16:17 30/07/2024Վեց ամսում Ռուսաստանից մոտ 40 հազար միգրանտ է արտաքսվել2024 թվականի առաջին կիսամյակում օրենքի խախտման համար Ռուսաստանից արտաքսվել է գրեթե 40 հազար միգրանտ։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Դատական կարգադրիչների դաշնային ծառայության...
13:19 30/07/2024Մոսկվայի բորսայի թոփ մենեջերը խեղդվել էՄոսկվայի բորսայի մարքեթինգի գծով տնօրեն Գեորգի Չիբիսովը մահացել է Մոսկվա գետի երկայնքով զբոսնելիս զբոսանավից ընկնելու հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է Baza Telegram ալիքը։ Ըստ ալիքի ունեցած...
11:59 30/07/2024Google Chrome բրաուզերը կորցրել է 15 միլիոն օգտատերերի գաղտնաբառերըՀուլիսին Google Chrome բրաուզերը մեծ խափանում է ունեցել, որի պատճառով միլիոնավոր Windows օգտատերեր չեն կարողացել մուտք գործել իրենց պահպանված գաղտնաբառերը: «Գազետա.ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին...
09:10 30/07/2024Անապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվելԱնապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվել։ 36-ամյա Կարենը և 31-ամյա Վիգենը հարազատ եղբայրներ են, մյուս երիտասարդը նրանց զարմիկն է։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ դեպքը տեղի է ունեցել հուլիսի...
18:01 29/07/2024Ելակն օգնում է նիհարելՑածր գլիկեմիկ ինդեքսով մթերքներն արյան մեջ շաքարի մակարդակի կտրուկ աճ չեն առաջացնում։ Ուստի դրանք կարող են ուտել նիհարել ցանկացողները։ Այս մասին հայտարարել են ամերիկացի դիետոլոգներ Թեմմի Շեյմսը և...
17:09 29/07/2024Իտալիայի լողափերից մեկում վախից ուկրաինացի է մահացելՈւկրաինացի ինժեները վախից մահացել է Իտալիայի Կրոտոնե քաղաքի լողափում, երբ փորձել է փախչել կրետներից։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Corriere della Sera թերթը։ Ինչպես նշում է...
15:36 29/07/2024Իրանը Ֆրանսիայի դեսպանին բողոք է ներկայացրել Հիսուս Քրիստոսի պատկերի վիրավորական ներկայացման համարՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է. «Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը Ֆրանսիայի դեսպանին բողոք է ներկայացրել Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ Հիսուս Քրիստոսի պատկերի վիրավորական ներկայացման...
13:26 29/07/2024Նիդեռլանդները կոչ է արել Թուրքիային հեռացնել ՆԱՏՕ-իցՆիդեռլանդների խորհրդարանական ընտրություններում հաղթած ծայրահեղ աջ «Ազատություն» կուսակցության (PVV) առաջնորդ Գերտ Վիլդերսը «X» սոցիալական ցանցում ի պատասխան Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի՝ Իսրայել...
11:32 29/07/2024Թուրքիայում երեք նարկոբարոն է ձերբակալվելԹուրքիայում ձերբակալվել են Շվեդիայի և Չեռնոգորիայի կողմից Ինտերպոլի կարմիր ծանուցմամբ հետախուզվող երեք նարկոբարոն։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երկուշաբթի օրը «X» սոցիալական ցանցում հայտնել է ներքին...
11:23 29/07/2024Կմտնենք Իսրայել, ինչպես մտանք Ղարաբաղ. Էրդողանի սպառնալիքն ու դրա արձագանքներըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է՝ Թուրքիան կարող է մտնել Իսրայել, ինչպես եղավ Լիբիայում ու Ղարաբաղում։ «Ինչպես մենք մտանք Ղարաբաղ ու Լիբիա, այնպես էլ կարող ենք նրանց (Իսրայելի) դեմ...
20:00 27/07/2024ՌԴ ԱՀԾ ղեկավարը Անկարայում քննարկել է Էրդողանի և Ասադի հանդիպման ամսաթվի և վայրի հարցըՌուսաստանի արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը այս շաբաթ Անկարայում Թուրքիայի և Սիրիայի ղեկավարների հանդիպման օրն ու վայրն քննարկել է իր թուրք գործընկեր Իբրահիմ Կալինի հետ։...
