18:35 21/04/2022Իրանի շահերը բախվում են Թուրքիայի շահերի հետ և՝ ոչ միայն Հայաստանում. Վարդան Ոսկանյան«Եթե մենք փորձենք խոսել Իրանի դիրքորոշման մասին, ապա պետք է հասկանանք մի կարևոր հանգամանք՝ Իրանը որպես վարչաքաղաքական միավորում իսլամական հանրապետություն է, բայց մենք ունենք նաև Իրան Թուրքիայի...
11:36 21/04/2022Իրանի պահվածքը շատ բարեկամական է Հայաստանի նկատմամբ. Արթուր Վանեցյան«Շփման ցանկացած ձևաչափ կարևոր է, հատկապես տարածաշրջանի երկրների համար, բայց պետք է ամենակարևորը հասկանալ, թե այս ձևաչափում ինչ հարցեր են քննարկվում, արդյոք կքննարկվեն այնպիսի հարցեր, որոնք մինչ այս...
19:07 20/04/2022«Խաղաղություն» դրոշով մեզ տանում են կործանարար պատերազմի. Կարեն ՎրթանեսյանԱզատության հրապարակում կազմակերպված բաց քննարկման ժամանակ ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գնահատեց ՀՀ իշխանությունների՝ խաղաղության դարաշրջան բացելու թեզը: «Եթե իրերն անվանենք իրենց անունով, ապա...
14:41 20/04/2022Հարութ Սասունյան. Փաշինյանի կործանումների շարանը. այսօր՝ Արցախը, վաղը՝ ՀայաստանըՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2022 թվականի ապրիլի 13-ին Հայաստանի խորհրդարանում հանդես եկավ չափազանց երկար և անկապ ելույթով՝ 2021 թվականին իր կառավարության ձախողումների և ձեռքբերումների...
13:47 20/04/2022Հայաստանում մանկական պալիատիվ օգնության կարիք կունենա մոտ 3000 երեխա. Լիլիթ ԱվետիսյանՀայաստանի Հանրապետությունում դեռևս մանկական պալիատիվ օգնություն ստանալու կարիք ունեցող երեխաների հստակ թիվ չկա»,- «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հայտնեց ԱՆ Մոր և մանկան առողջության պահպանման...
11:37 20/04/2022Արդեն դրական ազդակներ ենք ստանում. հացադուլի դիմած տղաներԱրդեն 3-րդ օրն է Երևանի Ազատության հրապարակում հացադուլ են անում Նվեր Կիրակոսյանն ու Արթուր Ավագյանը։ Նրանց նպատակն է անկախության սերնդի ներկայացուցիչների ուշադրության սևեռումն Արցախի շուրջ ստեղծված...
10:00 20/04/2022Մեր թշնամին հերիք չէ տանից է, նաև իշխանության ղեկին է. Արտակ Զաքարյան«Ռուսաստանը հաջող կերպով իրացնում է իր շահերը, իսկ Հայաստանի շահերի համար պատասպանատու է բացառապես կապիտուլյանտ Նիկոլը»:
18:19 19/04/2022«Արցախյան շարժում և Հայոց պետականություն. Լինել, թե չլինել» թեման Ազատության հրապարակումԱյսօր Ազատության հրապարակում երիտասարդների հետ հանդիպում էր կազմակերպած։ Բանախոսներից մեկը՝ պրոֆեսոր Խաչիկ Գալստյանը, հայտնեց, որ այդ հարթակը պետք է ծառայի գերագույն նպատակին՝ Ազատության հրապարակում...
11:20 19/04/2022Ուկրաինայի հակամարտությունն ու եգիպտացորենի ռեկորդային թանկացումըՉիկագոյում եգիպտացորենի ֆյուչերսները գրեթե մեկ տասնամյակի ընթացքում առաջին անգամ գերազանցել են մեկ բուշելի (38,6 կգ քաշով տուփ) դիմաց 8 դոլարը: Արժեքը ռեկորդային մակարդակի է մոտեցել Ուկրաինայում...
12:33 18/04/2022Անհրաժեշտ է խուսափել «խաղաղության պայմանագիր» ստորագրելուց. Վարդան Օսկանյան«Միգուցե նման փաստաթղթի ստորագրումը բարեկամական կապեր հաստատի ներկա իշխանությունների և Ադրբեջանի միջև, բայց չի կարող բարեկամության հիմք ծառայել Հայաստան պետության, հայ ժողովրդի և Ադրբեջանի միջև»։
10:45 18/04/2022Թագուհի Թովմասյան. Խաղաղության օրակարգը միայն վտանգավոր ծուղակ է մեզ համարԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը գրում է. «Այսօր հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրն է։ Տասնամյակներ շարունակ ականատես ենք լինում, թե ինչպես Ադրբեջանը, կոպտորեն...
