Սպորտ17:00Սերենա Ուիլյամս. Կարիերայի և մայր լինելու միջև հավասարակշռություն գտնելն իսկական արվեստ է«Անցյալ շաբաթ շատ ծանր ապրումներ ունեցա ինչպես մարզական տեսանկյունից, այնպես էլ անձնական։ Կոնտայից կրեցի կարիերայի ամենախոշոր պարտությունը, սակայն դա դեռ ամենը չէր։ Երբեմն սկսում եմ մտածել, որ վատ...
Իրավունք16:45Գերմանիայում մորը ազատազրկել են որդուն մանկապիղծին վաճառելու համարԳերմանիայում 48-ամյա կնոջը սպառնում է 12.5 տարվա ազատազրկում՝ տասը տարեկան տղա երեխային ինտերնետի միջոցով մանկապիղծին վաճառելու համար: «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ, կինը և նրա կողակից տղամարդը...
Սպորտ16:32Ռոնալդոն բոլոր ժամանակների աշխարհի թիմում չի ընդգրկել ՌոնալդուինԲրազիլիայի հավաքականի նախկին հարձակվող Ռոնալդուն ներկայացրել է բոլոր ժամանակների և ազգերի աշխարհի խորհրդանշական հավաքականը։ Championat-ը գրում է, որ աստղերի խորհրդանշական հավաքականում բրազիլացին չի...
Հասարակություն16:20Միջազգային «Inspired by Her Academy» նախագիծն իրականացվում է Հայաստանում՝ «Ռոստելեկոմ»-ի աջակցությամբ2018թ․ օգոստոսի 3-ին առաջին անգամ Հայաստանում մեկնարկել է «Inspired by Her (IBH) Academy» նախագիծը Ինովացիոն լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնում (ISTC)։ Հայաստանում նախագծի իրագործմանն աջակցում...
Կրթություն, գիտություն16:15Ու՞մ է հաճոյանում նախարարը«Աշակերտին որևէ մեկը պարտադրելու իրավունք չունի կրել սև ու սպիտակ համազգեստ»,- ասել է ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը։ Բանն այն է, որ նախարարի խոսքով՝ «սա նաև սոցիալական լուրջ...
Քաղաքական16:04Արցախցի պատգամավորները դիմել են ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ Քոչարյանի կալանքը փոխելու միջնորդությամբԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորներ օգոստոսի 7-ին միջնորդություն-խնդրանք են ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին: Այս մասին տեղեկացրեց Արցախի Հանրապետության...
Սպորտ16:00Էլինա Դանիելյանը մասնակցում է Կավալա միջազգային մրցաշարինՀունաստանում մեկնարկել է ավանդական Կավալայի միջազգային բաց մրցաշարը, որին այս տարի մասնակցում էն 133 շախմատիստ: Մասնակիցների թվում են 12 գրոսմայստեր: Մրցաշարում Հայաստանւ ներկայացնում Հայաստանի...
Հասարակություն15:48Աղբամաններում հրդեհների բռնկման կտրուկ աճ է գրանցվել. ԱԻ փոխնախարարՄայրաքաղաքի աղբամաններում հրդեհների բռնկման դեպքերը նվազեցնելու նպատակով նոր ծրագիր կմշակվի։
Սպորտ15:35Հայ շախմատիստները հաղթանակով են մեկնարկել Ռիգայի միջազգային մրցաշարումԼատվիայում երեկ մեկնարկել է Ռիգայի տեխնիկական համալսարանի գավաթի խաղարկությունը: Մրցաշարին այս տարի մասնակցում են 37 երկրների 260 շախմատիստ, այդ թվում՝ 24 գրոսմայստեր: Հայաստանի շախմատային...
Տնտեսություն15:29ՎՏԲ-Հայաստան բանկը մեկնարկում է ավտովարկերի գնման գործընթացՎՏԲ Հայաստան բանկն ընդլայնելով իր վարկային պրոդուկտների ցանկը՝ առաջարկում է նոր ծրագիր` «Ավտովարկերի գնում», որը նախատեսված է այլ բանկերում և վարկային կազմակերպություններում ավտովարկեր ունեցող...
