16:13 09/08/2024Արմեն Ջիգարխանյանի որդին մանրամասներ է հայտնել իր վրա կրակելու դեպքիցԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի որդին՝ դերասան Ստեփան Ջիգարխանյանը, խոսել է Լաս Վեգասում ավազակախմբի հարձակման մասին, որի հետևանքով վիրավորվել էր։ Նրա խոսքերը հայտնում է PROZVEZD-ը։ Դեպքը...
12:04 09/08/2024Օլիմպիական խաղերում պայքարը սկսում են ծանրորդներըՓարիզում անցկացվող Օլիմպիական խաղերում պայքարը սկսում են ծանրորդները։ Ինչպես հայտնում են Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեից, այսօր ժամը 17։00-ին հարթակն դուրս կգա ծանրորդ Անդրանիկ Կարապետյանը։ Այս...
10:41 09/08/2024Ինչո՞ւ չես ամուսնանում. Հարցն անընդհատ իրեն տալու համար ինդոնեզացի 45-ամյա տղամարդը սպանել է հարևանինԻնդոնեզիայում 45-ամյա տղամարդը սպանել է իր հարևանին, երբ վերջինն անընդհատ տղամարդուն հարցրել է՝ ինչո՞ւ չես ամուսնանում։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ տղամարդուն զայրացրել են հարևանի հարցերն այդ...
10:00 09/08/2024Վատ լուր ՌԴ-ի քաղաքացիություն ստացածների համարՁեռք բերված քաղաքացիություն ունեցող ռուսաստանցիները դրանից կզրկվեն զինվորական հաշվառումից հրաժարվելու դեպքում։ Համապատասխան օրենքը ստորագրել է Վլադիմիր Պուտինը, որը հրապարակվել է իրավական ակտերի...
22:43 08/08/2024ԱՄՆ-ը Թեհրшնին զգուշացրել է տնտեսության համար լուրջ սպառնալիքի մասին Իսրայելի վրա հարձակման դեպքումՄիացյալ Նահանգները նախազգուշացրել է Թեհրանին, որ Իսրայելի վրա լայնածավալ հարձակման դեպքում Իրանին սպառնում է «ջախջախիչ հարվածի», որը բացասաբար կանդրադառնա իսլամական հանրապետության տնտեսական վիճակի...
16:11 08/08/2024Ռուսաստանին օգնելու համար ցանկանում եք ներգրավել ղազախների՞ն, թե՞ հայերին. Զատուլինին բարկացրել է լրագրողի հարցըՌուսաստանը մտադիր չէ օգնություն խնդրել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) իր գործընկերներից Կուրսկի շրջանում Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակումից հետո։ Այդ մասին «Գազետա...
15:31 08/08/2024Լուկաշենկոն հայտարարել է, թե ԱՊՀ երկրները չեն կարող առանց ՌուսաստանիԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ԱՊՀ երկրներին կոչ է արել միասին մնալ և կարճաժամկետ օգուտներ չփնտրել՝ ընդգծելով, որ եթե Ռուսաստանը փլուզվի, ԱՊՀ մյուս բոլոր երկրները ընկնելու են այդ փոսի մեջ։...
15:10 08/08/2024¼ եզրափակիչում Արսեն Հարությունյանը պարտություն կրեցՕլիմպիական խաղերում 1/4 եզրափակիչ փուլում ազատ ոճի ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը 5։12 հաշվով պարտվեց ուզբեկ մարզիկին։
15:07 08/08/2024Մալխաս Ամոյան. Արթուր Ալեքսանյանը համաշխարհային ըմբշամարտի լեգենդ էՀայաստանի հավաքականի ներկայացուցիչ, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը (77 կգ) դարձել է Փարիզի ամառային օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր։ Մարզական լրագրող Վյաչեսլավ Աբդուսալամովի հետ...
12:32 08/08/2024Հանգստից հետո միայն 5 տոկոսն է ցանկանում վերադառնալ աշխատանքի. ՈւսումնասիրությունՄարդկանց 34 տոկոսը խոստովանել է, որ հանգստի ընթացքում կարոտում է տունը։ Ամառային արձակուրդներից աշխատանքի վերադառնալ չի ցանկանում գրեթե ոչ ոք.
