Քաղաքական20:48Մարդիկ ամենակարևոր բանն են կորցրել՝ հավատք, որ մենք կարող ենք ունենալ նորից ուժեղ պետություն․ Վազգեն Մանուկյան«Չնայած 100 հազարավոր դժգոհ մարդիկ կան, բայց մենք չկարողացանք ապահովել, որ այդ հարյուր հազարավոր մարդիկ դուրս գան փողոց և իրենց կամքը թելադրեն իշխանությանը»,-այս մասին ՀՅԴ-ական երիտասարդների հետ...
Հասարակություն20:30Արմավիր,Աբովյան և Չարենցավան քաղաքներում, Սարավան–Զանգեր կոչվող հատվածում մառախուղ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մնացած բոլոր տրանսպորտային...
Քաղաքական20:21Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով Արցախում ստեղծված հումանիտար իրավիճակը քննարկել են ՀՀ և Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության ԱԳ նախարարներըՓետրվարի 5-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության ԱԳ Նախարար Ժան Ասելբորնի հետ:Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից։ Արտգործնախարարները մտքեր են փոխանակել...
Քաղաքական20:13Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանինՓետրվարի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին` ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանության ռազմական կցորդ Դեննի Փիթի...
Տարածաշրջան20:06Ադրբեջանում գրանցված երկրաշարժը զգացվել է նաև ՀայաստանումՄիջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի կայքը հայտնում է, որ Երևանի ժամանակով 19:36 րոպեին Ադրբեջանի Գյանջա քաղաքից 75 կմ դեպի արևմուտք, հիպոկենտրոնի 10 կմ խորության վրա տեղի է ունեցել 4,6 մագնիտուտ...
Հասարակություն19:54Շուռնուխում 11 նոր տուն կկառուցվիՍյունիքի մարզի Շուռնուխ գյուղում կմեկնարկի «Նոր Վերին թաղեր» թաղամասի շինարարությունը։ Այս մասին հայտնում է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը: «Շուռնուխում շուտով կմեկնարկի «Նոր Վերին թաղերի»...
Մշակույթ19:42Տեղի է ունեցել «Մեր հարևան Իրանը» խորագրով ցուցահանդեսըՓետրվարի 5-ին Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում տեղի է ունեցել «Մեր հարևան Իրանը» խորագրով նկարչական մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը: Նկարչական մրցույթին մասնակցել են Երևան...
Իրավունք19:33Վճռաբեկ դատարանը դատախազության բողոքով պայմանավորված դիմել է ՄԻԵԴՀՀ դատախազությունը հստակ իրավական մոտեցում ունի առ այն, որ քրեական օրենսգրքի իմաստով խոշտանգումը վաղեմության ժամկետ չունի: Այդ դիրքորոշումը բխում է նաև ՄԻԵԴ նախադեպային իրավունքով ձևավորված իրավական...
Քաղաքական19:29Վազգեն Մանուկյանը հանդիպում է ՀՅԴ-ական երիտասարդների հետՀայրենիքի փրկության շարժման թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը հանդիպում է ՀՅԴ-ական երիտասարդների հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք շարժման ֆեյսբուքյան էջից։ Անդրադառնալով վերջին 2,5 տարվա ընթացքում ունեցած...
Քաղաքական19:21Սասուն Խաչատրյանի ՀՔԾ-ն խրախուսում է լրագրողի աշխատանքը խոչընդոտելըՊարզվում է, որ պատգամավորի խուլիգանական վարքում ՀՔԾ-ն հանցակազմ չտեսավ, և քրեական գործ հարուցելու հիմքեր չհայտնաբերեց։ Այս մասին իր հոդվածում գրում է Yerevan.today կայքի գլխավոր խմբագիրր Սևակ...
Աշխարհում19:12ՄՕԿ․ Այս տարի Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերն անպայման տեղի կունենանՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) փոխնախագահ Ջոն Քոութսը ասել է, որ Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերն այս տարի անպայման տեղի կունենան: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Նա հերքել է միջոցառման...
