18:35 21/04/2022Իրանի շահերը բախվում են Թուրքիայի շահերի հետ և՝ ոչ միայն Հայաստանում. Վարդան Ոսկանյան«Եթե մենք փորձենք խոսել Իրանի դիրքորոշման մասին, ապա պետք է հասկանանք մի կարևոր հանգամանք՝ Իրանը որպես վարչաքաղաքական միավորում իսլամական հանրապետություն է, բայց մենք ունենք նաև Իրան Թուրքիայի...
11:36 21/04/2022Իրանի պահվածքը շատ բարեկամական է Հայաստանի նկատմամբ. Արթուր Վանեցյան«Շփման ցանկացած ձևաչափ կարևոր է, հատկապես տարածաշրջանի երկրների համար, բայց պետք է ամենակարևորը հասկանալ, թե այս ձևաչափում ինչ հարցեր են քննարկվում, արդյոք կքննարկվեն այնպիսի հարցեր, որոնք մինչ այս...
19:07 20/04/2022«Խաղաղություն» դրոշով մեզ տանում են կործանարար պատերազմի. Կարեն ՎրթանեսյանԱզատության հրապարակում կազմակերպված բաց քննարկման ժամանակ ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գնահատեց ՀՀ իշխանությունների՝ խաղաղության դարաշրջան բացելու թեզը: «Եթե իրերն անվանենք իրենց անունով, ապա...
14:41 20/04/2022Հարութ Սասունյան. Փաշինյանի կործանումների շարանը. այսօր՝ Արցախը, վաղը՝ ՀայաստանըՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2022 թվականի ապրիլի 13-ին Հայաստանի խորհրդարանում հանդես եկավ չափազանց երկար և անկապ ելույթով՝ 2021 թվականին իր կառավարության ձախողումների և ձեռքբերումների...
13:47 20/04/2022Հայաստանում մանկական պալիատիվ օգնության կարիք կունենա մոտ 3000 երեխա. Լիլիթ ԱվետիսյանՀայաստանի Հանրապետությունում դեռևս մանկական պալիատիվ օգնություն ստանալու կարիք ունեցող երեխաների հստակ թիվ չկա»,- «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հայտնեց ԱՆ Մոր և մանկան առողջության պահպանման...
11:37 20/04/2022Արդեն դրական ազդակներ ենք ստանում. հացադուլի դիմած տղաներԱրդեն 3-րդ օրն է Երևանի Ազատության հրապարակում հացադուլ են անում Նվեր Կիրակոսյանն ու Արթուր Ավագյանը։ Նրանց նպատակն է անկախության սերնդի ներկայացուցիչների ուշադրության սևեռումն Արցախի շուրջ ստեղծված...
10:00 20/04/2022Մեր թշնամին հերիք չէ տանից է, նաև իշխանության ղեկին է. Արտակ Զաքարյան«Ռուսաստանը հաջող կերպով իրացնում է իր շահերը, իսկ Հայաստանի շահերի համար պատասպանատու է բացառապես կապիտուլյանտ Նիկոլը»:
18:19 19/04/2022«Արցախյան շարժում և Հայոց պետականություն. Լինել, թե չլինել» թեման Ազատության հրապարակումԱյսօր Ազատության հրապարակում երիտասարդների հետ հանդիպում էր կազմակերպած։ Բանախոսներից մեկը՝ պրոֆեսոր Խաչիկ Գալստյանը, հայտնեց, որ այդ հարթակը պետք է ծառայի գերագույն նպատակին՝ Ազատության հրապարակում...
11:20 19/04/2022Ուկրաինայի հակամարտությունն ու եգիպտացորենի ռեկորդային թանկացումըՉիկագոյում եգիպտացորենի ֆյուչերսները գրեթե մեկ տասնամյակի ընթացքում առաջին անգամ գերազանցել են մեկ բուշելի (38,6 կգ քաշով տուփ) դիմաց 8 դոլարը: Արժեքը ռեկորդային մակարդակի է մոտեցել Ուկրաինայում...
