12:31 29/12/2021Հայաստանում հնարավոր է կորոնավիրուսի նոր շտամ ձևավորվի. համաճարակաբանՀատկապես առողջապահության նախարարի հրամանից հետո վարչական պատասխանատվության մեխանիզմների ներդրման հետևանքով բուժկենտրոններում արձանագրվեցին պատվաստման և ՊՇՌ թեստեր հանձնելու համար քաղաքացիների...
11:05 29/12/2021Ամերիկյան ատոմային ավիակիրն Ուկրաինայի իրավիճակի պատճառով կմնա Միջերկրական ծովումԱմերիկյան ռազմական ղեկավարությունը հրամայել է միջուկային USS Harry S. Truman ավիակիրը թողնել Միջերկրական ծովում՝ Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երեքշաբթի...
21:15 28/12/2021«Ծառայում եմ հայրենիքին», «Պատիվ ունեմ» արտահայտությունները բառեր չեն, արժեք են. Վանեցյան«Եթե հասկանային, երկիրն այս վիճակում չէր լինի…»
17:25 28/12/2021ՍԴ թվարկած նախադրյալները բավարար են ընկալելու, որ պետությունը ստանձնի իր հոգատարության գործառույթը. Վարդևանյան«Սահմանադրական դատարանի որոշման եզրափակիչ մասն արդեն իսկ ելակետը դրել է, այստեղ երկրորդ կարծիք չկա»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՍԴ-ում ՍԴ դիմած...
15:08 28/12/2021Սրանց խոստումերին անմիաստ է անդրադառնալ, ծայրից ծայր սուտ է. Կարեն Քոչարյան«Հետպատերազմյան տարի էր, պետությունն ու հասարակությունը շոկի մեջ էր: Բայց ոչ մի բան չարվեց այն մարդկանց կողմից, ովքեր կոչված էին դա անելու, որպեսզի գոնե կամաց-կամաց կամ գոնե սկիզբ դրվի այդ շոկային...
17:48 27/12/2021«Այդ Ամանորը միակն էր, որ տոնածառ չունեցանք»...ապրելու նուրբ արվեստը«Մի Ամանորի ստացա կյանքիս ամենամեծ դասը։ Այդ Ամանորը միակն էր, որ տոնածառ չունեցանք, որ նվերներ չեղան, որ լույս էլ չունեինք...դա այն Ամանորին էր, որ տատս սովորեցրեց չվախենալ ապրել, որ ուրախությանը...
12:05 27/12/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Չի կարելի պաշտպանության գերատեսչության ղեկավարներին փոխել նասկու պես«Բացատրությունը մեկն է, այս իշխանությունը շահագրգռված չէ ունենալ մարտունակ բանակ»
09:00 27/12/2021Վախի պատճառով գողացված է մեր ուրախությունը. Բագրատ Սրբազան«2022թ-ի՝ գալիքի մեջ մտնելու մեր ցանկությունը թող լինի այդ ուրախությունը վերադարձնելը»։
17:27 25/12/2021Իրավաբանը՝ Արմեն Մուրադյանի մասին. Բանակցում է, որ ի՞նչ անիԻրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը գրում է. «Երեկվանից ԵՊԲՀ ռեկտորը Մոսկվայում ադրբեջանցի ներկայացուցիչների հետ ինչ-որ բանակցությունների մեջ է: Արմենամերձ շրջանակների կողմից պնդում է արվում, որ բանակցում...
14:42 25/12/2021Արտակ Զաքարյան. 2022թ. Հայաստանի համար լինելու է բեկումնային տարիՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Քաղաքական ֆուտորոլոգիան 2022թ. համար հուշում է հետևյալը. Փողոցի կեղտից դեռ լրիվ չմաքրված, բայց տաքուկ կաբինետներին արդեն սովորած ՔՊ...
13:00 25/12/2021Ռուբեն Հակոբյան. Փողոցով իշխանափոխությունն այլընտրանք չունիԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հակոբյանը գրում է. «Այո՛, այն, ինչ այսօր կատարվում է ՏԻՄ ընտրություններից հետո, սինլքորն ինքն է իր պահվածքով հրապարակավ ապացուցում, որ պետությունն ամենօրյա գահավիժումից և...