Հասարակություն19:03Հումանիտար բեռների ստացման նոր կարգ է մշակվելԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը վերահսկում է հումանիտար բեռների հետ կապված աշխատանքների ամբողջ ընթացքը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։...
Տնտեսություն18:57ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է անշարժ գույքի գրավադրմամբ վարկերՎՏԲ-Հայաստան Բանկն, առաջնորդվելով իր հաճախորդների պահանջմունքներով, շարունակում է ընդլայնել իր պրոդուկտների շարքը: Այս մասին հայտնում են ՎՏԲ-Հայաստան բանկի մամուլի ծառայությունից։ «Այս անգամ Բանկը...
Հասարակություն18:52Շիրակի և Արագածոտնի մարզերում ձյուն է տեղումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ «Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մնացած բոլոր տրանսպորտային...
Իրավունք18:45Նույնն է թե մոծակները քրեականացնեն արյուն խմելը կամ ճանճերը քրեականացնեն կեղտի վրա նստելը․ իրավապաշտպանն ՝ Ալեն Սիմոնյանի գրառման մասինԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանն անդրադառնալով ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի գրառմանը, որը վերաբերում է «Ֆեյքերի ֆաբրիկաների» և «Ֆեյքերի միջոցով բուռն գործունեության» քրեականացման նախագծին, գրում է․...
Քաղաքական18:41Ապրել, ապրել․ ապրել, որ նրանց երազանքները իրականություն դառնան. «Փառքի պատի» խորհուրդը«Մահ ոչ իմացեալ մահ է, Մահ իմացեալ՝ անմահութիւն». ԵՊՀ-ական հինգ տասնյակից ավելի տղաներ հենց այս գաղափարախոսությունն ամուր բռնած մարտնչեցին և ընկան հանուն հայրենիքի։ Այսօր Երևանի պետական համալսարանում...
Հասարակություն18:38Մտածված սթրեսային վիճակ են ստեղծում, հատուկ չեն թողնում, որ մարդիկ սթափվեն. Կարինե Նալչաջյան«Պատերազմից հետո շոկային վիճակը չի կարող ավարտված լինել թեկուզ այն պարզ պատճառով, որ մինչև այսօր լսում ենք տեղեկատվություն այն մասին, որ դեռ տասնյակ զոհերի մարմիններ են հայտնաբերվում: Մենք ուղղակի...
Հասարակություն18:31Պետական ամառանոցները՝ պետության պաշտպաններին․ Գեղամ Նազարյանի կոչը«Պետական ամառանոցները՝ պետության պաշտպաններին» վերտառությամբ գրառում է կատարել գրել է «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության անդամ Գեղամ Նազարյանը, ում որդին զոհվել է պատերազմի ընթացքում։...
Սպորտ18:22Ծանրամարտիկները պատրաստվում են ապրիլին Մոսկվայում մեկնարկելիք Եվրոպայի առաջնությանըԵրևանի պետական մարզական օլիմպիական քոլեջում այսօր ավարտվել է ՀՀ տղամարդկանց ծանրամարտի առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Վերջին ակորդը հնչեցրել են գերծանրքաշայինները: Նրանց պայքարին...

Politics20:29Armenian FM discussed humanitarian situation in Artsakh with Luxembourgish Foreign MinisterArmenia's FM Ara Aivazian held on Friday a phone conversation with Jean Asselborn, Foreign Minister of the Grand Duchy of Luxembourg, the foreign ministry reported in a press statement.
Region20:24Earthquake recorded in Azerbaijan, tremors felt in ArmeniaA 4.6-magnitude earthquake struck 75 km west of Ganja town of Azerbaijan, the Mediterranean Seismological Centre reported on Friday.
In the world19:49IOC vice president says Tokyo Olympics ՛100%՛likely to go aheadA senior official of the International Olympic Committee (IOC), John Coates, said it was "100 per cent" likely that the Games would go ahead in Tokyo this summer, Nikkei Asia reported on Thursday.
