20:00 08/01/2022Հայկական պուլովերների, ժակետների արտադրությունը 63.2%-ով նվազել էՀայաստանում 2021 թվականի 10 ամիսներին զուգագուլպաների, ռեյտուզների, գուլպաների և կիսագուլպաների արտադրությունը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 1.6%-ով և կազմել 17 784.5 հազար...
14:43 08/01/2022Հայկական շոկոլադի արտադրությունը նվազել էՀայաստանում շոկոլադի արտադրությունը շարունակում է նվազել։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականի հունվար-հոկտեմբերին շոկոլադ և շաքարե հրուշակեղենի արտադրությունը...
14:30 08/01/2022Ո՞րն է «Զանգեզուրի» կոմբինատի բաժնետոմսերն Արմեն Սարգսյանի սանիկին վստահելու պատճառը«168 ժամ»-ը գրում է․ «Դեռևս 2021 թ. հոկտեմբերին 168.am-ը Կառավարությանը գրավոր հարցումով էր դիմել՝ պարզելու, թե ի՞նչ է անելու վարչապետի աշխատակազմը նվեր ստացած «Զանգեզուրի» պղնձամոլիբդենային...
11:01 08/01/2022ԱԳՆ. ԱՄՆ-ի՝ որպես մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների ջատագովի վառ ապացույցն է Հայոց ցեղասպանության ճանաչումըՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ։ Հայտարարության մեջ...
20:02 07/01/2022Նազարբաևի տապալումը. ինչու՞ ձախողվեց ղազախների ԵլբասինՆուրսուլթան Նազարբաևը Ղազախստանի փաստացի միապետն էր դեռ խորհրդային տարիներից: Հետխորհրդային երկրների ղեկավարների շարքում Նազարբաևը, թերևս, ամենաերկարը պահպանեց իշխանությունը` 1980-ականների կեսերից...
11:41 07/01/2022ՀՀ ոստիկանությունը հիշեցնում է ԱՊՊԱ պայմանագրերի կնքման մասինՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունը հիշեցնում է, որ 2021 թվականի հուլիսի 6-ից վերսկսել է նոր կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) պատճառով 2020 թվականի մարտի 16-ից հայտարարված արտակարգ դրության,...
14:00 05/01/202210 փաստ, թե ինչու են Ադրբեջանն ու Թուրքիան ամեն ինչ անում Սյունիքի շրջանը գրավելու համար. «Սյունիքի Մարզ»«Սյունիքի Մարզ» ֆեյսբուքյան էջը հրապարակել է 10 փաստ, որոնք «պետք է իմանաք Հայաստանի Սյունիքի մարզի մասին, որպեսզի հասկանաք, թե ինչու են Ադրբեջանն ու Թուրքիան ամեն ինչ անում այս շրջանը գրավելու...
20:00 04/01/2022Ինչպես վերականգնել կազմվածքը տոներից հետոԱմանորյա տոները և դրանց ուղեկցող առատ խնջույքները կարող են երկար ժամանակ հիշեցնել իրենց մասին ավելորդ կիլոգրամներով և գոտկատեղի լրացուցիչ ծալքերով: Եվ այսպես, շատերը, որոնք չեն սահմանափակել սննդի և...
12:33 04/01/2022Հայկական ծխախոտի արտադրությունը շարունակում է նվազելԾխախոտի արտադրությունը Հայաստանի արդյունաբերության դինամիկ զարգացող եզակի ճյուղերից էր։ Սակայն ծխախոտագործության ոլորտում վերջին ամիսներին անկումը չի դադարում։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի ներկայացրած...
10:20 04/01/2022«Apple»-ը դարձել է առաջին ընկերությունը, որի կապիտալիզացիան գերազանցել է 3 տրլն դոլարը«Apple»-ը դարձել է պատմության մեջ առաջին ընկերությունը, որի կապիտալիզացիան գերազանցել է 3 տրլն դոլարը։ Այս մասին վկայում են Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում սակարկությունների տվյալները, գրում է ՏԱՍՍ...
