11:07 05/08/2024Բանգլադեշում անկարգությունների ժամանակ զոհվել է առնվազն 300 մարդԲանգլադեշում անկարգությունների ալիքի հետևանքով զոհվել է առնվազն 300 մարդ, այդ թվում՝ 94-ը՝ կիրակի օրը։ Լուրը հայտնում է AFP-ն՝ վկայակոչելով ոստիկանությանը, բժիշկներին և իշխանություններին։ Տեղական...
10:02 05/08/2024Գազայի դպրոցներին իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 30-իԳազայի արևմուտքում գտնվող երկու դպրոցների վրա Իսրայելի ավիահարվածների հետևանքով զոհված պաղեստինցիների թիվը հասել է 30-ի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Al Jazeera հեռուստաալիքը՝...
09:43 05/08/2024Բլինքենը G7-ին հայտնել է, որ Իրանը կարող է հարձակվել Իսրայելի վրա 24 ժամվա ընթացքումԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը յոթնյակի (G7) ԱԳ նախարարներին ասել է, որ Իրանը և շիական «Հեզբոլլահ» շարժումը առաջիկա 24 ժամվա ընթացքում կարող են հարձակում սկսել Իսրայելի վրա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ...
16:13 04/08/2024Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգրկվել է 34 տարեկանից բարձր խաղացողների խորհրդանշական հավաքականումՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ և Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը 90 score-ի վարկածով ընդգրկվել է 34 տարեկանից բարձր խաղացողների խորհրդանշական հավաքականում։ Գրում է...
17:21 03/08/2024Ի՞նչ արժեն դպրոցական հագուստն ու կոշիկը Հայաստանում ու ԱՊՀ այլ երկրներումԱռջևում ուսումնական նոր տարինն է ու դպրոց գնալու հետ կապված ծախսերը։ Սեպտեմբերին ընդառաջ МИР 24-ը պարզել է՝ ի՞նչ արժեն դպրոցական հագուստն ու կոշիկը Հայաստանում ու ԱՊՀ այլ երկրներում։ Ղազախստանում...
13:10 03/08/2024Բեքհեմի որդին կոտրվածքով հոսպիտալացվել էՆախկին ֆուտբոլիստ Դեյվիդ Բեքհեմի և Spice Girls խմբի նախկին մենակատար Վիկտորիա Բեքհեմի որդին՝ Բրուքլինը կոտրվածքով հոսպիտալացվել է։ 25-ամյա Բրուքլինն Instagram-ում հիվանդանոցից լուսանկար է հրապարակել...
11:02 03/08/2024Նիժնի Տագիլում շենքի փլուզման հետևանքով զոհերից 5-ը երեխաներ ենՆիժնի Տագիլ քաղաքում հինգ հարկանի շենքի մասամբ փլուզման հետևանքով զոհվածների թվում հինգ երեխաներ կան։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով օպերատիվ ծառայությունների...
10:13 03/08/2024Չալոյանը ցավալի պարտություն է կրելՀայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամ,+92 կգ քաշային բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերի քառորդ եզրափակչում այսօր ուժերը չափել է աշխարհի բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի չեմպիոն, Իսպանիայի...
23:49 02/08/2024Տուարեգները հայտնել են Մալիում մարտերի ժամանակ Վագների զոհված զինվորների թվի մասինՄալիի հյուսիսում տուարեգ ապստամբների հետ մարտերի հետևանքով զոհվել են Վագներ մասնավոր ռազմական ստորաբաժանման 84 և երկրի կառավարական ուժերի 47 զինվորներ։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով...
17:22 02/08/2024Իրանական հեռուստաալիքը ցուցադրել է անօդաչու թռչող սարքեր, որոնք կարող են «ուղիղ հարվածել Թել Ավիվին»Իրանական «Student News Network» հեռուստաալիքը (SNN) հրապարակել է հարձակողական անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) ցուցակը, որոնք արտադրվել են Իրանում և «կարող են հասնել Իսրայելի ցանկացած անկյուն», ներառյալ...
16:33 02/08/2024Ուկրաինացիների մեծամասնությունը կողմ է ՌԴ-ի հետ բանակցություններ սկսելունՈւկրաինացիների 57%-ը կարծում է, որ Կիևը պետք է բանակցություններ վարի Մոսկվայի հետ հակամարտության կարգավորման համար։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ Այդ մասին են փաստում Կիևի Սոցիոլոգիայի միջազգային...
