16:21 03/02/20212020-ի նոյեմբերի 9-ին պարտվեց մեկ անձ իր թիմով, ժողովուրդը պարտվել է 2018 թվականին. Աշոտ Մինասյան«Մի անմեղսունակ կործանեց մի ամբողջ երկիր, 5000 մայրեր ողբում են»,- «Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամների և Շիրակի մտավորականների հետ հանդիպմանն ասաց «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանը։ Նա...
15:03 03/02/2021Գեղամ Նազարյան. Ոչ, Աննա, դուք չեք մարսելու, հաշվարկը լավ չեք արելՔաղաքագետ, «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության հիմնադիր Գեղամ Նազարյանն անբարոյականություն է որակում պատերազմի օրերին Արցախ մեկնած պատգամավորներին օրապահիկի ու գործուղման համար գումար...
12:28 03/02/2021Բազմաթիվ պարկեշտ դատավորներ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի վնգստացող դատավորները լինել. Նաիրա Զոհրաբյան«Այս իշխանության համար կա շատ ավելի կարևոր օրակարգ՝ ինչպես ավելացնել կալանքի սանկցիա տվող դատավորների թիվը, որովհետև բազմաթիվ պարկեշտ դատավորներ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի վնգստացող դատավորները...
11:51 03/02/2021Ես կհասկանայի, եթե նախագիծ բերվեր Արցախի օկուպացված տարածքների դեօկուպացիայի մասին. Տարոն ՍիմոնյանԽորհրդարանը կառավարության առաջարկով 108 պատգամավորով սկսեց արտահերթ նիստը, որի օրակարգում ընդգրկված է երկու օրենսդրական փաթեթ: Կառավարությունն առաջարկում է արագացված՝ 24 ժամյա ռեժիմով ընդունել...
09:06 03/02/2021Վարդան Ոսկանյան. Երիցս ճշմարիտ է մեծն ՎարուժանըԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Մերձավոր Արևելքում և Կովկասում գոնե ինձ հայտնի չէ որևէ ժողովուրդ, որի շրջանում բացակայի վրեժի ավանդույթը, իսկ ոմանց մոտ այն նույնիսկ ունի գրեթե կառուցակարգային...
16:01 02/02/202112-ամսյա բնականոն գնաճն ավելացել է՝ կազմելով 3.6 տոկոս. ԿԲ նախագահ2021թ. փետրվարի 2-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացնել 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 5.5 տոկոս: Ասուլիսում ասաց ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը:...
15:00 02/02/2021Արմեն Գևորգյան. Ինչի՞ մասին եմ ես լռել, որն այսօր պետք է բարձրաձայնեմ«Այս դատավարության քաղաքական պատվերը, բացի մատնանշված ներքին և արտաքին հիմնական շահառուներից, ունեցել է նաև մի շարք այլ արտաքին շահառուներ»։
13:27 02/02/2021Ես հիմա էլ փաստեր չունեմ, որ հողերը վաճառվել են. Մարուքյան«Ստրասբուրգում տպավորություն էր, որ պատվիրակներին մենք զրոյից ներկայացնում էինք, թե ինչ է կատարվում, որ կա ռազմագերիների հարց»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն...
12:33 02/02/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանում շարունակվում է կազմակերպված հայատյացության ու թշնամանքի քարոզըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Ադրբեջանի իշխանության մարմինները շարունակում են Հայաստանի սահմանային բնակիչների միջազգայնորեն ճանաչված իրավունքները ոտնահարող արարքները...
11:53 02/02/2021Նարեկ Մալյան. Ո՞ւմ հետ էր Արծրուն Հովհաննիսյանը պայմանավորվելԴրա մասին հանրությունը կիմանա երբ անիշխանությունը Հայաստանում ավարտվի։
11:10 02/02/2021Ադրբեջանը հայտնում է Հայաստանի հետ սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին, ՀՀ ՊՆ-ն՝ հերքումԱդրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտարարել է Հայաստանի հետ սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին, Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այս տվյալները՝ այն որակելով սուտ: Այս...