12:33 18/04/2022Անհրաժեշտ է խուսափել «խաղաղության պայմանագիր» ստորագրելուց. Վարդան Օսկանյան«Միգուցե նման փաստաթղթի ստորագրումը բարեկամական կապեր հաստատի ներկա իշխանությունների և Ադրբեջանի միջև, բայց չի կարող բարեկամության հիմք ծառայել Հայաստան պետության, հայ ժողովրդի և Ադրբեջանի միջև»։
10:45 18/04/2022Թագուհի Թովմասյան. Խաղաղության օրակարգը միայն վտանգավոր ծուղակ է մեզ համարԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը գրում է. «Այսօր հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրն է։ Տասնամյակներ շարունակ ականատես ենք լինում, թե ինչպես Ադրբեջանը, կոպտորեն...
19:15 16/04/2022Հայաստանում գինու արտադրությունը նվազել էՀայաստանում գինու, շամպայնի արտադրության ծավալները նվազել են։ Փոխարենը ալկոհոլային խմիչքների շուկայում աճել է գարեջրի արտադրությունը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2022...
13:15 16/04/2022Էդգար Ղազարյան. Գյումրին հիմա էլ քայլ անի ու մերժի կապիտուլյանտ ապիկարինՔաղաքական-հասարակական գործիչ, ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է.
11:24 16/04/2022ԱՄՆ-ը կարծում է՝ Ուկրաինայում հակամարտությունը կարող է ձգվել մինչև 2022 թվականի վերջըԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Եվրամիության դաշնակիցներին ասել է, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը, ըստ Վաշինգտոնի, կարող է տևել մինչև 2022 թվականի վերջը։ Այս մասին ուրբաթ օրը հայտնել է CNN-ը՝...
17:19 15/04/2022Տեսականորեն կամ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա, կամ պետությունը. Վահե Հովհաննիսյան«Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը Հայաստանում նոր վիճակ է ստեղծել և բոլորիցս պահանջվում է որքան հնարավոր է շուտ դառնալ ադեկվատ այդ իրավիճակին»,- Այլընտրանքային նախագծեր խմբի կազմակերպած «Հայկական օրակարգ.
17:44 14/04/2022Ռուսաստանը Թուրքիայի մասով պատրանքներ չունի. ՄիխեևՄոսկվան Անկարայի հետ կապված պատրանքներ չունի։ Այս մասին Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում Մոսկվա-Երևան տեսակամուրջի ժամանակ հայտարարեց ռուս քաղաքագետ Սերգեյ Միխեևը։ Քաղաքագետին հարց...
16:36 14/04/2022Միխեև. Առանց Ռուսաստանի ծայրահեղ բարդ կլինի պայմանավորվել ԼՂ կարգավորման հարցի շուրջ«Ռուսաստանը չի պատրաստվում հեռանալ Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման գործընթացից, ռուս խաղաղապահներն առանցաքային դեր են խաղալու տեղում»,-այս մասին Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում...
13:42 13/04/2022Արտակ Զաքարյան. Նիկոլն ԱԺ-ում խոստովանում է, որ իրեն ընտրած ժողովուրդը անտրամաբանական գործողություն է արելՀՀԿ-ական գործիչ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Նիկոլն ԱԺ-ում խոստովանում է, որ իրեն ընտրած ժողովուրդը անտրամաբանական գործողություն է արել: Սրանով նա Արցախի հանձնման ու...
10:10 13/04/2022Հարութ Սասունյան. Թուրքիան շրջանցում է Արևմուտքի պատժամիջոցները՝ գրկաբաց ընդունելով ռուս օլիգարխներինՌուս-ուկրաինական պատերազմի վերաբերյալ Թուրքիայի հակասական դիրքորոշման պատճառով շարունակվում է բանավեճը նրան պարգևատրել և դատապարտել ցանկացողների միջև։ Wall Street Journal թերթը (WSJ) ապրիլի 7-ին...
15:25 12/04/2022Հայաստանի նորագույն պատմության մեջ Արցախ գնալն իշխանությունների վայնասունի առարկա է դարձել. Արամ Վարդևանյան«Ես նկատեցի, որ չափազանց բուռն, ակտիվ և, ինչ-որ իմաստով, ոչ սթափ արձագանքներ հնչեցին ընդդիմության ներկայացրած գործողությունների վերաբերյալ»,- դեպի Արցախ ճանապարհից ֆեյսբության ուղիղ միացման ժամանակ...