19:30 27/07/2024Սանկտ Պետերբուրգում երեխան հորը քլորի տարա է փոխանցել ու ծանր վիճակում հայտնվել հիվանդանոցումՍանկտ Պետերբուրգից մի երեխա հոսպիտալացվել է այն բանից հետո, երբ նա որոշել է իր հորը քլորի հաբերով տարա փոխանցել։ Այս մասին հայտնում է 78.ru-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Կրասնոե Սելոյի Տելեգրաֆնայա...
19:00 27/07/2024Բակալչուկը նախազգուշացվել է միաձուլման պատճառով Wildberries-ը կորցնելու ռիսկի մասինWildberries-ի Russ-ի միաձուլման պատճառով շուկայի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկը կարող է կորցնել ընկերությունը։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել է DNS ընկերությունների խմբի համասեփականատեր և...
18:45 27/07/2024Սանկտ Պետերբուրգում ոստիկանապետը վերակենդանացրել է Պյոտր I-ի մորուք կրելու մասին հրամանագիրըՆերքին գործերի նախարարության Սանկտ Պետերբուրգի և Լենինգրադի մարզի գլխավոր վարչության ղեկավարը ենթականերին հրահանգել է դադարեցնել մորուք կրելը։ Այս մասին հայտնում է 47news պորտալը։ «Հուլիսի 27-ից...
18:30 27/07/2024Մակրոնի ելույթի ժամանակ քաղաքացիների մի մասը սուլել էՓարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ ամբոխը սուլել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին։ Այդ մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Patriots կուսակցության առաջնորդ Ֆլորիան Ֆիլիպոտը՝...
18:15 27/07/2024Բնապահպան ակտիվիստները փակել են Վիեննայի օդանավակայանի անցակետերըLast Generation Austria բնապահպանական կազմակերպության անդամները բողոքի ակցիա են կազմակերպել Վիեննայի միջազգային օդանավակայանում։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Գործակալության տվյալներով՝...
16:50 27/07/2024ՌԴ-ում Սու-34 ինքնաթիռ է կործանվելՎոլգոգրադի մարզում կործանվել է Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի Սու-34 կործանիչը, անձնակազմին հաջողվել է դուրսնետվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Վոլգոգրադի մարզում...
14:40 27/07/2024Ղրղզստանում ձերբակալվել է ԱՊՀ երկրներից մեկում ահաբեկչություն նախապատրաստող անձըՂրղզստանի հատուկ ծառայությունները ձերբակալել են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության անդամին, որն ահաբեկչություն էր նախապատրաստում ԱՊՀ երկրներից մեկում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ,այդ մասին շաբաթ...
12:10 27/07/2024Fitch-ը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության սրացում չի կանխատեսումFitch Ratings-ը Հայաստանի վարկանիշը գնահատել է «BB-» մակարդակում՝ կամխատեսումը «Կայուն» է։ «Fitch-ի կարծիքով, համապարփակ խաղաղության համաձայնագիրը դժվար կլինի Հայաստանին իր տարածքով տարանցիկ միջանցքի...
10:19 27/07/2024Հայաստանի Օլիմպիական հավաքականի մարզիկների մրցելույթների ժամանակացույցըՄեկնարկած Փարիզի Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի կազմում ւնդգրկված են 15 մարզիկ, որոնք ներկայացնում են 7 մարզաձև մարմնամարզություն, բռնցքամարտ, ըմբշամարտ, լող, հրաձգություն,...

14:01 10/12/2024Израиль нанес серию авиаударов по «самым важным военным объектам» в СирииСирийские источники сообщают, что боевые самолеты Израиля нанесли десятки ударов по всей Сирии, в том числе в столице Дамаске, где утром во вторник прозвучали взрывы.
13:06 10/12/2024Сергей Нарышкин: Ереван и Баку не очень-то прислушиваются к рекомендациям США и ЕС по мирному урегулированиюСША теряют инициативу на всех фронтах, а на постсоветском пространстве у Вашингтона и вовсе начались провалы, сказал в интервью российскому журналу «Разведчик» директор Службы внешней разведки России...
11:57 10/12/2024«Роды будут хорошие, и дети будут хорошие»: Пиотровский призвал беременных посещать ЭрмитажГенеральный директор Государственного Эрмитажа Михаил Пиотровский призвал беременных женщин приходить в музей, передает Культуромания.
17:23 09/12/2024Сперцян вошел в топ-10 игроков РПЛ по итогам I части сезона 2024/2025Известный статистический портал Opta объявил рейтинг лучших футболистов первой части сезона Российской Премьер-Лиги.