09:40 02/02/2021Ինչո՞ւ են ադրբեջանցի զինծառայողները նման արագությամբ հետ հանձնվել Ադրբեջանին. Տիգրան Աբրահամյան«Կարող ե՞նք ենթադրել, որ իշխանությունը հանրությունից թաքցնելու, քողարկելու պատճառներ ունի։ Միանշանակ»։
09:00 02/02/2021Սարգիս Գրիգորյան. Կառավարությունը կրկին խուսափում է պահանջել հատուցում ԱդրբեջանիցԱյս տարվա հունվարին Հայաստանը առաջին անգամ ստանձնել է Էներգետիկ Խարտիայի կազմակերպության նախագահությունը (Energy Charter Conference), որին անդամակցում են 55 երկրներ, իսկ որպես դիտորդներ մի շարք այլ...
21:44 01/02/2021Նիկոլն ու Վաղարշակ Հարությունյանն արդեն տվել են իրենց համաձայնությունը և Արցախի ՊԲ-ն առաջիկայում կկազմալուծվի. Միքայել Մինասյան,Չի լինի այլևս Արցախի բանակ և դրա միակ պատասխանատուն ու մեղավորը Նիկոլ Փաշինյանն է, որն իր «միսիան» հասցնում է ավարտին»:
14:19 01/02/2021Մեկ «Բայրաքթար»-ի համար ծախսվում է այնքան, ինչքան մեր գիտությանը հատկացվել է 10 տարում. Ռադիկ Մարտիրոսյան«Մեկ «Բայրաքթար»-ի ստեղծման համար ընդհանուր առմամբ ծախսվել է 270 մլն դոլար, որը մեր գիտությանը հատկացված միջոցներն են 10 տարվա ընթացքում»,- «Գիտությունը` որպես անվտանգության և զարգացման հենարան»...
09:48 01/02/2021Համլետ Պետրոսյանի պատասխանը՝ Բաքվի հերթական զրպարտությանըՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավարի պատասխանը Բաքվի հերթական զրպարտությանը։
09:40 01/02/2021Գագիկ Համբարձումյանը՝ Փաշինյանին. Հետհաշվարկի ժամացույցը վաղուց է միացվածՈստիկանության պետի նախկին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին.
10:48 31/01/2021Ռուբեն Մելիքյան. Դատախազ Գևորգը, ճիշտ է, այդ խայտառակ տողերը իր ձեռքով չի գրելԹող որևէ մեկը «Վազգեն Սարգսյան 5» հասցեից այսուհետ չփորձի ինձ խրատներ կարդալ կամ հորդորներ ուղղել «պաշտոնեական բարձունքներից»։
12:50 30/01/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իրագործման մեջ է մտնում համատեղ հայտարարության 5-րդ դրույթը«Հենակետ՞ վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իրագործման մեջ է մտնում Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ադրբեջանի նախագահների համատեղ հայտարարության 5-րդ դրույթը, որը սահմանում է՝...
09:30 30/01/2021Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Մեր ժողովրդի նման վարքագծի պատճառը, իրականում, մեզնից դուրս էՄեր ժողովուրդը կառավարվում է ոչ թե իր սեփական համոզմունքների, ոչ թե մեր պետության և/կամ մտավորականների ու առաջնորդների, այլ վերազգային կորպորացիաների կողմից։

14:19 05/12/2017Президент Турции Эрдоган озвучил ряд угроз в адрес США из-за Иерусалима«Я еще раз предупреждаю Америку, чтобы она не делала шаги, которые еще больше углубят кризис в регионе», – сказал Эрдоган.
17:20 04/12/2017Посетите Арцах и увидите свободное, независимое и демократическое государство: речь Э.Шармазанова в Госдуме РФС сожалением должен отметить, что сегодня в очередной раз мы стали свидетелями фальшивой и антиармянской риторики представителей Азербайджана, указал он.
16:37 02/12/2017Как питаться в Армении зимой, чтобы не навредить здоровью и фигуре? Советы эксперта Давида ПипоянаВ Армении, в условиях отсутствия контроля цен на агропродовольственные товары, в зимние месяцы стоимость плодов и овощей резко увеличивается.
16:19 01/12/2017Ваче Габриелян: Подписанное в Брюсселе соглашение – крупное достижение, нацеленное на расширение отношений Армении и ЕСПодписанное 24 ноября в Брюсселе Соглашение о расширенном и всеобъемлющем партнерстве между Арменией и ЕС – крупное достижение, нацеленное на расширение отношений Армении и ЕС.
