16:17 30/07/2024Վեց ամսում Ռուսաստանից մոտ 40 հազար միգրանտ է արտաքսվել2024 թվականի առաջին կիսամյակում օրենքի խախտման համար Ռուսաստանից արտաքսվել է գրեթե 40 հազար միգրանտ։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Դատական կարգադրիչների դաշնային ծառայության...
13:19 30/07/2024Մոսկվայի բորսայի թոփ մենեջերը խեղդվել էՄոսկվայի բորսայի մարքեթինգի գծով տնօրեն Գեորգի Չիբիսովը մահացել է Մոսկվա գետի երկայնքով զբոսնելիս զբոսանավից ընկնելու հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է Baza Telegram ալիքը։ Ըստ ալիքի ունեցած...
11:59 30/07/2024Google Chrome բրաուզերը կորցրել է 15 միլիոն օգտատերերի գաղտնաբառերըՀուլիսին Google Chrome բրաուզերը մեծ խափանում է ունեցել, որի պատճառով միլիոնավոր Windows օգտատերեր չեն կարողացել մուտք գործել իրենց պահպանված գաղտնաբառերը: «Գազետա.ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին...
09:10 30/07/2024Անապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվելԱնապայի լճերից մեկում երեք հայ եղբայրներ են խեղդվել։ 36-ամյա Կարենը և 31-ամյա Վիգենը հարազատ եղբայրներ են, մյուս երիտասարդը նրանց զարմիկն է։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ դեպքը տեղի է ունեցել հուլիսի...
18:01 29/07/2024Ելակն օգնում է նիհարելՑածր գլիկեմիկ ինդեքսով մթերքներն արյան մեջ շաքարի մակարդակի կտրուկ աճ չեն առաջացնում։ Ուստի դրանք կարող են ուտել նիհարել ցանկացողները։ Այս մասին հայտարարել են ամերիկացի դիետոլոգներ Թեմմի Շեյմսը և...
17:09 29/07/2024Իտալիայի լողափերից մեկում վախից ուկրաինացի է մահացելՈւկրաինացի ինժեները վախից մահացել է Իտալիայի Կրոտոնե քաղաքի լողափում, երբ փորձել է փախչել կրետներից։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Corriere della Sera թերթը։ Ինչպես նշում է...
15:36 29/07/2024Իրանը Ֆրանսիայի դեսպանին բողոք է ներկայացրել Հիսուս Քրիստոսի պատկերի վիրավորական ներկայացման համարՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է. «Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը Ֆրանսիայի դեսպանին բողոք է ներկայացրել Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ Հիսուս Քրիստոսի պատկերի վիրավորական ներկայացման...
13:26 29/07/2024Նիդեռլանդները կոչ է արել Թուրքիային հեռացնել ՆԱՏՕ-իցՆիդեռլանդների խորհրդարանական ընտրություններում հաղթած ծայրահեղ աջ «Ազատություն» կուսակցության (PVV) առաջնորդ Գերտ Վիլդերսը «X» սոցիալական ցանցում ի պատասխան Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի՝ Իսրայել...
11:32 29/07/2024Թուրքիայում երեք նարկոբարոն է ձերբակալվելԹուրքիայում ձերբակալվել են Շվեդիայի և Չեռնոգորիայի կողմից Ինտերպոլի կարմիր ծանուցմամբ հետախուզվող երեք նարկոբարոն։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երկուշաբթի օրը «X» սոցիալական ցանցում հայտնել է ներքին...
11:23 29/07/2024Կմտնենք Իսրայել, ինչպես մտանք Ղարաբաղ. Էրդողանի սպառնալիքն ու դրա արձագանքներըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է՝ Թուրքիան կարող է մտնել Իսրայել, ինչպես եղավ Լիբիայում ու Ղարաբաղում։ «Ինչպես մենք մտանք Ղարաբաղ ու Լիբիա, այնպես էլ կարող ենք նրանց (Իսրայելի) դեմ...
20:00 27/07/2024ՌԴ ԱՀԾ ղեկավարը Անկարայում քննարկել է Էրդողանի և Ասադի հանդիպման ամսաթվի և վայրի հարցըՌուսաստանի արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը այս շաբաթ Անկարայում Թուրքիայի և Սիրիայի ղեկավարների հանդիպման օրն ու վայրն քննարկել է իր թուրք գործընկեր Իբրահիմ Կալինի հետ։...