09:42 08/08/2024Զախարովա. Արևմուտքը ապակառուցողական օրակարգ է առաջ մղում Հարավային ԿովկասումԱրևմուտքը Հարավային Կովկասում ապակառուցողական օրակարգ է քարոզում, որի նպատակն է մասնատել տարածաշրջանը և քանդել պատմական կապերը Մոսկվայի հետ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին այդ մասին ասել է ԱԳՆ պաշտոնական...
21:52 07/08/2024Մալխաս Ամոյանը դարձավ օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիրՕլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալի համար հունահռոմեկան ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը մրցեց 2019 թվականի աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր, Ուզբեկստանի դրոշի ներքո հանդես եկող Արամ Վարդանյանի հետ։ Վճռորոշ...
17:41 07/08/2024Շախմատիստուհին փորձել է սնդիկով թունավորել մրցակցինԴաղստանում ընթացող շախմատի առաջնության մասնակիցը փորձել է ազատվել մրցակցից և սնդիկ է լցրել նրա տախտակի վրա։ Այս մասին օգոստոսի 7-ին հայտնել է հանրապետության սպորտի նախարարությունը։ «Համացանցում...
16:22 07/08/2024ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչը և նրա կինը Բրյուսելում զինված հարձակման են ենթարկվելԵրկուշաբթի կեսօրին Բրյուսելում կողոպտել են ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Ջաֆար Հուսեյնզադեին և նրա կնոջը։ Այս մասին հայտնում է բելգիական Sudinfo լրատվական գործակալությունը։ Միջադեպը տեղի է...
16:13 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
16:11 07/08/2024Փարիզ 2024. հնդիկ կին ըմբիշին զրկել են մեդալից 100 գրամ ավելի քաշի պատճառովՄինչև 50 կգ քաշային կարգում ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական մրցաշարի եզրափակիչ փուլից առաջ հնդիկ կին մարզիկ Վինեշ Ֆոգատը որակազրկվել է։ Կշռման ժամանակ պարզվել է, որ մարզիկը թույլատրելի քաշից մոտ 100...
13:34 07/08/2024Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը Ուզբեկստանի դրոշի ներքո հանդես եկող հայ մարզիկ էՈրոշվել է Մալխաս Ամոյանի մրցակիցը փոքր եզրափակչում։ Ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ օլիմպիական խաղերի բրոնզի համար հունահռոմեկան ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը կմրցի 2019 թվականի աշխարհի...
12:07 07/08/2024Հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել ալժիրցի բռնցքամարտիկի ծանր մանկությունից ու դժվարություններիցՓարիզի օլիպմիական խաղերում մինչև 64 կգ քաշային կարգում բռնցքամարտի կանանց մրցաշարի ալժիրցի Իման Խելիֆիի հորեղբայրը մանրամասներ է պատմել մարզիկի դժվար կյանքից ու ծանր մանկությունից։ BBC-ի փոխանցմամբ,...
22:17 06/08/2024ՀԱՄԱՍ-ը քաղբյուրոյի նոր ղեկավար է ընտրելՊաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի նոր ղեկավար է ընտրվել Յահյա ալ Սինվարը, որը կփոխարինի Իրանում սպանված Իսմայիլ Հանիային։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում են շարժումից։ «Իսլամական...
21:36 06/08/2024Իրանը կարող է Իսրայելի վրա հարձակվել հրեական սգո օրըԻրանը ծրագրում է հարձակում Իսրայելի վրա Tisha B’Av-ի՝ հրեական սգի օրը: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Sky News Arabia-ն՝ հղում անելով արևմտյան հետախուզության տվյալներին։ «Ապացույցներ...

11:15 01/04/2023EU's von der Leyen in the running to be new NATO headEuropean Commission President Ursula von der Leyen is in the running to be the new head of NATO, The Sun newspaper reported on Friday, citing a diplomatic source.
13:58 31/03/2023California Assembly passes resolution condemning Artsakh blockadeThe Armenian National Committee of America (ANCA) California local chapters welcome the California State Assembly’s passage of AJR 1 condemning Azerbaijan’s blockade of Artsakh.
13:48 31/03/2023At least 35 dead in Indian temple collapseThe death toll after a floor collapsed at a Hindu temple in India had risen to 35 on Friday with rescue operations ongoing, a local official told AFP.
13:35 31/03/2023CSTO warns of risks of destabilization on Armenian-Azeri border, in Nagorno-KarabakhThe chief of the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) on Friday warned of high risks of destabilization on the Armenian-Azerbaijani border and in the Nagorno-Karabakh (Artsakh)...