Politics19:14First President Levon Ter-Petrosyan receives U.S. Ambassador to ArmeniaArmenia's first President Levon Ter-Petrosyan met on Friday with U.S. Ambassador to Armenia Lynne Tracy. As the Armenian National Congress said in a press statement, during more than an hour-long...
Economy18:55Russia lifts ban on tomato, pepper imports from ArmeniaThe Russian Federal Service for Veterinary and Phytosanitary Surveillance (Rosselkhoznadzor) has lifted ban on imports of tomatoes and peppers from Armenia’s Armavir Province to Russia.
Politics18:17Defense Ministry: No incidents reported on Armenian-Azerbaijani borderThe operational situation remained stable along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on February 4 and 5.
Region17:44Number of Armenian citizens living in Turkey drops by 30% in 2020The recent figures released by Turkish Statistical Institute (TurkStat) show that the number of foreigners who immigrated to Turkey in 2020 shrank by 13%.
Politics17:12"Homeland" paty representatives visiting Shirak provinceThe representatives of opposition "Homeland" party continue their meetings with citizens throughout the Armenian regions.
Culture16:29Khachaturian Trio’s to return to concert activitiesThe famous Khachaturian Trio, an ensemble which performs frequently and actively around the world under usual circumstances, was forced to take a break of almost a year — cancelling major tours in...
In the world16:02Nordwind carrier to launch charter flights to Yerevan from Kaliningrad on February 14Russia’s Nordwind air carrier plans to launch charter flights to Yerevan from Kaliningrad from February 14.
Politics15:34Gevorg Gevorgyan: Not a single issue will be resolved in favor of Armenia so long as incumbent leaders stay in powerGevorg Gevorgyan, an Armenian politician and military expert, calls for shedding light on the processes that were discussed during the 2020 Artsakh war, particularly the “assassination attempt”...
In the world14:33Huge numbers in France and Germany reject Covid-19 vaccineNearly four in 10 people in France and 23 percent in Germany say they definitely or probably will not get vaccinated against Covid-19, EUobserver reports, citing the Guardian.
Topic of the day14:29Artsakh military releases names of 52 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army on Friday, February 5, released the names of 52 more Armenian servicemen killed repelling Azerbaijani attacks during the 2020 war.
Politics14:07Czech MPs adopt resolution on Karabakh, urge Azerbaijan to return POWsAt its sitting on Thursday, February 4, the Foreign Affairs Committee of the Chamber of Deputies of the Czech Parliament adopted a resolution on the Nagorno-Karabakh conflict, the Armenian Embassy in...
Politics13:53Ex-Armenian minister Seyran Ohanyan unveils plans to run for parliamentArmenia’s former Defense Minister Seyran Ohanyan on Thursday unveiled plans to run for the National Assembly in the proposed snap elections.
Politics13:24Russia expects UNESCO mission to visit Artsakh soonRussia expects UNESCO’s preliminary mission to visit Artsakh (Nagorno-Karabakh) and the adjacent areas of Azerbaijan in the near future, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said...
Economy13:07Health care gets investment boost in two Armenian regions with World Bank supportArmenia’s health system response to COVID-19 and potential future pandemics, including hospitals’ capacity for case management and intensive care, will benefit from $7.4 million in Additional...
Education12:59School students protest against new principal in Armenia's AbovyanStudents from School No. 1 after Khachatur Abovyan in the town of Abovyan in Armenia’s Kotayk Province boycotted classes on Friday to demand the resignation of the newly appointed principal and the...
Politics12:11Lavrov, Borrell to hold talks in MoscowRussian Foreign Minister Sergey Lavrov will meet on Friday with the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell, who is in Moscow on February 4-6.
Politics12:03Polish politician sends letter to Biden over Armenian POWs, Azeri war crimesPolish politician Tomasz Lech Buczek has sent a letter to U.S. President Joe Biden regarding the Armenian prisoners of war (POWs) held in Azerbaijani captivity and Azerbaijani war crimes against the...