19:30 27/07/2024Սանկտ Պետերբուրգում երեխան հորը քլորի տարա է փոխանցել ու ծանր վիճակում հայտնվել հիվանդանոցումՍանկտ Պետերբուրգից մի երեխա հոսպիտալացվել է այն բանից հետո, երբ նա որոշել է իր հորը քլորի հաբերով տարա փոխանցել։ Այս մասին հայտնում է 78.ru-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Կրասնոե Սելոյի Տելեգրաֆնայա...
19:00 27/07/2024Բակալչուկը նախազգուշացվել է միաձուլման պատճառով Wildberries-ը կորցնելու ռիսկի մասինWildberries-ի Russ-ի միաձուլման պատճառով շուկայի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկը կարող է կորցնել ընկերությունը։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել է DNS ընկերությունների խմբի համասեփականատեր և...
18:45 27/07/2024Սանկտ Պետերբուրգում ոստիկանապետը վերակենդանացրել է Պյոտր I-ի մորուք կրելու մասին հրամանագիրըՆերքին գործերի նախարարության Սանկտ Պետերբուրգի և Լենինգրադի մարզի գլխավոր վարչության ղեկավարը ենթականերին հրահանգել է դադարեցնել մորուք կրելը։ Այս մասին հայտնում է 47news պորտալը։ «Հուլիսի 27-ից...
18:30 27/07/2024Մակրոնի ելույթի ժամանակ քաղաքացիների մի մասը սուլել էՓարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ ամբոխը սուլել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին։ Այդ մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Patriots կուսակցության առաջնորդ Ֆլորիան Ֆիլիպոտը՝...
18:15 27/07/2024Բնապահպան ակտիվիստները փակել են Վիեննայի օդանավակայանի անցակետերըLast Generation Austria բնապահպանական կազմակերպության անդամները բողոքի ակցիա են կազմակերպել Վիեննայի միջազգային օդանավակայանում։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Գործակալության տվյալներով՝...
16:50 27/07/2024ՌԴ-ում Սու-34 ինքնաթիռ է կործանվելՎոլգոգրադի մարզում կործանվել է Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի Սու-34 կործանիչը, անձնակազմին հաջողվել է դուրսնետվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Վոլգոգրադի մարզում...
14:40 27/07/2024Ղրղզստանում ձերբակալվել է ԱՊՀ երկրներից մեկում ահաբեկչություն նախապատրաստող անձըՂրղզստանի հատուկ ծառայությունները ձերբակալել են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության անդամին, որն ահաբեկչություն էր նախապատրաստում ԱՊՀ երկրներից մեկում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ,այդ մասին շաբաթ...
12:10 27/07/2024Fitch-ը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության սրացում չի կանխատեսումFitch Ratings-ը Հայաստանի վարկանիշը գնահատել է «BB-» մակարդակում՝ կամխատեսումը «Կայուն» է։ «Fitch-ի կարծիքով, համապարփակ խաղաղության համաձայնագիրը դժվար կլինի Հայաստանին իր տարածքով տարանցիկ միջանցքի...
10:19 27/07/2024Հայաստանի Օլիմպիական հավաքականի մարզիկների մրցելույթների ժամանակացույցըՄեկնարկած Փարիզի Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի կազմում ւնդգրկված են 15 մարզիկ, որոնք ներկայացնում են 7 մարզաձև մարմնամարզություն, բռնցքամարտ, ըմբշամարտ, լող, հրաձգություն,...

12:45 10/03/2023Xi Jinping handed third term as China's presidentChinese leader Xi Jinping was awarded a third five-year term as the nation’s president Friday, putting him on track to stay in power for life at a time of severe economic challenges and rising...
12:16 10/03/2023Situation in Nagorno-Karabakh 'too prone to violence' – State DepartmentThere has always been urgency to bring about peace between Armenia and Azerbaijan, U.S. State Department spokesperson Ned Price told a press briefing on Thursday, describing the situation as...
11:30 10/03/2023Michael Jordan tops list of highest-paid athletes of all timeLast month, LeBron James passed Kareem Abdul-Jabbar to become the NBA’s all-time leading scorer. It marked another notch in his resume in the ongoing debate on whether he or Michael Jordan is the...
