09:30 05/05/2022Ուկրաինան տեսել է, որ ՌԴ-ի կոկորդը սեղմող սանկցիաների օղակից Հայաստանի ուղղությամբ ռուսները փորձում են շնչել. Մհեր ՀակոբյանՈւկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչությունը տեղեկատվություն է տարածել, թե իբր Ռուսաստանը նախատեսում է վրացական, հայկական և ադրբեջանական ապրանքների անվան տակ արտադրել...
16:26 04/05/2022Ով համաձայն է իմ Հայաստան-Արցախ աշխարհում թուրքի հետ ապրի, թող գնա Բաքվում Ալիևի հետ ապրի. Պատերազմի մասնակիցԻմ անունը Արցախ է, ազգանունը՝ Հայաստան։
13:09 04/05/2022«Ուզում եմ տղա մնալ»Ակցիաները ակացիաներից շատ ու հոտավետ են ծաղկել. Ում մտքով անցնում է իրադարձություններից հասկացող երևալ, մի բան հնարում է։ Հնարելը ոչինչ, բայց երբ դրան երեխաներ են խառնում...։Այ, ասում եք՝ այսքան...
11:00 04/05/2022Կարեն Վրթանեսյան. Արդյոք այս իրավիճակը հնարավոր է փոխե՞լ։ Այո, հնարավոր էՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է. «Նրանք, ովքեր անկեղծորեն արդարացնում են Նիկոլի պաշտոնավարումը «նախկին-ներկա» ծամծված դիսկուրսով, իրականում հավատում են, որ «սենց էլ մնա, վատ չի»։ Խնդիրն...
09:30 04/05/2022Ուկրաինան իրավական և բարոյական առումով ակնկալիքներ չի կարող ունենալ Հայաստանից.Հայկ ՆահապետյանՕրերս Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչությունը տեղեկատվություն է տարածել, թե իբր տեղեկությունների է տիրապետում, որ Ռուսաստանը նախատեսում է վրացական, հայկական և...
17:49 01/05/2022Չկա այլևս ստի իշխանությունը, մարդիկ ելնում են ոտքի. Գեղամ ՄանուկյանՖրանսիայի հրապարակում ընթացքող համազգային հանրահավաքին ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը ելույթ ունեցավ Սարդարապատից բերված Արցախի դրոշը ձեռքին։ «Սա Արցախի այն դրոշն է, որ...
16:14 28/04/2022Փետրվարի դրությամբ ՀՀ բանկերը տրամադրել են 3.77 տրլն դրամ վարկ, որը 1.5%-ով քիչ է նախորդ տարվա համեմատ. ԿԲԿենտրոնական բանկի հրապարակած Ֆինանսական կայունության հիմնական ցուցանիշների ընթացիկ զարգացումների ամփոփագրում ասվում է, որ բանկային համակարգի՝ ռիսկերի կլանման կարողությունը մնում է բարձր: Ըստ...
21:18 27/04/20222021թ․-ին 2018թ․-ի համեմատ Հայաստանում տրանսգենդերների թիվը աճել է 676, իսկ նույնասեռականների թիվը՝ 150 տոկոսով․ Արա ԶոհրաբյանԱզատագրական շարժումը նոր նախաձեռնություն է սկսել՝ «Ազատագրում այլասերումից»։ Հանրապետության հրապարակում, հերթական ակցիայի իրականացման ընթացքում, շարժման անդամ Արա Զոհրաբյանը պարզաբանելով, թե ինչու են...
18:34 27/04/2022Հայելաձև հետ քաշվելը միայն մեզ է վերաբերելու, մենք հետ ենք քաշվելու՝ իրենք առաջ են գալու, Փառուխը վկա. Հովհաննես Սահակյան«Ստի կեղծիքի, անլրջության, մանիպուլյացիայի իշխանությունը երկիրը բերեց հասցրեց այս կետին, երբ հայ ժողովուրդը դուրս է եկել փողոց ու պայքարում է իր գոյության իրավունքի համար, ոչ թե՝ սոցիալական...
17:02 27/04/2022Փաստաբան. Դատախազությունում նոր հասկացան, որ պետք է զոհվածների ծնողներին դատավարական կարգավիճակ տանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը, անդրադառնալով գլխավոր դատախազության ներկայացուցիչների հայտարարություններին.