Հասարակություն15:15Հալեպի դպրոցներից մեկը կկոչվի հայ հերոսի անունովՍիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը կարգադրել է Հալեպի կրթական հաստատություններից մեկը անվանել հայ զինվորի՝ Գրիգոր Աշնաքելյանի անունով: Սիրիայի կրթության նախարարն արդեն գործընթացը սկսել է: Այս մասին...
Իրավունք15:00ՔԿ. Վեց ամսում կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ քննվել է 551 քրեական գործՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով ՀՀ քննչական կոմիտեի կողմից քննության ենթակա կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեպքերի առթիվ 2018 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում քննվել է 551 քրեական...
Քաղաքական14:51Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նազարբաևի հետՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ և...
Իրավունք14:4428-ամյա երիտասարդի սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է գիշերային ակումբի տնօրենը28-ամյա երիտասարդի սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով իրականացված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների...
Հասարակություն14:33Հույս ունեմ, որ կառավարությունը միջոցներ կձեռնարկի, աշխատատեղեր կավելանան. Աննա Հակոբյան«Այո, ինձ ամբողջությամբ հաջողվում է զերծ մնալ այդ իրավիճակից, ես այդպես էլ նման իրավիճակի մեջ չհայտնվեցի, ինչի համար շատ ուրախ եմ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա...
Տնտեսություն14:21Ռուսաստանցի տարեց զբոսաշրջիկների շրջանում Գյումրին առաջ է անցել ՕդեսսայիցՌուսաստանցի 55 տարեկանից բարձր զբոսաշրջիկների շրջանում Հայաստանի հայրաքաղաք Գյումրին այս տարի առավել մեծ ճանաչելիություն է ձեռք բերել՝ առաջ անցնելով Ուկրաինայի Օդեսսա քաղաքից: Այս մասին գրում է «Ռիա...
Իրավունք14:07Հոր սպանության մեջ մեղադրվող աղջիկների ձերբակալման որոշումը բողոքարկվում էՊաշտպանական կողմը բողոքարկել է 57-ամյա հոր սպանության մեջ մեղադրվող երեք քույրերի ձերբակալման որոշումը։ Աղջիկներից մեկի փաստաբան Ալեքսեյ Լիպցերը հայտնել է, որ պաշտպանությունը խնդրում է...
Հասարակություն14:00Վթարային ջրանջատում Արարատի մարզում օգոստոսի 7-ինՎեոլիա Ջուր ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ սնուցող էլեկտրաենթակայանի հոսանքազրկման պատճառով, ս․թ․ օգոստոսի 7-ին ժամը 12։00-20։00 դադարեցվում է Արարատի մարզի՝ Գետափնյա...
Հասարակություն13:46Ֆրանսիայի բնակիչը մտադրվել էր նավակով հասնել Սիրիա՝ գրոհային դառնալու համար45-ամյա տղամարդը, ով մտադրվել էր Սիրիայում լրացներ գրոհայինների շարքերը, մայիսի վերջին ձերբակալվել է Ֆրանսիայի հարավում։ Ռիա նովոստին, հղում անելով BFMTV-ին, գրում է, որ տղամարդը հաշվարկել էր հասնել...
Իրավունք13:23Փաստաբանների վիրավորանքների մասին հայտարարությամբ հանդես կգա Արդարադատության նախարարությունըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը երեկ տարածած հայտարարության մեջ հույս էր հայտնել, որ գործող իշխանությունը հրապարակային դիրքորոշում կհայտնի փաստաբաններին վիրավորելու խնդրի վերաբերյալ:...

В мире15:58Названо самое быстро взрослеющее животное на ЗемлеК примеру, слоны, косатки и человеческие дети взрослеют очень медленно, тратя на это более десяти лет, а другие животные – кролики, куры или утки – растут довольно быстро.
В мире15:43Знаковую постройку Гауди – собор Сограда Фамилия – планируют завершить к 2026 годуСогласно плану Гауди, деньги на строительство собора жертвовали прихожане, что помогло найти необходимую сумму для запуска стройки.
Экономика15:20В Армении банковским клиентам предлагают новую программу – «Рефинансирование автокредитов»Максимальный срок с даты производства автомобиля на момент рефинансирования не должен превышать 10 лет.
