20:00 08/01/2022Հայկական պուլովերների, ժակետների արտադրությունը 63.2%-ով նվազել էՀայաստանում 2021 թվականի 10 ամիսներին զուգագուլպաների, ռեյտուզների, գուլպաների և կիսագուլպաների արտադրությունը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 1.6%-ով և կազմել 17 784.5 հազար...
14:43 08/01/2022Հայկական շոկոլադի արտադրությունը նվազել էՀայաստանում շոկոլադի արտադրությունը շարունակում է նվազել։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականի հունվար-հոկտեմբերին շոկոլադ և շաքարե հրուշակեղենի արտադրությունը...
14:30 08/01/2022Ո՞րն է «Զանգեզուրի» կոմբինատի բաժնետոմսերն Արմեն Սարգսյանի սանիկին վստահելու պատճառը«168 ժամ»-ը գրում է․ «Դեռևս 2021 թ. հոկտեմբերին 168.am-ը Կառավարությանը գրավոր հարցումով էր դիմել՝ պարզելու, թե ի՞նչ է անելու վարչապետի աշխատակազմը նվեր ստացած «Զանգեզուրի» պղնձամոլիբդենային...
11:01 08/01/2022ԱԳՆ. ԱՄՆ-ի՝ որպես մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների ջատագովի վառ ապացույցն է Հայոց ցեղասպանության ճանաչումըՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ։ Հայտարարության մեջ...
20:02 07/01/2022Նազարբաևի տապալումը. ինչու՞ ձախողվեց ղազախների ԵլբասինՆուրսուլթան Նազարբաևը Ղազախստանի փաստացի միապետն էր դեռ խորհրդային տարիներից: Հետխորհրդային երկրների ղեկավարների շարքում Նազարբաևը, թերևս, ամենաերկարը պահպանեց իշխանությունը` 1980-ականների կեսերից...
11:41 07/01/2022ՀՀ ոստիկանությունը հիշեցնում է ԱՊՊԱ պայմանագրերի կնքման մասինՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունը հիշեցնում է, որ 2021 թվականի հուլիսի 6-ից վերսկսել է նոր կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) պատճառով 2020 թվականի մարտի 16-ից հայտարարված արտակարգ դրության,...
14:00 05/01/202210 փաստ, թե ինչու են Ադրբեջանն ու Թուրքիան ամեն ինչ անում Սյունիքի շրջանը գրավելու համար. «Սյունիքի Մարզ»«Սյունիքի Մարզ» ֆեյսբուքյան էջը հրապարակել է 10 փաստ, որոնք «պետք է իմանաք Հայաստանի Սյունիքի մարզի մասին, որպեսզի հասկանաք, թե ինչու են Ադրբեջանն ու Թուրքիան ամեն ինչ անում այս շրջանը գրավելու...
20:00 04/01/2022Ինչպես վերականգնել կազմվածքը տոներից հետոԱմանորյա տոները և դրանց ուղեկցող առատ խնջույքները կարող են երկար ժամանակ հիշեցնել իրենց մասին ավելորդ կիլոգրամներով և գոտկատեղի լրացուցիչ ծալքերով: Եվ այսպես, շատերը, որոնք չեն սահմանափակել սննդի և...
12:33 04/01/2022Հայկական ծխախոտի արտադրությունը շարունակում է նվազելԾխախոտի արտադրությունը Հայաստանի արդյունաբերության դինամիկ զարգացող եզակի ճյուղերից էր։ Սակայն ծխախոտագործության ոլորտում վերջին ամիսներին անկումը չի դադարում։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի ներկայացրած...
10:20 04/01/2022«Apple»-ը դարձել է առաջին ընկերությունը, որի կապիտալիզացիան գերազանցել է 3 տրլն դոլարը«Apple»-ը դարձել է պատմության մեջ առաջին ընկերությունը, որի կապիտալիզացիան գերազանցել է 3 տրլն դոլարը։ Այս մասին վկայում են Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում սակարկությունների տվյալները, գրում է ՏԱՍՍ...