12:00 27/04/2022Աստիճանաբար «մենք ենք տերը մեր երկրի» գոռալու դեպքում երկիր ասելով նկատի եք ունենալու ոչ թե՛ Հայաստանը, այլ, «Էրմենիսթանը». Գեղամյան«Որպես թուրքագետ իմ պարտքն է անդադար հիշեցնել այս 4 իրողությունները»
10:00 27/04/2022Հարութ Սասունյան. Թուրքիան խայտառակում է ինքն իրեն՝ ժխտելով Հայոց ցեղասպանությունը Բայդենի ճանաչումից հետոԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ապրիլի 24-ին գրավոր հայտարարություն է տարածել՝ երկրորդ տարին անընդմեջ պաշտոնապես ճանաչելով Հայոց ցեղասպանությունը։ Ահա մի հատված Բայդենի ճանաչումից.
18:07 26/04/2022Արաբական գարնան տեխնոլոգիաները Փաշինյանի մտքի արգասիքները չեն, բերել ձեռքն են տվել՝ արել է. Կարեն Քոչարյան«Հնչում է կարծիք, թե կան մարդիկ, որոնք չեն ուզում ընդունել, որ սխալ են թույլ տվել:Մոտեցումն հետևյալն է՝ ոչ թե մենք սխալվել ենք, այլ չենք սխալվել, ոչ ոք չի սխալվել: Որովհետև ես, դուք, բոլորը, կամ մեծ...
14:43 26/04/2022Խոսեցին դավաճանության մասին, հետո՝ լռեցին, քանի որ հասկացան՝ դրա պոչը, եթե ոչ գլուխը, հասնում է իրենց. Խաչիկ Մանուկյան«Բոլորդ հիշում եք, որ պատերազմի ավարտից հետո միանգամից հայտարարեցին, որ դավաճանություններ են եղել, իսկ հետո լռեցին։ Լռեցին , քանի որ հասկացան, որ այդ դավաճանության պոչը, եթե ոչ գլուխը, հասնում է...
14:00 26/04/2022Սուրեն Պարսյան. ԿԲ-ն սնանկացնում է տեղական արտադրողներին և բնակչությանըՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանի հոդվածը.
15:53 25/04/2022Ալիևը մարդասիրություն է ցուցաբերել Փաշինյանի հանդեպ, չի արգելել, որ նա գնա Ծիծեռնակաբերդ. Էդգար ՂազարյանՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը «Հայելի» ակումբում գնահատել է Ծիծեռնակաբերդ իշխանությունների այցի երևույթը և անդրադարձել հասարակական-քաղաքական զարգացումներին: Կարելի էր մի բլոկ...
10:30 25/04/2022Համաշխարհային ռազմական ծախսերը 2021 թ-ին առաջին անգամ գերազանցել են 2 տրիլիոն դոլարըԱշխարհի երկրների ռազմական ծախսերի ընդհանուր ծավալը 2021 թվականին կազմել է 2,113 տրլն դոլար։ Մինչ այդ 2 տրիլիոն դոլարի նշագիծը նախկինում երբեք չի գերազանցել, ասվում է երկուշաբթի օրը հրապարակված...
19:15 23/04/2022Ղամբարյան. Ցանկացած իշխանության արգելվում է համաձայնել Թուրքիայի՝ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման պահանջից հրաժարվելու նախապայմանինԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր իրավաբան Արթուր Ղամբարյանն Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացրած Հայոց Ցեղասապանության նախօրեին հիշեցրել է Հայաստանի...
11:03 22/04/2022Հայաստանում մուրացիկ և թափառաշրջիկ երեխաների թիվն ավելացել էՀայաստանում մուրացիկ և թափառաշրջիկ անչափահասների թիվն ավելացել է: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականին ՀՀ ոստիկանության կողմից հաշվառվել է 7 մուրացիկ և...

13:21 12/09/2020К премьер-министру Армении обратилась супруга оказавшегося на территории Азербайджана Нарека СардарянаПремьер-министр Армении Никол Пашинян, министр обороны РА Давид Тоноян и министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян сегодня с рабочим визитом находятся в Сюникской области РА.
10:51 12/09/2020Тигран Абрамян: Чем позже будет проведена встреча МККК с армянским офицером, тем сильнее будет оказываемое на него давлениеПрошло уже 20 дней с тех пор, как армянский военнослужащий Гурген Алавердян оказался на территории Азербайджана:
13:20 11/09/2020Выявлено место в мире, которое чаще всего разочаровывает туристовПри этом следующие позиции в рейтинге заняли Колизей (41 час) и Биг-Бен (33 часа).
13:39 10/09/2020«Аврора» поддержит переиздание «Растерзанной Армении» Авроры МардиганянГуманитарная инициатива «Аврора» сообщает, что поддержит Музей-институт Геноцида армян в его беспрецедентных усилиях по переизданию «Растерзанной Армении» Авроры Мардиганян с дополнительными...