12:36 03/01/2022Փոխհատուցման պահանջ քաղաքապետարանից՝ սառցապատ ճանապարհների պատճառով վթարների համարՀունվարի 2-ի երեկոյան սկսված և ողջ գիշեր տևած ձյան տեղումները Երևանում և ներհանրապետական ճանապարհներին բազմաթիվ ավտովթարների պատճառ դարձան: Վթարները շատ էին հատկապես մայրաքաղաքում: Քաղաքապետարանի և...
16:30 31/12/2021Շուշան Դոյդոյանի wow-ներն ու վույ-երըՇուշանԴոյդոյանի կենսագրությունը կարդացող ցանկացած մարդ սկզբում մի քանի անգամ ասում է «վաու, վաու, վաու»( 2001թ.-ից Ինֆորմացիայի ազատության կենտրոնի հիմնադիր նախագահ, 24 տարի Երևանի պետական...
14:05 30/12/2021Իշխանությունները որևէ պատկերացում չունեն՝ ինչպես պետք է վերականգնել երկիրը. տնտեսագետՀայաստանում չկա ոչ միայն տնտեսության, այլ ընդհանրապես երկրի զարգացման տեսլական։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց տնտեսական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Թաթուլ Մանասերյանն՝...
09:09 30/12/2021Հայոց ցեղասպանության թանգարանը տարվա ընթացքում ունեցել է ավելի քան 22 հազար օտարերկրացի այցելուՀուշահամալիր և թանգարան այցելել են 50 պաշտոնական պատվիրակություններ։
13:51 29/12/2021Թիվ մեկ մարդը, որը կարող է հերքել Փաշինյանի կեղծիքը, հենց նրա կիրթ գործընկեր Ալիևն է. Դավիթ Ջամալյան«Այո, Փաշինյանը վերջին ասուլիսում ասել է՝ Արցախն Ադրբեջան է, ու վերջ, լկտի ստելով, թե 2016 թվականից հետո, իբր, այդ հարցն անբեկանելի էր և Ադրբեջանի կազմում Արցախի մնալու հարցն արդեն կանխորոշված էր»,-...
11:48 29/12/2021Հայկական գորգերի արտադրությունը գրեթե 60%-ով նվազել էՊաշտոնական թվերը փաստում են, որ Հայաստանում շարունակում է նվազել հայկական գորգերի արտադրությունը։ Ինչպես տեղեկանում ենք Վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականի հունվար-հոկտեմբերին հանրապետությունում...
15:45 28/12/2021Եթե Հռոմը կործանեցին բարբարոսներ, ապա Երևանը կարող են կործանել տգետները. Ռուբեն Մելքոնյան«Իշխող ուժի մոտ չգերիշխեց և չի էլ գերիշխելու պետական մտածելակերպը հեռանալ պետության ղեկից կիրառելով «անջատում հանուն փրկության» սկզբունքի այլ տարբերակը՝ «հեռացում հանուն պետականության փրկության»:
09:17 27/12/2021Խոհեր երախտաշատ գիտնականի 90-ամյակի շուրջԱնդրանիկ Զեյթունյանի ընտանիքը Մատենադարանին հանձնեց նվիրյալ լեզվաբանի գիտական ժառանգության հերթական բաժնը՝ նրա քարտարանը։ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտը դեռևս 2019-ին հատուկ...
13:38 25/12/2021Աննա Կարապետյան. Փաշինյանը կարևորագույն հարցերի վերաբերյալ անում է հայտարարություններ, որոնք աղետալի են ապագա հեռանկարի համար«Հայացք» վերլուծական կենտրոնի փորձագետ Աննա Կարապետյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսը մի քանի նպատակ էր հետապնդում` . պատրաստել հասարակությանը դելիմիտացիայի գործընթացի հնարավոր զարգացումներին,...
12:06 25/12/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործն անվճար անում է Փաշինյանը«Երեկվա ասուլիսը վկա»

13:05 15/06/2020Партия «Просвещенная Армения»: Уголовное преследование осуществляется под политическим контролем и вмешательствомПолитическое влияние на правоохранительные органы уничтожает правомерность уголовного преследования.
10:01 15/06/2020Наира Зограбян: У Генпрокурора Армении ещё есть шанс не выполнять политический заказПринято политическое решение, чтобы Генпрокурор Армении во вторник выступил в Национальном Собрании Армении с ходатайством о лишении депутатской неприкосновенности Гагика Царукяна и привлечения его в...