12:36 03/01/2022Փոխհատուցման պահանջ քաղաքապետարանից՝ սառցապատ ճանապարհների պատճառով վթարների համարՀունվարի 2-ի երեկոյան սկսված և ողջ գիշեր տևած ձյան տեղումները Երևանում և ներհանրապետական ճանապարհներին բազմաթիվ ավտովթարների պատճառ դարձան: Վթարները շատ էին հատկապես մայրաքաղաքում: Քաղաքապետարանի և...
16:30 31/12/2021Շուշան Դոյդոյանի wow-ներն ու վույ-երըՇուշանԴոյդոյանի կենսագրությունը կարդացող ցանկացած մարդ սկզբում մի քանի անգամ ասում է «վաու, վաու, վաու»( 2001թ.-ից Ինֆորմացիայի ազատության կենտրոնի հիմնադիր նախագահ, 24 տարի Երևանի պետական...
14:05 30/12/2021Իշխանությունները որևէ պատկերացում չունեն՝ ինչպես պետք է վերականգնել երկիրը. տնտեսագետՀայաստանում չկա ոչ միայն տնտեսության, այլ ընդհանրապես երկրի զարգացման տեսլական։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց տնտեսական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Թաթուլ Մանասերյանն՝...
09:09 30/12/2021Հայոց ցեղասպանության թանգարանը տարվա ընթացքում ունեցել է ավելի քան 22 հազար օտարերկրացի այցելուՀուշահամալիր և թանգարան այցելել են 50 պաշտոնական պատվիրակություններ։
13:51 29/12/2021Թիվ մեկ մարդը, որը կարող է հերքել Փաշինյանի կեղծիքը, հենց նրա կիրթ գործընկեր Ալիևն է. Դավիթ Ջամալյան«Այո, Փաշինյանը վերջին ասուլիսում ասել է՝ Արցախն Ադրբեջան է, ու վերջ, լկտի ստելով, թե 2016 թվականից հետո, իբր, այդ հարցն անբեկանելի էր և Ադրբեջանի կազմում Արցախի մնալու հարցն արդեն կանխորոշված էր»,-...
11:48 29/12/2021Հայկական գորգերի արտադրությունը գրեթե 60%-ով նվազել էՊաշտոնական թվերը փաստում են, որ Հայաստանում շարունակում է նվազել հայկական գորգերի արտադրությունը։ Ինչպես տեղեկանում ենք Վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականի հունվար-հոկտեմբերին հանրապետությունում...
15:45 28/12/2021Եթե Հռոմը կործանեցին բարբարոսներ, ապա Երևանը կարող են կործանել տգետները. Ռուբեն Մելքոնյան«Իշխող ուժի մոտ չգերիշխեց և չի էլ գերիշխելու պետական մտածելակերպը հեռանալ պետության ղեկից կիրառելով «անջատում հանուն փրկության» սկզբունքի այլ տարբերակը՝ «հեռացում հանուն պետականության փրկության»:
09:17 27/12/2021Խոհեր երախտաշատ գիտնականի 90-ամյակի շուրջԱնդրանիկ Զեյթունյանի ընտանիքը Մատենադարանին հանձնեց նվիրյալ լեզվաբանի գիտական ժառանգության հերթական բաժնը՝ նրա քարտարանը։ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտը դեռևս 2019-ին հատուկ...
13:38 25/12/2021Աննա Կարապետյան. Փաշինյանը կարևորագույն հարցերի վերաբերյալ անում է հայտարարություններ, որոնք աղետալի են ապագա հեռանկարի համար«Հայացք» վերլուծական կենտրոնի փորձագետ Աննա Կարապետյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսը մի քանի նպատակ էր հետապնդում` . պատրաստել հասարակությանը դելիմիտացիայի գործընթացի հնարավոր զարգացումներին,...
12:06 25/12/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործն անվճար անում է Փաշինյանը«Երեկվա ասուլիսը վկա»

17:51 08/02/2019Scientist slams government programme for ‘standard formulations’ and ‘lack of concrete steps’Areg Mikaelyan, Director of Byurakan Observatory got familiarized with the government programme section on science and had the impressions that rather being a programme it was about standard...
10:39 07/02/2019It’s official: 2018 was the fourth warmest year on recordNASA scientists announced Wednesday that the Earth’s average surface temperature in 2018 was the fourth highest in nearly 140 years of record-keeping and a continuation of an unmistakable warming...