12:40 10/09/2020WWF: Популяции животных в мире за последние 50 лет сократились на 68%Популяции млекопитающих, птиц, рептилий, рыб за последние 50 лет сократились на 68%, следует из доклада Всемирного фонда дикой природы (WWF), посвященного расчету глобального индекса живой планеты...
10:01 10/09/2020Врач-косметолог Астрид Овеян назвала возраст начала борьбы с морщинамиВ качестве средства от преждевременного появления морщин в последнее время в косметологии применяют тейпы – особые эластичные пластыри, которые приклеивают на лицо.
14:58 09/09/2020Армянская модель Gucci Армине Арутюнян вызвала общенациональные споры в Италии«Нетрадиционная» внешность армянской модели Gucci – Армине Арутюнян – на минувшей неделе вызвала в Италии общенациональные споры по поводу стандартов красоты, модных тенденций.
10:41 09/09/2020Мобильные зловреды на Южном Кавказе меньше всех атакуют пользователей АрменииВ апреле-июне 2020 года в Армении атакам мобильных вредоносных программ подверглись 2,00% пользователей, когда как в Грузии доля столкнувшихся с такими атаками пользователей составила 2,08%, а в...
14:33 08/09/2020Нарек Малян: Обратимся в СНБ по факту разжигания фондом Сороса межнациональной вражды в АрменииСегодня представим в Службу национальной безопасности (СНБ) Армении сообщение о преступлении, совершаемом офисом Сороса, сообщил на созванной 8 сентября пресс-конференции общественный деятель,...
13:05 08/09/2020Решение Палаты ЕСПЧ по делу Гургена Маргаряна обжаловано в Большой палатеРешение Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) относительно правомерности экстрадиции в Азербайджан Рамиля Сафарова, зарубившего топором спящего армянского офицера Гургена Маргаряна, и...
09:51 08/09/2020Капаррос: На мой взгляд, конфликта нет, Генрих Мхитарян готов приехать в Ереван на следующий сборНакануне, 7 сентября, в преддверии матча Лиги Наций УЕФА Армения - Эстония в конференц-зале стадиона «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна состоялась предматчевая пресс-конференция главного...
13:42 07/09/2020Украина включила Армению в список «зеленых» странМинистерство здравоохранения Украины 4 сентября сократило список стран «красной» зоны до 50 государств.
12:28 05/09/2020Артур Ванецян: Непрекращающийся уже долгие месяцы лайв нанес нашему государству большой ущербОсознавать цену слова, различать государство от лайва, советует действующим властям Армении бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии «Айреник» («Родина») Артур...
11:13 04/09/2020Эдмон Марукян о «медвежьей услуге» властей АрменииРуководитель фракции «Просвещенная Армения» Национального Собрания Эдмон Марукян, коснувшись законопроектов, которые будут обсуждаться сегодня в НС, на своей странице в социальной сети Facebook...
10:40 04/09/2020Антитела COVID-19 сохраняются 4 месяца – исландские ученыеСогласно исследованию, опубликованному на днях, уровни антител против нового коронавируса выросли, а затем оставались стабильными в течение четырех месяцев у более чем 90% выздоровевших пациентов с...
14:50 03/09/2020Фильм Эдгара Багдасаряна «Долгая ночь» включен в конкурсную программу международного кинофестиваляФильм режиссера Эдгара Багдасаряна «Эркен кишер» («Долгая ночь») включен в конкурсную программу Международного кинофестиваля PARANA (PARANÁ INTERNACIONAL FILMS FESTIVAL, Argentina), который пройдет с...
14:22 03/09/2020Названа лучшая страна проживания для детейДетский фонд ООН (ЮНИСЕФ) поместил Нидерланды на первую строчку рейтинга стран по уровню благополучия детей, на второй и третьей позиции оказались Дания и Норвегия, говорится в исследовании,...
14:43 02/09/2020Анна Нагдалян: Июльские бои нанесли мощный удар и по дипломатическому потенциалу Азербайджана«В последний период с азербайджанской стороны получаем крайне противоречивые сигналы, из которых можно предположить, что июльские бои нанесли удар не только по ВС, но и дипломатическому потенциалу...
12:13 02/09/2020Усилия властей Германии по борьбе с последствиями коронавируса начали приносить плодыГлавная экономика Европы пошла на поправку.
15:59 01/09/2020Г. Балаян: В ополчение будут привлечены граждане в возрасте до 70 лет, не включенные в резервГ. Балаян напомнил апрельскую войну 2016 года и июльские бои в Тавушском направлении этого года, когда были сформированы нерегулярные формирования.