16:20 02/08/2024Լաս Վեգասում կրակել են Արմեն Ջիգարխանյանի որդունԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքի կենտրոնում կրակել են հայազգի դերասան Արմեն Ջիգարխանյանի որդու վրա, փամփուշտներից մեկը չի դիպել նրան, մյուսը դիպել է գլխին։ Հայտնում է Mash ալիքը։ 58-ամյա Ստեփան Ջիգարխանյանը...
15:30 02/08/2024Կատաղած ցուլից հովվին փրկել են ոստիկաններըՆիժնի Նովգորոդի մարզում ոստիկանները փրկել են հովիվի կյանքը, ում վրա հարձակվել էր կատաղած ցուլը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, ոստիկանությունը հաղորդում է ստացել, որ Վետլուգա գետի ափին՝...
15:10 02/08/202416-րդ հարկից ընկնելուց հետո չորսամյա տղան ողջ է մնացելՖրանսիայում չորսամյա տղան ողջ է մնացել՝ ընկնելով 16-րդ հարկից։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, գրում է Oddity Central-ը։ Ըստ բժիշկների՝ երեխան թեթև վնասվածքներ է ստացել։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Ֆրանսիայի...
13:19 02/08/2024Տրանսգենդեր մրցակցի դեմ պայքարից հրաժարված իտալուհին կհեռանա բռնցքամարտիցԻտալացի բռնցքամարտիկ Անժելա Կարինին, ով հրաժարվել է տրանսգենդեր ալժիրցի Իման Խելիֆի դեմ մենամարտից, կհեռանա սպորտից։ Մարզիկի խոսքերը մեջբերում է La Stampa-ն։ «Ես չեմ պարտվել, բայց հանձնվել եմ հասուն...
12:57 02/08/2024Հարցումը ցույց է տալիս, որ Թրամփը հինգ կետով առաջ է ՀարիսիցԱՄՆ-ի նախկին նախագահ և հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հավանական ընտրողների շրջանում 5 տոկոսային կետով առաջ է անցել փոխնախագահ և դեմոկրատական կուսակցության հավանական թեկնածու Քամալա Հարիսից։ «ՌԻԱ...
11:12 02/08/2024Պատելը չի մեկնաբանել Հայաստանի՝ Իրանից զենքի ձեռքբերման մասին լուրերըԱՄՆ պետդեպարտամենտի փոխխոսնակ Վենդետ Պատելը չի մեկնաբանել Հայաստանի՝ Իրանից զենքի ձեռքբերման մասին լրագրողի հարցը։ Լրագրողը հետաքրքրվել է.
10:44 02/08/2024Մոսկվայի բնակչին արգելել են տանը 30 կատու պահելՀարևանների բողոքից հետո Մոսկվայի բնակչին դատարանն արգելել է բնակարանում 30 կատու պահել։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունից հայտնում են, դատարանը որոշում է կայացրել է օգոստոսի 1-ին։ Դատարանը ամբաստանյալ...
10:01 02/08/2024Պուտինը դիմավորել է փոխանակումից հետո ՌԴ վերադարձած ռուսներինՎնուկովո-2-ում գտնվող ինքնաթիռի թեքահարթակի մոտ գերիների փոխանակումից հետո վերադարձած ռուսներին դիմավորել է Վլադիմիր Պուտինը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի թղթակիցը։ «Առաջին հերթին ուզում եմ...

12:28 17/12/2024Магнитная буря накрыла Землю во вторник утромСлабая магнитная буря класса G1 накрыла Землю во вторник утром, она будет непродолжительной, сообщил ведущий специалист центра погоды "Фобос" Михаил Леус в своем Telegram-канале.
11:57 17/12/2024Миланский «Интер» обыграл римский «Лацио» с разгромным счетом: Мхитарян стал автором голевой передачиМиланский футбольный клуб «Интер» разгромил профессиональный клуб «Лацио» из Рима. Матч 16-го тура чемпионата Италии проходил в Риме. Встреча закончилась со счетом 6:0 в пользу футболистов «Интера»,...
11:28 17/12/2024Китай: чиновника казнили за хищение сотен миллионов долларовУтром 17 декабря в Китае привели в исполнение смертный приговор в отношении бывшего секретаря рабочего комитета Коммунистической партии в зоне экономического и технологического освоения города...
17:15 16/12/2024В Мексике застрелили мэра городаМэр мексиканского муниципалитета Танкануиц де Сантос в штате Сан-Луис-Потоси Хесус Франко Ларрага был убит в ходе вооруженной атаки неизвестных, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Universal.