16:22 30/11/2017Глава Минюста Армении: Если сын какого-то должностного лица – успешный бизнесмен, то это еще не повод для далеко идущих выводовКак указал глава Минюста РА, правительство Армении внедряет также институт декларирования интересов, поскольку это позволит избежать так называемого столкновения интересов.
14:23 28/11/2017Эксперт: Итогом геополитической «шахматной партии» ЕС и России стал «win-win», Армения же одержала двойную победуЕвросоюзу необходимо было на саммите в Брюсселе зарегистрировать реальный прогресс, чтобы продемонстрировать, что “Восточное партнерство” – все еще жизнеспособная программа.
13:28 25/11/2017Главный тренер «Манчестер Юнайтед»: В эти выходные Генрих Мхитарян получит еще один шансГлавный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью на пресс-конференции ответил на вопрос, почему армянский полузащитник клуба Генрих Мхитарян не выходил на поле в последних встречах «МЮ».
18:15 24/11/2017«Надо просто любить Армению, Арцах и свой народ!» Молодая семья из США стирает следы карабахской войныНе представляете, как скучают по Родине представители Диаспоры. Многие молодые люди еще с малых лет планируют связать свое будущее с Арменией, как я и Нелли.
15:30 21/11/2017Российский космонавт Сергей Рязанский популяризирует Армению: обнародовано уникальное фото озера СеванРанее С. Рязанский обнародовал фотографии из Космоса столицы Армении – Еревана.
10:32 21/11/2017«Сирия спасена как государство»: Путин в разговоре с Асадом сообщил о скором завершении военной операции в САР«Но основная задача уже близка к завершению, и можно будет сказать в самое ближайшее время, что мы ее решили», – сказал Путин.
16:54 17/11/2017Алоизио Нуньес Ферейра: Бразилия выступает за мирное урегулирование карабахского конфликтаОн отметил также, что знает о постигшей армянский народ трагедии – Геноциде армян.
12:32 17/11/2017М. Брайза: США и Турция говорят на разных языках, не поможет даже личная встреча Трампа и ЭрдоганаПо его словам, оба лидера уже пытались общаться друг с другом, и у них это не получилось.
13:17 16/11/2017Глава Сената Нидерландов: Впечатлена, что Армения – первая принявшая христианство в качестве государственной религии странаОна указала также: благодаря своему уникальному положению, Армения может стать мостом между ЕС, РФ и странами Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
17:41 14/11/2017Глава Центробанка А. Джавадян: Воздействие Таможенного кодекса ЕАЭС на инфляцию в Армении составит менее 1%По словам А. Джавадяна, по части ряда других продуктов наблюдается снижение цен, к примеру, на овощи, фрукты, а также на некоторые виды услуг.
13:20 14/11/2017Азербайджанские СМИ пытаются исказить слова представителя МИД Ирана о визите главы МИД Армении Э. Налбандяна в ИзраильАрмения – одна из соседних стран, с которой у нас меньше всего проблем. Армения строит свои политические отношения, и у нас нет цели вмешиваться во внутренние дела этой страны.
10:45 13/11/2017Анна Теркотт-Аствацатурян: Услышав азербайджанскую речь спустя 20 лет, я, гражданка США, вновь испытала страх, и это меня взбесило…. Она также рассказала историю своей семьи и то, почему она решила заняться общественной деятельностью.
11:51 11/11/2017Шарль Азнавур: Признай весь мир Геноцид армян, Холокоста могло и не бытьГлобальный Еврейский центр написал о семье всемирно известного шансонье Шарля Азнавура, спасавшей евреев в годы Второй мировой войны.
16:08 09/11/2017М.Захарова: Сопредседатели МГ ОБСЕ планируют организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана до конца этого года«Когда появятся дата и конкретные ее очертания, мы вас проинформируем», – отметила Мария Захарова.
14:11 08/11/2017Глава комиссии НС Армении: Исходим из того, что 24 ноября в Брюсселе новое соглашение с ЕС будет подписаноАрмен Ашотян предлагает через неделю после планируемого подписания нового соглашения между РА и ЕС – 1 декабря – провести парламентские слушания.
12:14 07/11/2017Юлий Эдельштейн: Кнессет Израиля готов оказать всяческое содействие всестороннему развитию отношений с дружественной АрмениейКоснувшись вопроса признания Кнессетом Израиля Геноцида армян, Эдельштейн отметил, что его позиция о важности признания известна и он высказывал свою позицию множество раз.