16:21 03/02/20212020-ի նոյեմբերի 9-ին պարտվեց մեկ անձ իր թիմով, ժողովուրդը պարտվել է 2018 թվականին. Աշոտ Մինասյան«Մի անմեղսունակ կործանեց մի ամբողջ երկիր, 5000 մայրեր ողբում են»,- «Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամների և Շիրակի մտավորականների հետ հանդիպմանն ասաց «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանը։ Նա...
15:03 03/02/2021Գեղամ Նազարյան. Ոչ, Աննա, դուք չեք մարսելու, հաշվարկը լավ չեք արելՔաղաքագետ, «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության հիմնադիր Գեղամ Նազարյանն անբարոյականություն է որակում պատերազմի օրերին Արցախ մեկնած պատգամավորներին օրապահիկի ու գործուղման համար գումար...
12:28 03/02/2021Բազմաթիվ պարկեշտ դատավորներ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի վնգստացող դատավորները լինել. Նաիրա Զոհրաբյան«Այս իշխանության համար կա շատ ավելի կարևոր օրակարգ՝ ինչպես ավելացնել կալանքի սանկցիա տվող դատավորների թիվը, որովհետև բազմաթիվ պարկեշտ դատավորներ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի վնգստացող դատավորները...
11:51 03/02/2021Ես կհասկանայի, եթե նախագիծ բերվեր Արցախի օկուպացված տարածքների դեօկուպացիայի մասին. Տարոն ՍիմոնյանԽորհրդարանը կառավարության առաջարկով 108 պատգամավորով սկսեց արտահերթ նիստը, որի օրակարգում ընդգրկված է երկու օրենսդրական փաթեթ: Կառավարությունն առաջարկում է արագացված՝ 24 ժամյա ռեժիմով ընդունել...
09:06 03/02/2021Վարդան Ոսկանյան. Երիցս ճշմարիտ է մեծն ՎարուժանըԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Մերձավոր Արևելքում և Կովկասում գոնե ինձ հայտնի չէ որևէ ժողովուրդ, որի շրջանում բացակայի վրեժի ավանդույթը, իսկ ոմանց մոտ այն նույնիսկ ունի գրեթե կառուցակարգային...
16:01 02/02/202112-ամսյա բնականոն գնաճն ավելացել է՝ կազմելով 3.6 տոկոս. ԿԲ նախագահ2021թ. փետրվարի 2-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացնել 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 5.5 տոկոս: Ասուլիսում ասաց ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը:...
15:00 02/02/2021Արմեն Գևորգյան. Ինչի՞ մասին եմ ես լռել, որն այսօր պետք է բարձրաձայնեմ«Այս դատավարության քաղաքական պատվերը, բացի մատնանշված ներքին և արտաքին հիմնական շահառուներից, ունեցել է նաև մի շարք այլ արտաքին շահառուներ»։
13:27 02/02/2021Ես հիմա էլ փաստեր չունեմ, որ հողերը վաճառվել են. Մարուքյան«Ստրասբուրգում տպավորություն էր, որ պատվիրակներին մենք զրոյից ներկայացնում էինք, թե ինչ է կատարվում, որ կա ռազմագերիների հարց»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն...
12:33 02/02/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանում շարունակվում է կազմակերպված հայատյացության ու թշնամանքի քարոզըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Ադրբեջանի իշխանության մարմինները շարունակում են Հայաստանի սահմանային բնակիչների միջազգայնորեն ճանաչված իրավունքները ոտնահարող արարքները...
11:53 02/02/2021Նարեկ Մալյան. Ո՞ւմ հետ էր Արծրուն Հովհաննիսյանը պայմանավորվելԴրա մասին հանրությունը կիմանա երբ անիշխանությունը Հայաստանում ավարտվի։
11:10 02/02/2021Ադրբեջանը հայտնում է Հայաստանի հետ սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին, ՀՀ ՊՆ-ն՝ հերքումԱդրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտարարել է Հայաստանի հետ սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին, Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այս տվյալները՝ այն որակելով սուտ: Այս...