10:10 25/12/2021Արթուր Խաչատրյան. Փաշինյանն ուղղակի մոռանում է, որ բանակցությունները սկսել է «իր կետից» այլ ոչ թե շարունակել է 2016-ի «աղետից»«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ ամփոփել է Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան ասուլիսում հնչեցրած հայտարարությունները՝ ասուլիսը որակելով կտտանք.
15:15 24/12/2021Նման մոտեցում իրեն կարող է թույլ տալ առաքող ընկերության տերը. Ընդդիմադիր պատգամավորը՝ էկոնոմիկայի փոխնախարարին«Ձեր այս հայտարարությունը լրիվ ուրիշ ուղերձ է հղում, նշանակում է՝ վեջս չի, թե ինչ է գրված օրենքում, ես անում եմ այնպես, ինչպես ինձ հարմար է»։
16:46 23/12/2021Ստեփան Դանիելյան. Հեղինակություն-իշխանություն ունենալու համար պարտադիր չէ կոնկրետ այդ պահին լեգալ իշխանություն ունենալԻշխանության համար պայքարը դա շարժման ուղեծրի մշակման ու կազմակերպված փոքր խմբի կառուցման ունակությունն է։
13:55 22/12/2021Հայկ Մարության. Սա ասում են մարդիկ, որ էս նեղ պահին 200 հազար դոլարանոց մեքենա են գնում ու արդարացնում էդ որոշումը«Իմ նկատմամբ անվստահության գործընթացի հեղինակներն ու նրանց կուսակցական ընկերներն ասում են՝ Հայկ Մարությանը շեղվել է հեղափոխական արժեքներից։ Հիմա տեսնենք, թե ով է հրաժարվել հեղափոխական արժենքերից»,-...
10:46 22/12/2021Իմքայլական. Քաղաքապետարանում շարունակում են դրսևորվել կոռուպցիոն ռիսկերԵրևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրած Հրաչյա Սարգսյանին ՔՊ-ի շարքերն ընդունելու վերաբերյալ որևէ քննարկում չի եղել։ Ավագանու անդամներից մեկի հարցին ի պատասխան հայտարարեց Երևանի ավագանու «Իմ քայլը»...
19:37 21/12/2021Թուրքիան կարող է շատ հմտորեն օգտվել այդ հնարավորությունից և վերցնել Սյունիքը. Սուրեն Սարգսյան«Անկարայի կողմից հայ-թուրքական հարաբերությունների հարցում նշանակված բանագնացը, կարծում եմ 21-րդ դարում Թուրքիայի լավագույն դիվանագետներից է»,- ասուլիսում Հայաստանի հետ բանակցություններում Թուրքիայի...
16:23 21/12/2021Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Դանիբեկյանին. Աբսուրդը հենց այն ճշգրիտ բառն է, որով պետք է բնութագրել նման իրավիճակը«Ինչ-որ անհեթեթ բաներ է ասվում, հարգելի դատարան ու չպետք է աբսուրդի հասցնենք»,-այսօր «Սիլվա Համբարձումյանի գործով» նիստի ընթացքում Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ...
11:30 20/12/2021«Menu.am-ը մոլորեցնում է սպառողին. Մրցակցային մարմինը պետք է արձագանքի»Սննդի առաքման ծառայություն մատուցող Menu.am ընկերությունը մոլորեցնում է սպառողին։ Նման գնահատական տվեց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում՝...
09:48 20/12/2021Ծնվել է պատերազմում զոհված Հենրիկ Ասատուրյանի եղբայրըՀՕՄ-ի Ախուրյանի «Մոր և մանկան առողջության կենտրոնում օրեր առաջ՝ դեկտեմբերի 14-ին լույս աշխարհ է եկել Արցախյան քառասունչորսօրյա պատերազմում զոհված Հենրիկ Լևոնի Ասատուրյանի եղբայրը: «Բուժհաստատության...

12:50 24/07/2020Арман Сагателян: Последовательное разрушение отношений с Россией дает свои горькие и жестокие плодыОбщественно-политический деятель, бывший депутат Национального Собрания Армении Арман Сагателян прокомментировал агрессивные действия азербайджанцев в России в отношении армян, отметив, что...
10:57 24/07/2020САР отреагировал на нападения азербайджанцев на армян в МосквеПросим в эти дни быть бдительными и при этом не поддаваться на провокации.