09:44 15/06/2020«Но борьба с эпидемией ещё не закончена»: Макрон объявил о первой победе над коронавирусомПрезидент Франции Эммануэль Макрон объявил о первой победе над коронавирусом. При этом борьба с эпидемией еще не закончена, подчеркнул он. Об этом сообщает «Лента.Ru» со ссылкой на Reuters. По словам...
10:16 13/06/2020В Армении, по сравнению с 2019 годом, в мае цены на овощи, фрукты, алкогольные напитки вырослиНа потребительском рынке Армении 12-месячная инфляция (май 2020 года – по сравнению с маем 2019 года) составила 1,2%.
20:21 12/06/2020МИД Арцаха: Азербайджан продолжает уничтожение следов присутствия коренного армянского населенияМИД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступил с заявлением в связи с 28-й годовщиной оккупации Шаумянского района.
14:34 12/06/2020Глава Минздрава Армении: Должен огорчить всех«Вся система здравоохранения была вовлечена в борьбу с коронавирусом в соответствии со специальными принципами», – заявил в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении министр...
13:30 12/06/2020А. Ишханян: Проводящих акцию граждан подвергли приводу за невыполнение незаконного требования полицииК участникам «одиночной акции» у здания Национального Собрания Армении вышла депутат НС от фракции «Просвещенная Армения» Анна Костанян.
11:37 12/06/2020Артур Ванецян назвал цель продления режима ЧП в АрменииОн подчеркнул, что законность всего этого процесса скоро станет предметом тщательного расследования.
10:43 12/06/2020Составлена карта распространения коронавируса в зависимости от погодыТаким образом, в зоне риска оказались Центральная Азия, Кавказ, часть Европы, Великобритания, северо-восточная и средняя западная часть США, а также Британская Колумбия.
10:52 11/06/2020Мобильные вредоносные программы намного меньше атакуют армянских пользователей – «Лаборатория Касперского»В январе-марте 2020 года в Армении с атаками вредоносных программ столкнулись 1,33% пользователей мобильных устройств.
15:16 10/06/2020«Об Иране, Израиле и нашем выборе». Комментарий эксперта Сурена СаркисянаЭксперт по международным отношениям Сурен Саркисян обратился к состоявшейся накануне акции протеста перед зданием посольства Армении в Иране.
12:44 10/06/2020Названы самые безопасные страны мира, Армения занимает 99-ю позицию, Азербайджан – 120-юСамой безопасной страной в мире снова признана Исландия, занявшая первое место в глобальном индексе миролюбия, который публикует аналитический центр «Институт экономики и мира».
12:19 10/06/2020В Армении в 2019 году в рамках программы территориального развития было использовано 60,3 млрд драмов – ПапикянПриграничным общинам в 2019 году было предоставлено государственное содействие в размере 731,3 млн драмов, что составляет 78.7% предусмотренных средств.
11:54 10/06/2020Котировки нефти снижаются в средуBrent подешевела до $40,67 за баррель на данных о запасах в США.
18:45 09/06/2020Н. Пашинян: Появляется очень слабая надежда на стабилизацию ситуации«Есть очень слабая надежда, что наблюдается стабилизация ситуации», – заявил в ходе брифинга после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян, в то же время призвав не терять...
16:50 09/06/2020Геворк Костанян: ЕСПЧ заявил – Конституционный суд, не отклоняйся от практики своей страныРеакция Генпрокурора Армении Артура Давтяна на консультативное заключение Большой Палаты Европейского Суда по правам человека (ЕСПЧ) по делу второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна...
10:20 09/06/2020ВОЗ: Бессимптомные носители коронавируса – не заразныИсходя из имеющихся у нас данных, кажется маловероятным, чтобы бессимптомный носитель передал инфекцию кому-то еще, заявила технический руководитель ВОЗ по реагированию на COVID-19.
19:59 08/06/2020Севак Торосян: Статью 300.1 следует просто изъять из Уголовного кодекса АрменииО консультативном мнении ЕСПЧ по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и последовавших за ним различных комментариях...
14:09 06/06/2020А. Ванецян: Призываю парламентскую оппозицию вызвать премьера Армении и ответственных лиц в НС и расследовать их действияВ результате – полнейший провал в борьбе с коронавирусом.
13:03 06/06/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 100 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.