11:58 14/10/2019Electricity generation drops in Armenia in eight monthsSome 5 billion kilowatt-hours of electricity were generated in Armenia in the first eight months of 2019, down 5% from the same months of 2018, the National Statistical Committee revealed.
14:14 12/10/2019Artsakh reports over 90 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 90 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
13:30 10/10/2019World reacts to Turkey’s military offensive in SyriaTurkey has launched a military operation against Kurdish positions in northeast Syria, just days after US troops pulled out of the area.
10:56 09/10/2019Jerusalem Armenian Patriarchate’s lawsuit advances through Turkish courtsBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier While the lawsuit filed by the Catholicosate of Cilicia based in Antelias, Lebanon, for the recovery of its former headquarters in Sis, Turkey,...
13:32 08/10/2019Reddit’s Alexis Ohanian seeks more ways to make investments in ArmeniaArmenia's potential in the field of information technology is growing day by day, American-Armenian entrepreneur, Reddit and Initialized Capital co-founder Alexis Ohanian told reporters in Yerevan on...
11:53 07/10/2019Armenia’s crisis management center handles 256 emergencies in one weekThe National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 436 calls from 30 September to 6 October, of which 256 were emergency cases.
11:40 07/10/2019WCIT 2019 kicks off in YerevanThe grand opening of the World Congress on Information Technology (WCIT 2019) took place at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex in Yerevan on Monday, October 7, to run through October 9.
18:34 05/10/2019Artsakh Defense Army fully controls the situation at the frontline – ministryThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 100 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
13:46 05/10/2019Armenia, Georgia see growth in volumes of air trafficAir traffic between Armenia and Georgia has grown by 160% in January – August of the ongoing year, Georgia’s Civil Aviation Agency reported in its latest statistical bulletin.
16:43 04/10/2019The status of Artsakh and punctuation marksWhen Russia announces that Crimea is Russia, what punctuation mark does it put in the end – a period, exclamation point or suspension point?
14:47 04/10/2019Minister says Armenia’s economic growth may exceed 7% this yearEconomic growth in Armenia may exceed 7% this year, Minister of Economy Tigran Khachatryan told reporters on Friday.
13:44 02/10/2019Harut Sassounian: War of words at the UN General Assembly between Armenia, Azerbaijan and TurkeyThe United Nations’ General Assembly held its annual session Sept. 24-30, 2019 in New York City. The participants were heads of states and high-ranking officials of UN member countries, including...
12:14 01/10/2019Opinion: Why it is so hard to be a pacifist in AzerbaijanJam News has published an article of Azerbaijani reporter Bashir Kitachaev revealing why it is so difficult to be a pacifist in Azerbaijan.
13:17 30/09/2019Brandy production grows strongly in ArmeniaArmenia saw a strong growth in brandy production in the first seven months of this year, according to the data released by the Statistical Committee.
12:20 27/09/2019PM: Armenia continues to see strong economic growthArmenia’s economic activity index grew by 7.6% in August 2019 from the same month of 2018, which means that Armenia continues to experience strong economic growth, Prime Minister Nikol Pashinyan said...
11:42 26/09/2019Minsk Group mediators stress positive effects of sides’ efforts to minimize violence on Karabakh frontlineThe co-chairs of the OSCE Minsk Group issued a joint statement on Wednesday, summing up the recent round of talks with the Armenian and Azerbaijani foreign ministers in New York.
10:57 25/09/2019Electricity generation drops in Armenia in seven monthsA total of 4 billion 302.4 million kilowatt-hours of electricity were generated in Armenia in the first seven months of 2019, down by 5% from the same period of 2018, Armenia's National Statistical...
11:22 23/09/2019Carpet production grows strongly in ArmeniaArmenia saw a strong growth in production of carpets and carpet coverings in the first seven months of 2019, the latest statistics reveal.
14:00 21/09/2019UN chief stresses negative impact of climate change on world peaceUN Secretary-General Antonio Guterres on Friday highlighted the negative impact of climate change on world peace.
11:25 19/09/2019Global oil prices risingGlobal oil prices keep growing according to the results of e-commerce, RT news agency reports. According to the source, Brent oil November futures rose by 0.13% to settle at $63,68 per barrel. WTI...