17:14 09/12/2024Кремль: В официальном графике Путина нет встречи с Башаром АсадомВладимир Путин, предоставивший Башару Асаду убежище в России, пока не планирует встречаться с экс-президентом Сирии.
15:14 09/12/2024Ferrari, Lamborghini, Bentley: кадры с люксовыми автомобилями из гаража Башара АсадаВ ночь на 8 декабря антиправительственные силы объявили о свержении режима Башара Асада. Президент Сирии покинул Дамаск. Повстанцы проникли в президентский дворец в Дамаске и конфисковали люксовые...
14:21 09/12/2024В Британии имя Мухаммед стало самым популярным для мальчиковВ 2023 году родители в Англии и Уэльсе чаще всего давали своим родившимся сыновьям имя Мухаммад, а дочкам — Оливия.
14:09 09/12/2024Армянский гимнаст Артур Давтян выиграл многоборье на Кубке Воронина в МосквеАрмянин Артур Давтян стал победителем индивидуального многоборья на международном турнире по спортивной гимнастике "Кубок олимпийского чемпиона Михаила Воронина", который проходит в Москве.
13:38 09/12/2024Путин наградил орденом «За заслуги перед Отечеством» I степени директора Эрмитажа Михаила ПиотровскогоПрезидент России Владимир Путин поздравил с 80-летним юбилеем генерального директора Государственного Эрмитажа Михаила Пиотровского, соответствующая телеграмма опубликована на сайте Кремля.
13:25 09/12/2024Крушение военного вертолета в Турции: погибли четверо военныхЖертвами крушения военного вертолета в турецкой провинции Ыспарта на юге страны стали четверо военных, сообщил губернатор провинции Абдуллах Эрин.
12:04 09/12/2024Постпред РФ в ОДКБ: Запад оказывает негативное влияние на ситуацию в Кавказском регионеЗапад оказывает негативное влияние на ситуацию в Кавказском регионе, заявил постоянный представитель России в ОДКБ Виктор Васильевв интервью изданию «Союзники.
11:27 09/12/2024Трамп: Зеленский и Украина хотели бы заключить соглашение и остановить безумиеНовоизбранный президент США Дональд Трамп заявил, что Украине и России необходимо немедленно прекратить огонь и начать переговоры.
17:59 07/12/2024Арман Царукян: Я невероятно заряжен на бой с Махачевым, мне не терпится стать чемпиономПретендент на титул чемпиона UFC в лёгком весе Арман Царукян во время пресс-конференции, посвящённой турниру UFC 311, прокомментировал секретный приём, за счёт которого планирует получить...
17:35 07/12/2024В Италии монахиня арестована за связи с мафиейИтальянская монахиня, получившая в начале этого года награду за волонтерскую работу в тюрьмах, была арестована по подозрению в посредничестве мафии, пишет Euronews.
16:53 07/12/2024Президент Южной Кореи избежал импичмента. Парламент не набрал нужного количества голосовНациональное собрание (парламент) Республики Корея не смогло набрать нужного числа голосов для импичмента президенту Юн Сок Ёлю, за отрешение президента от должности проголосовало 195 депутатов при...
14:25 07/12/2024Южная Корея: президент Юн Сок Ель просит прощения, но парламент непреклоненВ парламенте Южной Кореи 7 декабря пройдет голосование по вопросу импичмента президента Юн Сок Еля, который в начале недели пытался ввести военное положение.
13:51 07/12/2024В чем нужно встретить год Зеленой Деревянной Змеи?Стилисты и астрологи рассказали, в чем женщинам нужно встретить год Зеленой Деревянной Змеи, чтобы привлечь удачу на ближайшие 12 месяцев.
12:58 07/12/2024В «Реал Сосьедаде» не планируют отдавать Захаряна в аренду зимойПресс-атташе «Реала Сосьедад» Йон Андер Мундуате уверяет, что в планы клуба не входит отправлять зимой в аренду российского полузащитника Арсена Захаряна.
12:21 07/12/2024Ксения Бородина выходит замуж в третий раз41-летняя российская телеведущая Ксения Бородина выходит замуж в третий раз: блогер Николай Сердюков сделал ей предложение руки и сердца.
12:11 07/12/2024ВОЗ предупредила о риске распространения лихорадки Оропуш в АмерикеВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) предупредила о высоком риске распространения лихорадки Оропуш в Америке.