19:15 16/04/2022Հայաստանում գինու արտադրությունը նվազել էՀայաստանում գինու, շամպայնի արտադրության ծավալները նվազել են։ Փոխարենը ալկոհոլային խմիչքների շուկայում աճել է գարեջրի արտադրությունը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2022...
13:15 16/04/2022Էդգար Ղազարյան. Գյումրին հիմա էլ քայլ անի ու մերժի կապիտուլյանտ ապիկարինՔաղաքական-հասարակական գործիչ, ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է.
11:24 16/04/2022ԱՄՆ-ը կարծում է՝ Ուկրաինայում հակամարտությունը կարող է ձգվել մինչև 2022 թվականի վերջըԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Եվրամիության դաշնակիցներին ասել է, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը, ըստ Վաշինգտոնի, կարող է տևել մինչև 2022 թվականի վերջը։ Այս մասին ուրբաթ օրը հայտնել է CNN-ը՝...
17:19 15/04/2022Տեսականորեն կամ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա, կամ պետությունը. Վահե Հովհաննիսյան«Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը Հայաստանում նոր վիճակ է ստեղծել և բոլորիցս պահանջվում է որքան հնարավոր է շուտ դառնալ ադեկվատ այդ իրավիճակին»,- Այլընտրանքային նախագծեր խմբի կազմակերպած «Հայկական օրակարգ.
17:44 14/04/2022Ռուսաստանը Թուրքիայի մասով պատրանքներ չունի. ՄիխեևՄոսկվան Անկարայի հետ կապված պատրանքներ չունի։ Այս մասին Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում Մոսկվա-Երևան տեսակամուրջի ժամանակ հայտարարեց ռուս քաղաքագետ Սերգեյ Միխեևը։ Քաղաքագետին հարց...
16:36 14/04/2022Միխեև. Առանց Ռուսաստանի ծայրահեղ բարդ կլինի պայմանավորվել ԼՂ կարգավորման հարցի շուրջ«Ռուսաստանը չի պատրաստվում հեռանալ Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման գործընթացից, ռուս խաղաղապահներն առանցաքային դեր են խաղալու տեղում»,-այս մասին Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում...
13:42 13/04/2022Արտակ Զաքարյան. Նիկոլն ԱԺ-ում խոստովանում է, որ իրեն ընտրած ժողովուրդը անտրամաբանական գործողություն է արելՀՀԿ-ական գործիչ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Նիկոլն ԱԺ-ում խոստովանում է, որ իրեն ընտրած ժողովուրդը անտրամաբանական գործողություն է արել: Սրանով նա Արցախի հանձնման ու...
10:10 13/04/2022Հարութ Սասունյան. Թուրքիան շրջանցում է Արևմուտքի պատժամիջոցները՝ գրկաբաց ընդունելով ռուս օլիգարխներինՌուս-ուկրաինական պատերազմի վերաբերյալ Թուրքիայի հակասական դիրքորոշման պատճառով շարունակվում է բանավեճը նրան պարգևատրել և դատապարտել ցանկացողների միջև։ Wall Street Journal թերթը (WSJ) ապրիլի 7-ին...
15:25 12/04/2022Հայաստանի նորագույն պատմության մեջ Արցախ գնալն իշխանությունների վայնասունի առարկա է դարձել. Արամ Վարդևանյան«Ես նկատեցի, որ չափազանց բուռն, ակտիվ և, ինչ-որ իմաստով, ոչ սթափ արձագանքներ հնչեցին ընդդիմության ներկայացրած գործողությունների վերաբերյալ»,- դեպի Արցախ ճանապարհից ֆեյսբության ուղիղ միացման ժամանակ...

13:46 01/09/2020Лавров: Ереван и Баку заинтересованы в нормализации ситуации с карабахским конфликтомАрмения и Азербайджан заинтересованы в том, чтобы ситуация с нагорнокарабахским конфликтом нормализовалась.