09:40 02/02/2021Ինչո՞ւ են ադրբեջանցի զինծառայողները նման արագությամբ հետ հանձնվել Ադրբեջանին. Տիգրան Աբրահամյան«Կարող ե՞նք ենթադրել, որ իշխանությունը հանրությունից թաքցնելու, քողարկելու պատճառներ ունի։ Միանշանակ»։
09:00 02/02/2021Սարգիս Գրիգորյան. Կառավարությունը կրկին խուսափում է պահանջել հատուցում ԱդրբեջանիցԱյս տարվա հունվարին Հայաստանը առաջին անգամ ստանձնել է Էներգետիկ Խարտիայի կազմակերպության նախագահությունը (Energy Charter Conference), որին անդամակցում են 55 երկրներ, իսկ որպես դիտորդներ մի շարք այլ...
21:44 01/02/2021Նիկոլն ու Վաղարշակ Հարությունյանն արդեն տվել են իրենց համաձայնությունը և Արցախի ՊԲ-ն առաջիկայում կկազմալուծվի. Միքայել Մինասյան,Չի լինի այլևս Արցախի բանակ և դրա միակ պատասխանատուն ու մեղավորը Նիկոլ Փաշինյանն է, որն իր «միսիան» հասցնում է ավարտին»:
14:19 01/02/2021Մեկ «Բայրաքթար»-ի համար ծախսվում է այնքան, ինչքան մեր գիտությանը հատկացվել է 10 տարում. Ռադիկ Մարտիրոսյան«Մեկ «Բայրաքթար»-ի ստեղծման համար ընդհանուր առմամբ ծախսվել է 270 մլն դոլար, որը մեր գիտությանը հատկացված միջոցներն են 10 տարվա ընթացքում»,- «Գիտությունը` որպես անվտանգության և զարգացման հենարան»...
09:48 01/02/2021Համլետ Պետրոսյանի պատասխանը՝ Բաքվի հերթական զրպարտությանըՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավարի պատասխանը Բաքվի հերթական զրպարտությանը։
09:40 01/02/2021Գագիկ Համբարձումյանը՝ Փաշինյանին. Հետհաշվարկի ժամացույցը վաղուց է միացվածՈստիկանության պետի նախկին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին.
10:48 31/01/2021Ռուբեն Մելիքյան. Դատախազ Գևորգը, ճիշտ է, այդ խայտառակ տողերը իր ձեռքով չի գրելԹող որևէ մեկը «Վազգեն Սարգսյան 5» հասցեից այսուհետ չփորձի ինձ խրատներ կարդալ կամ հորդորներ ուղղել «պաշտոնեական բարձունքներից»։
12:50 30/01/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իրագործման մեջ է մտնում համատեղ հայտարարության 5-րդ դրույթը«Հենակետ՞ վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իրագործման մեջ է մտնում Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ադրբեջանի նախագահների համատեղ հայտարարության 5-րդ դրույթը, որը սահմանում է՝...
09:30 30/01/2021Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Մեր ժողովրդի նման վարքագծի պատճառը, իրականում, մեզնից դուրս էՄեր ժողովուրդը կառավարվում է ոչ թե իր սեփական համոզմունքների, ոչ թե մեր պետության և/կամ մտավորականների ու առաջնորդների, այլ վերազգային կորպորացիաների կողմից։

16:18 22/05/2014Warlick’s statements further complicated Karabakh settlement – expertThe statements of U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick further complicated the Nagorno-Karabakh settlement process and now the situation is more complex than after the Kazan meeting of...
15:33 22/05/2014Vernissage shooting: Two victims remain in intensive care unitThe health condition of three of five people wounded in the May 17 shooting near Vernissage souvenir market in Yerevan has stabilized.