14:25 06/02/2019Artsakh official: Elnur Husseinzadeh’s case once again demonstrates true nature of AzerbaijanSpokesperson for the Artsakh Republic president David Babayan took to Facebook on Wednesday to reflect on Azerbaijan’s reaction to the release of its citizen Elnur Husseinzadeh on 2 February after...
10:51 06/02/2019Turkish flags desecrate two Armenian schools in the Los Angeles areaBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier An unknown individual wearing black clothing from head to toe hung dozens of Turkish flags on the gates of two private Armenian schools in the...
13:44 05/02/2019Despite “surprising improvements” Freedom House ranks Armenia among “partly free” countriesThe Freedom in The World 2019 report has recorded surprising improvements in individual countries—including in Armenia, saying the developments show that democracy has enduring appeal as a means of...
13:53 04/02/2019Global oil prices upThe global oil prices keep growing according to the results of e-commerce in London and New York stock exchanges, Russian news agency RIA Novosti reports.
13:50 02/02/2019Artsakh reports over 200 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 200 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
11:13 02/02/2019Violence, displacement and harsh conditions in Syria kill over 30 children since December – UnicefViolence, displacement and extremely harsh conditions in northern and eastern Syria have killed at least 32 children since December – including 11 infants in the past two days, according to the...
12:07 01/02/2019US analyst: Erdogan's future in Turkey does not look brightFamous American scholar and analyst Michael Rubin, famous for his harsh criticism of Turkish President Recep Tayyip Erdogan, took to Twitter to make another post, causing outrage among Turkish media,...
14:26 31/01/2019Zakharova: Russia fulfils Karabakh mediation mission in good faithRussia, as a co-chairing country of the OSCE Minsk Group, carries out its mediation mission in the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict settlement process in good faith, spokeswoman for the Russian...
13:19 30/01/2019U.S. intelligence chief says Karabakh conflict may expandThe United States doesn’t rule out that the Nagorno-Karabakh conflict may expand and even include Russia in one way or another, Director of National Intelligence Daniel Coats said in his speech...
10:52 30/01/2019Turkish President Erdogan legalizes drugs contrary to his Islamic faithBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Pinar Tremblay, a Turkish reporter for Al-Monitor news website, exposed Pres.
14:58 29/01/2019Gender equality, domestic violence, LGBTI rights: CoE publishes new report on ArmeniaToday the Council of Europe (CoE) Commissioner for Human Rights, Dunja Mijatović, published the report of her visit to Armenia carried out in September 2018.
16:58 26/01/2019“Frontline has been quite calm since June 2018”– Defense minister briefs PM“Addressing security challenges remains our main task,” Armenian PM Nikol Pashinyan stated on Saturday during consultation with top personnel of the Defense Ministry and the Armed Forces.
14:52 25/01/2019Armenia's consumer prices up 1.5% in Dec. 2018Consumer prices in Armenia rose by 1.5% in December from November last year, with the increase mainly prompted by the 3.8% rise in food and non-alcoholic beverage prices, according to the latest...
11:11 24/01/2019Armenia to buy new AK-12 assault rifles from RussiaKalashnikov Concern, Russia's largest rifle and assault weapons manufacturer, will supply 50 latest AK-12 assault rifles to Armenia, the company’s CEO Vladimir Dmitriev told Kommersant newspaper.
14:13 23/01/2019Crime rate grows in Armenia after amnesty, lawyer saysArmenia has seen an increase in crime rates following the recently declared amnesty, advocate Armine Fanyan told a news conference on Wednesday.
14:51 22/01/2019Bread, flour production drops in ArmeniaBread production volumes reduced in Armenia in the first eleven months of the past year, according to the latest figures released by the Statistical Committee.
11:58 22/01/2019PACE voices concerns over ‘hateful rhetoric’ during Armenia’s parliamentary electionsThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) resumed discussions on the results of the observation of the December 9 snap parliamentary elections in Armenia on the first day of its...
13:43 19/01/2019EU welcomes recent dynamics in the NK peace talksExchanges in recent months between the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, and the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, as well as meetings of the Foreign Ministers under the auspices of...