հրեական սգո օրըԻրանը ծրագրում է հարձակում Իսրայելի վրա Tisha B’Av-ի՝ հրեական սգի օրը: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Sky News Arabia-ն՝ հղում անելով արևմտյան հետախուզության տվյալներին։ «Ապացույցներ...

13:00 21/12/2024При теракте в немецком Магдебурге погибли 4 человека, 205 человек раненыВ результате наезда автомобиля на посетителей рождественской ярмарке в немецком Магдебурге погибли 4 человека, 205 человек ранены, сообщило издание Bild.
12:08 21/12/2024Фидан: Третьи стороны должны поощрять мирный процесс между Арменией и Азербайджаном справедливо и беспристрастноГлава МИД Турции Хакан Фидан в ходе встречи с главой дипломатии ФРГ Анналеной Бербок коснулся также ситуации в регионе Южного Кавказа.
11:50 21/12/2024Сын бывшего госминистра Арцаха Рубена Варданяна заявил о полной изоляции отца в тюрьме АзербайджанаБывший госминистр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубен Варданян, который больше года незаконно удерживается в тюрьме в Азербайджане, изолирован от нанятых его семьей...
17:48 20/12/2024Алексей Оверчук: Товарооборот между РФ и Арменией за 10 месяцев достиг $10,2 млрдТоварооборот между Россией и Арменией за 10 месяцев 2024 года достиг $10,2 млрд, что в два раза больше показателя за 2023 год.
17:42 20/12/2024Анджелина Джоли пошла на серьезный шаг ради нового фильма о высокой модеАнджелина Джоли полностью погружается в работу над новым фильмом «Стежки». Актриса, традиционно, не обходится полумерами, пишет peopletalk. Если для байопика «Мария» звезда в короткий срок изучила...
17:37 20/12/2024Что в Армении и других странах СНГ дарят на Новый год?В Армении и других странах СНГ в эти дни царит предпраздничное оживление. Вне зависимости от национальных традиций, светский Новый год повсюду на постсоветском пространстве отмечают с Дедом Морозом и...
17:22 20/12/2024Певица Шакира рассказала, кто помог ей справиться с тяжелым периодом после расставания с ПикеКолумбийская певица Шакира рассказала, кто помог ей справиться с тяжелым периодом после расставания с бывшим возлюбленным, футболистом Жераром Пике, передает МИР 24.
16:33 20/12/2024Патель: Действующая администрация США продолжит работу над мирным процессом между Арменией и Азербайджаном до последнего дняДействующая администрация продолжит работу над нормализацией армяно-азербайджанских отношений до последнего дня.
16:11 20/12/2024Пассажир рейса Ереван - Москва устроил дебош в самолете, его задержали во ВнуковоТранспортные полицейские задержали в аэропорту Внуково пассажира самолета, выполнявшего рейс Ереван - Москва, который устроил дебош на борту и ударил бортпроводника.
16:07 20/12/2024Врачи: Пиротехника может навредить органам дыхания и снизить слухОжоги дыхательных путей, снижение слуха и шум в ушах можно получить при неправильном использовании петард, хлопушек и бенгальских огней, также в организм могут попасть соли тяжелых металлов, поэтому...
15:05 20/12/2024В Норвегии самолет с более чем 170 пассажирами на борту чуть не выкатился в море при посадке. Драматические кадрыВ Норвегии самолет Boeing 737s выехал за пределы взлетно-посадочной полосы и остановился всего в нескольких метрах от моря, передает telegraf.news.
12:21 20/12/2024Эммануэля Макрона освистали жители пострадавшего от циклона острова МайоттаЖители пострадавшего от циклона острова Майотта освистали президента Франции Эммануэля Макрона, прибывшего с визитом в находящийся в Индийском океане регион.
11:51 20/12/2024Официально отменено использование гидроксихлорохина для лечения COVID-19Исследование о применении гидроксихлорохина для лечения COVID-19 было официально отозвано из научного журнала спустя несколько лет после публикации, вызвавшей бурные споры, передает euronews.
17:50 19/12/2024Европарламент принял очередную осуждающую Азербайджан резолюцию, потребовав применения санкцийНа пленарном заседании 19 декабря Европарламент соотношением голосов 434 «за», 30 «против» и при 89 воздержавшихся принял резолюцию, касающуюся продолжающегося давления на гражданское общество и...
17:24 19/12/2024Путин рассказал анекдот про слово из трех буквПрезидент России Владимир Путин в ходе прямой линии рассказал анекдот, отвечая на вопрос, что будет с жителями других континентов, когда они начнут уходить под воду, пишет «Газета.Ru».
16:59 19/12/2024Диетолог посоветовала есть сладости утром и в обедСовет отказаться от сладкого часто встречается в рекомендациях по здоровому питанию. Но действительно ли это необходимо? О том, как правильно включать сладости в рацион, и почему сахар не стоит...
16:55 19/12/2024Российскую модель и телеведущую Светлану Савицкую насмерть сбил автомобиль в Париже23 декабря в 11:00 на Троекуровском кладбище состоится церемония прощания со Светланой Савицкой, публикация с таким сообщением появилась в сторис личного аккаунта модели и телеведущей в Instagram.
14:45 19/12/2024В Мозамбике число погибших от урагана «Шидо» увеличилось до 45Число погибших в Мозамбике из-за последствий тропического урагана "Шидо", который обрушился 15 декабря на северные и центральные районы страны, возросло до 45.
12:07 19/12/2024Киевский пропагандист распространяет сведения якобы об отправке в Украину тысяч армянских солдатВоенный контингент Североатлантического альянса в составе 170 тысяч солдат войдет в Украину, сообщил украинский журналист Дмитрий Гордон.
12:00 19/12/2024Возобновляются рейсы по маршруту Екатеринбург – ЕреванАвиакомпания FlyOne возобновит полетную программу из Международного аэропорта Кольцово в Ереван. Лайнеры Airbus A320 начнут полеты в апреле 2025 года, передает АиФ Урал. «Авиаперевозчик обещает...