13:15 09/03/2023Rep. Sherman calls for U.S. humanitarian aid to Artsakh families under Azeri blockadeCongressman Brad Sherman, who spearheaded the launch of U.S. aid to Artsakh in FY98, on Wednesday testified in support of direct U.S. humanitarian assistance to Artsakh families under the Azerbaijani...
11:46 09/03/2023Teenage girl faces limb amputation after shark attack in BrazilA 15-year-old girl had her arm torn off in a shark attack at Piedade Beach in Brazil, Daily Mail reported.
16:45 08/03/2023UN chief says women's rights are under threatProgress toward gender equality is “vanishing before our eyes,” United Nations Secretary General António Guterres told the Commission on the Status of Women on Monday, CNN reported.
15:49 08/03/2023Russian-Armenian journalist Aram Gabrelyanov denied entry to ArmeniaRussian-Armenian reporter Aram Gabrelyanov has been banned from entering Armenia, Sputnik Armenia reported on Tuesday, citing anonymous sources and Viktor Soghomonyan, a professor at the Moscow State...
15:00 08/03/2023Pope applauds women on International Women's DayOn International Women's Day celebrated on 8 March, Pope Francis called for an applause for women, saying "they deserve it," while praising their "tender hearts" and "ability to construct a more...
13:59 08/03/202399% of world's population exposed to unhealthy levels of tiny air pollutants, study findsNearly the entire global population is exposed to very fine air and harmful air pollutants that can be harmful to health, a new study found.
12:48 08/03/2023Congressional Armenian Caucus seeks $150 million in U.S. aid for Artsakh, ArmeniaWith Azerbaijan’s blockade against Artsakh (Nagorno Karabakh) entering its third month, amid Aliyev’s escalating attacks on Armenian civilians, the ANCA is rallying community and coalition support...
12:10 08/03/2023Ned Price to step down as US State Department spokesmanState Department spokesman Ned Price is stepping down from his job as the daily face of U.S. foreign policy, AP reported. Price will take a job working directly with Secretary of State Antony Blinken...
11:40 08/03/2023EU top diplomat condemns Georgia foreign influence lawEuropean Union foreign policy chief Josep Borrell said on Tuesday a Georgian draft law on “transparency of foreign influence” was a "very bad development" for the country and could seriously affect...
11:26 08/03/2023European Chess Champ: Artsakh GM Manuel Petrosyan beats Azeri rivalGM Manuel Petrosyan from Artsakh defeated his Azerbaijani rival Vugar Rasulov in Round 5 of the European Individual Chess Championship 2023 in Serbia on Tuesday.
17:00 07/03/2023Kylie Minogue refuses to perform at King Charles coronationKylie Minogue has reportedly turned down an invite to perform at King Charles' Coronation Concert and joins a growing list of other stars refusing to play, the Mirror reports.
15:55 07/03/2023Rep. Schiff: U.S. must condemn Azerbaijan's assaults on ArtsakhU.S. Congressman Adam Schiff has denounced the latest deadly attack by Azerbaijani troops in Artsakh (Nagorno-Karabakh), calling for sanctions against Azerbaijan for the violations of the Artsakh...
15:32 07/03/2023Notre Dame Cathedral set to reopen to public in late 2024The reconstruction of Notre Dame Cathedral in Paris is going fast enough to allow its reopening to visitors and faithful at the end of 2024, less than six years after a fire ravaged its roof, The...
15:18 07/03/2023Nair Tiknizyan called up to Armenian national team for Turkey clashFC Lokomotiv Moscow defender Nair Tiknizyan has been called up to the Armenian national team for the upcoming UEFA Euro 2024 qualifying round match against Turkey.
14:43 07/03/2023US not competing with Russia for Karabakh mediation role – State DepartmentThe United States is not competing with Russia in its efforts to resolve the Nagorno-Karabakh conflict, U.S.
12:26 07/03/2023'Use of force undermines negotiations', U.S. says after Azeri ambush in ArtsakhThe U.S. Department of State has reacted to Sunday’s deadly incident in Artsakh (Nagorno-Karabakh), stressing the use of force undermines peace talks. Three Artsakh police officers were killed and...
12:00 07/03/2023Spain asks US to remove soil from nuclear accident siteSpain said Monday it has asked the United States to begin procedures to remove soil contaminated with radioactivity after a mid-air collision dumped four U.S.