17:10 16/12/2024Асад объявил, что оставался в Дамаске вплоть до утра 8 декабряБывший президент Сирии Башар Асад заявил, что не планировал покидать страну заранее и эвакуировался из Дамаска утром 8 декабря, сообщается в опубликованном на странице президентской канцелярии в...
16:17 16/12/2024Сильнейший циклон обрушился на архипелаг Майотта: число погибших может превысить тысячуНесколько сотен человек — а возможно, и тысячи — могли погибнуть после того, как самый мощный почти за 100 лет циклон обрушился на французский архипелаг Майотта в Индийском океане, заявили местные...
16:08 16/12/2024Наводнение на юге Индии: из-за мощных ливней прорвало дамбу и затопило поселкиМощное наводнение затопило штат Тамилнад на юге Индии. Там из-за проливных дождей прорвало дамбу и залило населенные пункты. В воде оказались около десятка поселков, передает МИР 24. От сильных...
15:02 16/12/2024МИД РФ надеется, что Никол Пашинян примет участие во встрече лидеров СНГ в ПетербургеРоссийская сторона надеется, что премьер-министр Армении Никол Пашинян, как и все приглашенные, примет участие в неформальной встрече лидеров стран СНГ в Санкт-Петербурге в конце декабря, сообщил РИА...
13:30 16/12/2024Армения вошла в пятерку популярных у россиян направлений отдыха на новогодние праздникиСпрос на авиабилеты в Индонезию на предстоящие новогодние каникулы вырос на 75% по сравнению с 2023 годом, в Китай - на 58%.
11:52 16/12/2024Армянский тяжелоатлет Вараздат Лалаян – чемпион мираНа чемпионате мира по тяжелой атлетике в Бахрейне накануне, 15 декабря, на помост вышли супертяжеловесы.
14:45 14/12/2024Эрдоган: Алеппо, Идлиб, Хама, Дамаск и Ракка могли бы быть турецкими провинциями, если бы...Сирийские города Алеппо, Идлиб, Хама, Дамаск и Ракка могли бы стать центрами одноименных провинций в составе Турции по итогам Первой мировой войны, если бы условия мира были другими.
14:15 14/12/2024Дружба с дочкой Алсу и «богатые» родители: победительница шоу «Ну-ка, все вместе» Элен Бадалян столкнулась с хейтомВокруг шоу «Ну-ка, все вместе» не утихают многочисленные скандалы и слухи. На этот раз все внимание сконцентрировалось на победительнице шестого сезона проекта Элен Бадалян. 17-летняя девушка...
13:10 14/12/2024Тигриные истории: амурский тигр Борис преодолел более 200 километров ради любвиАмурский тигр Борис и самка Светлая воссоединились в Приморье. Самец прошел более 200 километров, чтобы встретиться с ней. Через несколько месяцев у пары появилось потомство. Это произошло в 2015...
12:45 14/12/2024Парламент Южной Кореи поддержал импичмент президентуПарламент Южной Кореи поддержал импичмент президенту Юн Сок Ёлю, сообщил корреспондент РИА Новости из зала для голосований Национального собрания.
12:00 14/12/2024СМИ: Турция готова начать сбивать израильские самолеты в СирииТурция готова сбивать израильские самолеты, если те будут наносить удары в поддержку курдских сил, передает «Голос Турции», чьи источники сообщили об этом.
11:27 14/12/2024Cостоялась встреча Владимира Путина с Нурсултаном НазарбаевымПрезидент РФ Владимир Путин встретился в Ново-Огареве с первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым, сообщает пресс-служба Кремля в субботу.
16:26 13/12/2024Новым премьером Франции назначен 73-летний центрист Франсуа БайруПрезидент Франции Эмманюэль Макрон назначил лидера центристской партии "Демократическое движение" Франсуа Байру на пост премьер-министра страны.
16:17 13/12/2024Российская компания может приобрести ереванский «Пюник»Ереванский «Пюник», который был выставлен на продажу в сентябре, может приобрести компания из России.
15:57 13/12/2024Как выбрать новогоднюю елку? Рассказали экспертыЧто такое Новый год? Мандарины, подарки и, конечно же, елка. Какую же выбрать: настоящую, искусственную или живую в горшке? Об этом - в материале MIR24.TV. Живая елка: неповторимая атмосфера...
13:50 13/12/2024Встречи Путина и Пашиняна в Москве сегодня не планируетсяПрезидент РФ Владимир Путин 13 декабря не планирует встречаться с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, сообщил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.