10:23 22/05/2014‘Survival of new Afghan leadership still depends on answering America’s needs’"Whichever presidential candidate wins the Afghan election runoffs is likely to hold closely to America's script, especially in terms of the US-Afghan security pact."
16:23 21/05/2014Government program is declarative – expertThe majority of provisions in the government program are declarative and are rather like good wishes, political scientist Sergey Minasyan told a press conference in Yerevan.
09:38 21/05/2014Turkey becomes a rogue state by rejecting European Court’s verdictThe Cyprus vs. Turkey lawsuit was filed in 1999, twenty five years after the Turkish occupation of Northern Cyprus.
09:59 20/05/2014‘Europe’s demands for Russian gas are just too great to cut themselves off’While Europe searches for alternative energy resources and partners to decrease its dependence on Russia, its bargaining position is weakening with China and Russia about to sign a historic gas deal.
10:05 19/05/2014Erdogan will stop diplomatic maneuversDuring the past two years, Turkey has returned to its old foreign policy.
11:54 17/05/2014‘Japan looking to hedge its bets in counterweighting China’"Afraid of US failure, Japanese PM Shinzō Abe is developing his own independent process of Chinese encirclement, deepening relations with Vietnam, Philippines and India."
09:53 16/05/2014‘Syngenta methods of silencing GMO opposition are unbelievable’A German farmer has revealed shocking GMO company tactics to silence him in an exclusive interview with RT Op-Edge.
09:57 15/05/2014Pakistan concerned about its own interests"There is no way that the US would cut its military and security relations with Afghanistan after the exit of its forces from that country."
10:21 14/05/2014Obama listens to repeated references to Armenian Genocide at Shoah galaArmenians do not need to press Pres. Obama to explicitly refer to the Armenian Genocide. Another US President, Ronald Reagan, has already acknowledged it in his Presidential Proclamation.
14:56 13/05/2014Hollande accepts invitation to participate in Armenian Genocide centenary events in YerevanFrance will participate at the highest level in events marking the centenary of the Armenian Genocide in Yerevan, French President Francois Hollande told a joint press conference with Armenian...
14:03 13/05/2014Francois Hollande: I want Armenia to be fully associated with EUArmenia is in a unique geopolitical situation and therefore it decided to continue deepening its relations with Russia, French President Francois Hollande said at a joint press conference with...
10:01 13/05/2014US hypocritical when democracy goes against it"The US loves to support democracy until there is a danger of people voting in the wrong way, so it will condemn any referendum that goes against its policies," Daniel McAdams said.
09:54 12/05/2014US upping the ante in terms of brinkmanship in Eastern Europe"The US and NATO are encroaching on the sovereignty of Eastern European nations by upping their troop presence in the region," Rick Rozoff said.
15:56 10/05/2014UN experts call on Azerbaijan to drop charges against human rights defendersTwo independent UN experts have raised serious concerns in regard to the charges brought against three human rights defenders in Azerbaijan after the 2013 presidential elections.
11:27 10/05/2014Letter: Armenian Genocide commemoration was disturbed by Turkish protesters"The protesters on the Turkish side were fresh faced and young, and seemingly angry. I found it morally reprehensible that this group was allowed to disturb such a painful and solemn commemoration."
09:44 10/05/2014'Central Asia and Africa may take place of Switzerland and Singapore as offshore banking havens'"With Switzerland and Singapore joining 47 countries that have agreed to share data and tax information, tax evaders are likely to move to what is currently considered emerging frontier markets."
14:10 09/05/2014Armenian PM: Karabakh conflict must be resolved on the basis of three principlesArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan has commented on the U.S. Co-Chair James Warlick's U.S. policy statement titled, "Nagorno-Karabakh: The Keys to a Settlement." “In any case, it is his...
10:27 09/05/2014Serzh Sargsyan: May 9 heralded beginning of new and peaceful life"With the liberation of Shushi, not only Stepanakert avoided physical annihilation, but also Artsakh, as well as Armenia and Armenians’ future in the broad sense."