12:34 31/03/2023Trump becomes first ex-US president to be indictedDonald Trump is the first US president to be indicted in criminal proceedings, which also happened as he is seeking the Republican nomination in 2024, BBC News reported.
11:15 31/03/2023AI-generated photo of Pope Francis in puffer coat goes viralOver the weekend, a peculiar image of Pope Francis set the internet alight. Widely circulated on social media, the picture shows the 86-year-old pontiff dressed in a chunky longline white puffer...
11:00 31/03/2023Russian peacekeepers report ceasefire violation in ArtsakhRussian peacekeepers recorded a ceasefire violation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Thursday, the Russian Defense Ministry said in a bulletin on the activities of the Russian peacekeeping contingent...
16:45 30/03/2023Neymar loses $1 million in poker game and gets twitter hackedNeymar's misfortunes continued even off the pitch, as the Paris Saint-Germain star's Twitter account was hacked and he suffered a big loss while playing poker, Marca reported.
12:36 30/03/2023Georgia's Meri Arabidze wins European Women’s Chess ChampionshipAfter 11 thrilling rounds at the European Women’s Chess Championship 2023 two players emerged on the top tying for the first place with 8.5 points, each: IM Meri Arabidze (GEO, 2433) and IM Oliwia...
11:35 30/03/2023'There's something for everyone' in Armenia, Forbes saysForbes has named 10 reasons to visit Armenia. UNESCO World Heritage sites, amazing hiking and nature, Lake Sevan, Mount Ararat, impressive monuments, Ararat Brandy, Armenian wine, pure water,...
11:15 30/03/2023Pope Francis taken to hospital with respiratory infectionPope Francis was hospitalized with a respiratory infection Wednesday after experiencing difficulty breathing in recent days and will remain in the Rome hospital for several days of treatment, AP...
16:35 29/03/2023Louvre museum closed amid pension protestsStriking Louvre workers blocked the entrance to France's most visited museum on Monday in protest of President Emmanuel Macron's controversial plans to raise the retirement age from 62 to 64,...
15:45 29/03/2023Matthew Macfadyen to join ‘Deadpool 3’Matthew Macfadyen is reportedly the latest star to sign on to the third film in Ryan Reynolds’s Deadpool saga.
14:26 29/03/2023Armenia's Seryozha Barseghyan grabs gold at Youth World Weightlifting ChampionshipsArmenian weightlifter Seryozha Barseghyan has earned a gold medal at the 2023 Youth World Weightlifting Championships in Durres, Albania.
14:15 29/03/2023Lionel Messi scores his 100th goal for ArgentinaLionel Messi became the third player ever to score 100 international goals with his 20th minute goal against Curaçao on Tuesday, and the first to accomplish that feat with a men's FIFA World Cup...
12:57 29/03/2023California Assembly Judiciary Committee passes resolution condemning Artsakh blockadeThe Armenian National Committee of America – backed anti-blockade resolution AJR 1, which condemns Azerbaijan’s 100-day blockade of Artsakh, has been passed by the California Assembly Committee on...
11:15 29/03/2023European Chess Championship: Armenia's Mariam Mkrtchyan beats Azeri rivalThe penultimate round of the 23rd European Women Chess Championship was played on Tuesday. Elina Danielian, Mariam Mkrtchyan and Lilit Mkrtchian won their games, the Armenian Chess Federation said....
16:45 28/03/2023MP Sophie Scamps raises Artsakh blockade in Australian Federal ParliamentFederal Member for Mackellar, Dr Sophie Scamps , has risen in the Australian Federation Chamber to deliver a Constituency Statement on Monday, 27 March 2023 discussing the ongoing Artsakh Blockade,...
15:05 28/03/2023Armenian fans hoist 'End the Blockade of Artsakh' banner at Sweden vs. Azerbaijan matchArmenian fans of the Swedish national team hoisted an “End the Blockade of Artsakh” banner as Sweden defeated Azerbaijan 5-0 in a Euro 2024 qualifier at the Friends Arena in Solna, Sweden, on Monday.
13:55 28/03/2023Milan reportedly offer €8 million for transfer of Eduard SpertsyanThe Italian A.C. Milan are interested in Armenian midfielder Eduard Spertsyan, ARMENPRESS reports, citing local media. La Gazzetta dello Sport reported that A.C. Milan are ready to pay €8,000,000 for...