14:41 23/07/2020Политолог: Армяно-азербайджанская война «резолюций» в Конгрессе США достигает своего апогеяКак вы понимаете, война на всех фронтах продолжается, отметил он.
14:02 23/07/2020Сергей Минасян: Азербайджанцы ошиблись в расчетах касательно оборонительных позиций Армянской армииПосол Армении в Румынии Сергей Минасян в интервью румынскому телеканалу Digi 24 коснулся эскалации, спровоцированной Азербайджаном на армяно-азербайджанской границе.
13:35 23/07/2020ВОЗ: Использование вакцины от коронавируса начнется не раньше 2021 года"Если говорить реалистично, следующий год уже наступит к тому времени, когда людей начнут вакцинировать", - сказал Райан.
10:49 23/07/2020Билл Гейтс: Человеку может потребоваться не одна, а несколько доз вакцины против COVID-19При этом он не исключил, что какая-либо вакцина, в особенности второго поколения, в будущем может "удивить".
16:24 22/07/2020Заявление Гагика Хачатряна удовлетворено: ЕСПЧ потребовал от правительства Армении обеспечить неотложное лечениеЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) 21 июля огласил решение, которым удовлетворил заявление бывшего министра финансов Армении Гагика Хачатряна.
11:06 22/07/2020Политолог: Азербайджан в США работает и против РоссииОн отметил, что резолюция была введена в обращение при финансировании посольства Азербайджана в США, выразив также уверенность, что текст написали также они.
20:17 21/07/2020В ходе июльских действий ВС Армении сбили 14 азербайджанских беспилотниковНачальник военно-авиационного университета им. маршала Арменака Ханферянца генерал-майор Даниел Балаян в беседе с журналистами сообщил, что в ходе июльских действий было сбито 14 единиц беспилотных...
17:34 21/07/2020З. Мнацаканян – в эфире «France 24»: Произошедшее является проявлением воинственной и ненавистнической риторики АзербайджанаСайт МИД РА представил интервью министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна телеканалу «France 24»: Ведущий: Интервью телеканалу «France 24».
12:13 21/07/2020Сурен Саркисян: Подобной антиармянской резолюции в Конгрессе США никогда еще не былоАзербайджанское лобби изрядно потратилось
09:44 21/07/2020Генсек ООН призвал Армению и Азербайджан «проявлять максимальную сдержанность»Это уже второе заявление Генсека с начала обострения ситуации на границе между Арменией и Азербайджаном.
13:19 20/07/2020Минобороны Армении: Военнослужащие срочной службы отказываются от демобилизацииПресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook сообщила: «Мы многократно были свидетелями проявлений патриотизма наших военнослужащих.
18:22 18/07/2020Тигран Абрамян: Некоторые эпизоды военных действий в Тавуше так и не будут обнародованыУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook сообщил: «Есть...
13:08 18/07/2020Минобороны РА: Были нерегулярные выстрелы из стрелкового оружияОн отметил, что армянские ВС видят и наблюдают действия противника в полном объеме.
09:56 18/07/2020Н. Пашинян: Эти события происходят на фоне подстрекательства третьей стороныПремьер-министр Армении Никол Пашинян в Минске провел встречу с председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
20:43 17/07/2020Наринэ Абгарян: «Военные хроники»Наринэ Абгарян, которая родом из Берда, на своей странице в соцсети Facebook продолжает представлять диалоги с проживающими в Тавуше своими родственниками.
12:27 17/07/2020Анна Нагдалян: Угроза выхода Азербайджана из переговоров по карабахскому конфликту нас ни удивляет, ни впечатляетАрмения отрицает язык угрозы и выступает с позиций мирного решения проблемы.
16:56 16/07/2020А. Ованнисян: Азербайджан пытается отомстить нашим мирным жителям за свои военные провалы«Вчера, по сути, после примерно 24-часового прекращения огня подразделения ВС Азербайджана продолжили свои наступательные действия, кстати, о которых заявлял президент Азербайджана», – заявил сегодня...
12:36 16/07/2020В. Арутюнян: Стратегия Азербайджана в карабахском вопросе состоит в том, чтобы избегать переговоров и решить проблему силойПо его словам, армянская армия действовала четко, грамотно, пресекла активность противника, который понес также потери, не позволив ему выполнить поставленную перед задачу.