12:20 01/09/2020Адвокат: Распространенная о братьях-футболистах сборной Армении информация – крайне субъективна и раздутаАдвокат братьев-футболистов – Эдгара и Гора Малакянов – считает, что вскоре мы увидим опровержения в связи со вчерашним инцидентом со стороны распространивших информацию официальных источников.
10:23 01/09/2020Скандальная олимпиада ФИДЕ: Армения готова принять участие в диалоге по разрешению этого недоразуменияМинистр образования, науки, культуры и спорта (ОНКС) Армении Араик Арутюнян обратился в ФИДЕ, выразив обеспокоенность в связи с последними решениями, принятыми в отношении армянской национальной...
16:15 31/08/2020Тигран Абрамян: Резерв не следует каким-либо образом отделять от Вооруженных силОбсуждение новых моделей резерва не следует рассматривать только в контексте сложившейся за последние 1-2 месяца обстановки, написал учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»),...
15:31 31/08/2020Лучшим фильмом на кинофестивале в Италии признана картина об армянских женщинахНа итальянском международном кинофестивале DELLA LESSINIA приз в номинации «Лучший фильм» получила армянская картина – документальный фильм «Деревня женщин» («Village of Women» [Kanants Gyughe])...
15:21 31/08/2020Спродюсированный Офелией Арутюнян фильм покажут на Венецианском кинофестивалеНа Венецианском кинофестивале (La Biennale di Venezia) состоится показ фильма «Безумный, но не сумасшедший» («Crazy, not insane»), продюсером которого является Офелия Арутюнян.
14:57 31/08/2020Президент России Владимир Путин поздравил Роберта Кочаряна с днём рожденияОт души желаю Вам, дорогой Роберт Седракович, крепкого здоровья, благополучия и бодрости духа.
15:19 29/08/2020Чтобы выбирали судьбу жить в приграничном Тавуше«Проживающий на границе армянин – герой, и развитие приграничной общины – путь, который будет вести к победе.
11:53 28/08/2020Пианистка Ева Геворгян – обладательница Гран-при и специального приза на музыкальном конкурсе в ЧикагоМолодая талантливая пианистка, солистка Национального филармонического оркестра Армении, воспитанница программы «Еразарт» Ева Геворгян получила Гран-при на международном музыкальном конкурсе в Чикаго...
18:36 27/08/2020Треть детей в мире не смогла перейти на дистанционное образование в период пандемии – ЮНИСЕФНе менее трети детей в мире на фоне массового перехода из-за коронавируса COVID-19 на дистанционное образование не смогли включиться в новую образовательную систему, сообщает в четверг агентство...
15:18 27/08/2020Арман Гукасян: Армения не должна быть страной, которая в период кризиса движется по курсу одного дняПора выходить из узких личных и политических амбиций, так как сегодня речь идет о безопасности государства и нашего народа.
17:28 22/08/2020Л. Макунц: Уверена, что у правительства есть несколько возможных кандидатов на должность судьи КС АрменииОна отметила, что не может сообщить сведения о других кандидатах.
11:16 22/08/2020В ВОЗ назвали примерные сроки завершения пандемии коронавирусаАданом Гебреисус также отметил, что создание вакцины от нового коронавируса не приведет сразу к прекращению заболевания.
17:29 15/08/2020Тигран Абрамян: После развернувшихся в Тавуше действий наблюдается резкий рост числа выстреловКоличество производимых из Азербайджана в направлении Арцаха выстрелов (НКР) растет.
11:22 14/08/2020Названы атипичные симптомы коронавирусаВыяснилось, что из 103 человек, чьи тесты показали положительный результат, только у 38 процентов были выявлены стандартные симптомы коронавируса.
19:13 13/08/2020Негативные материалы о личности и деятельности Арсена Торосяна превалируют – «Медиа адвокат»Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении.
12:47 13/08/2020Т.Абрамян: Ни Азербайджан, ни Турция не смирились, в удобный момент они попытаются взять реваншНужно действовать быстро, отметил Тигран Абрамян.
11:15 13/08/2020Беларусь: ночь со среды на четверг стала самой спокойной после выборовПротестующие в среду выбрали новую тактику - на улицы Минска и других белорусских городов вышли женщины и встали в так называемые цепи солидарности.
11:12 12/08/2020В Армении зловреды чаще всего проникают на устройства через съёмные носители – «Лаборатория Касперского»За первые шесть месяцев 2020 года 31% домашних и 36% корпоративных пользователей в Армении столкнулись с так называемыми локальными угрозами.