В мире15:08Скончался создатель легендарных героев «Простоквашино»Шер стал работать на киностудии «Союзмультфильм» в 1959 году, сначала – прорисовщиком (около 40 фильмов), с 1979 – художником-постановщиком.
Политика14:54Премьер Армении и президент Казахстана обсудили деятельность ОДКБСобеседники обсудили вопросы повестки двусторонних и многосторонних отношений, в том числе, касающиеся деятельности Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
Культура14:37Памятник Степану Шаумяну в Ереване авторства скульптора-монументалиста и архитектораГородскую среду определяет не только архитектура, но и скульптура. В Ереване нет недостатка в скульптурах.
Политика14:31Президент США Дональд Трамп назвал «жесткими» санкции против Ирана«Я прошу только мира во всем мире, ничего больше!» – написал американский лидер в своем Twitter-аккаунте.
Общество14:18«Белые ночи» в Ереване или как компания нарушает сон жителей в АрабкиреКорреспондент Panorama.am поставил в известность муниципалитет административного района Арабкир, где пообещали изучить проблему и в течение завтрашнего дня представить ответ.
Экономика14:03Ранее востребованная у туристов старше 55 лет Одесса уступила место армянскому ГюмриБольшинство самостоятельно путешествующих пенсионеров предпочитают поездки в Европу: Бургас (Болгария), Прагу (Чехия), Тиват (Черногория), Ригу (Латвия) и Мюнхен (Германия).
Право13:54Минюст Армении выступит с заявлением по вопросу звучащих в адрес адвокатов оскорбленийВ свою очередь из министерства юстиции РА Panorama.am сообщили, что ведомство распространит соответствующее заявление в скором времени. Однако сроки не были уточнены.
Экономика13:45ГКЗЭК Армении: Цены на считающихся монополизированными товарных рынках в основном стабильныТем не менее, ГКЗЭК обратилась к Министерству сельского хозяйства, где разъяснили, что подорожание сельхозпродукции связано с неблагоприятными погодными условиями.
В мире13:33Звезда фильма «Такси» Сами Насери подрался в московском бареПо его словам, драка произошла еще в ночь на воскресенье, однако известно о ней стало только сейчас.
Политика13:22Президент Колумбии объявил об уходе из политики и попрощался со странойТакже он пожелал успехов своему преемнику Дуке и пообещал исполнить свое обещание «не мешать» новому главе государства.
Экономика13:15Армения больше не может претендовать на помощь американской корпорации «Вызовы тысячелетия» по неожиданной причинеКак сообщили радио «Голос Америки» из корпорации, они могут оказывать поддержку лишь странам с «низким» и «низким-средним» уровнем доходов.
В мире13:04Бориса Джонсона раскритиковали после сравнения мусульманок в бурках с почтовыми ящикамиПосле этого политика обвинили в исламофобии и назвали его британским Дональдом Трампом. Активисты также пообещали обратиться в комиссию по правам человека.
Общество12:48Премьер Армении: Арсен Чакарян посвятил всю свою жизнь борьбе за память, свободу и справедливостьПремьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования семье участника французского Движения Сопротивления, члена группы Мисака Манушяна Арсена Чакаряна.
Экономика12:43Цены на нефть эталонных марок повышаются в ходе торгов во вторникЦена октябрьских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures утром 7 августа повысилась на 23 цента (0,31%) - до $73,98 за баррель.
Пресса дня12:24«Жоховурд»: Манвел Григорян живет обыденной жизнью, общается с соседями по камереГазета «Жоховурд» пишет, что депутат парламента, генерал Манвел Григорян, который содержится под стражей в УИУ «Ереван-Кентрон» Службы национальной безопасности, не один в камере.
Общество12:16Возобновились поиски пропавшего на озере Севан в Армении мужчины3 августа с берега близ армянского села Шоржа Гегаркуникской области Армении он пытался вплавь добраться и оказать помощь гражданам, однако сам обратно не вернулся.
Общество12:11Злые люди считают себя умнее, чем они есть на самом деле – психологи«Гнев значительно отличается от других негативных эмоций, таких как печаль, тревога или депрессия», – пояснил автор исследования Марцин Зайенковски.