09:50 26/12/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ով մտածում է, թե Թուրքիան և Ադրբեջանը սահմանափակվելու են ձեռք բերվածով` չարաչար սխալվում է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը 2021 թվականի ռազմական բյուջեն ավելացնում է, քանի որ Հայաստանն ու Արցախը վերջնականապես տապալելու հնարավորություն է...
16:17 25/12/2020Կապանի քաղաքապետն առաջարկում է զինել սահմանամերձ գյուղերի տղամարդկանցԱյսօր՝ Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի քննարկման ժամանակ, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նշեց, որ սյունեցիները ռեալ վախեր ունեն՝ ներկա իրավիճակում ապրելու հետ կապված։...
15:53 25/12/2020Պատերազմում կյանքի մի դրվագ. Հրաշքով ողջ գտնված զինծառայողներն ու նրանց հեռվից հեռու փրկած ընտանիքը«Վայ, ես ձեր ցավը տանեմ, ես ձեր ջանին մեռնեմ»,- դեկտեմբերի 21-ից ի վեր անընդհատ կրկնում է հադրութցի Ապրես Սարգսյանի կինը՝ տիկին Սվետան ու շարունակ ընտանիքի անդամների հետ մեկ լացում է, մեկ ծիծաղում։...
15:38 25/12/2020Պաշտպանության նախարարն ինձ ասաց՝ դիրքերը զիջելու համաձայնությունն ի սկզբանե եղել է. Կապանի քաղաքապետԿապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանի խոսքով, նոյեմբերի 10-ին ստորագրված եռակողմ փաստաթղթից հետո սյունեցիները մնացել են նույն դիրքերում, թշնամին՝ ևս մնացել է իր ունեցած դիրքերում։ «Այդ համաձայնագրից հետո...
13:24 25/12/2020Միքայել Մինասյան. Իսկ գուցե մեղավորների փնտրտուքը սկսենք ՀՀ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնողիցՆա 24 ժամվա ինտերվալով, ըստ փողոցի տրամադրոթյունների, լարվածության և օրվա կուրսի, որոշում է՝ ում քծնել։
12:01 25/12/2020ՀՀ-ում հայտարարված ռազմական դրության ռեժիմը ձեռնտու է եղել բացառապես Ադրբեջանին. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Ես չգիտեմ մի երկիր, որտեղ ռազմական դրություն մտցնեն հոգուտ թշնամու։ Հայաստանը այդ հացում միակն է։ Սեպտեմբերի 27-ին մտցվեց ռազմական...
10:15 25/12/2020Երկրի անվտանգությունն անլրջության փառատոնի եք վերածում. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պատերազմի ընթացքում պաշտոնանկ արված ԱԱԾ տնօրենին այլ պաշտոնի նշանակելը մեծ թվով հարցեր է առաջացնում։ Իշխանությունը պարտավոր է...
09:01 25/12/2020Ակցիա ընդդեմ Աննա Հակոբյանի. Դավաճանը իրավունք չունի ոտք դնել իմ վիրավոր ԱրցախՍտեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի Անվան Պետական Դրամատիկական Թատրոնի դերասան, Արցախի տեղեկատվական շտաբի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
17:07 24/12/2020Վերջնական աղետից խուսափելու զգոնությամբ` ժամը 17։30-ին իրականացնել համախմբված բողոքի ակցիաներ. Արտակ Թովմասյան«Հորդորում եմ՝ Փաշինյանին հեռացնելու գործում ընտրել նրա իսկ ձեռագիրը՝ փակելով գլխավոր փողոցները, կաթվածահար անել երթևեկությունը և պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը»:
14:23 24/12/2020Արա Զոհրաբյան. Նաև ֆիզիկապես եմ պաշտպանելու Մայր Աթոռը բռնակոչին միացողներիցՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը գրում է. «Կից նկարում նշված կոչը (բռնակոչը) Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ է և հանդիսանում է ազգային արժանապատվությունը նվաստացնելուն ուղղված...
13:08 24/12/2020Այսօր Սյունիքին մեծ վտանգ է սպառնում, վաղը այդ նույնը լինելու է Վայոց Ձորում. ՍաղաթելյանՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաները շարունակվում են։ Մինչ Կառավարության շենքում ընթանում է գործադիրի հերթական նիստը, ակցիայի մասնակիցները նշում են, որ գործող...
12:57 24/12/2020Ադրբեջանցիներն այս պահին Շուռնուխում են, 12 տան գլխին են կանգնած․ գյուղապետԱդրբեջանցիներն այս պահին Շուռնուխ գյուղում են, սահմանազատման աշխատանքներ են իրականացվում։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել է Շուռնուխի գյուղապետ Հակոբ Արշակյանը։ «Մոտ մի 20 րոպե առաջ են եկել, 12 տան...
12:11 24/12/2020Սենոր Հասրաթյան. Այսօր վարչապետի աթոռին հայտնված նույն անմեղսունակը գիտակցաբար տանում է 2008-ի ճանապարհովԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրել է.
11:54 24/12/2020Կառավարության շենքում նստած է մի անմեղսունակ, որը չի կարողանում որևէ քաղաքական հարց լուծել. ՄանուկյանԿառավարության դիմաց, ինչպես տեղեկացրել էինք, վաղ առավոտից մեկնարկել են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիաները։ ՀՅԴ-ական գործիչ Գեղամ Մանուկյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ...
11:33 24/12/2020Գորիսի քաղաքապետի փաստաբանը քննիչներին կոչ արեց գլխիկոր հեռանալու արժանի որոշումներ չկայացնել«Դատարանը որոշեց քննչական կոմիտեի վարչության պետի միջնորդությունը մերժել հիմքերի բացակայության հիմնավորմամբ»,-դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Գորիսի քաղաքապետի փաստաբան...
10:34 24/12/2020Արամ Առաջինը 2021 թվականը հռչակել է «Արցախի տարի»Մեծի Տանն Կիլիկո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա կաթողիկոսը 2021 թվականը հռչակել է Արցախի տարի: Այս մասին տեղեկանում ենք Արամ Առաջինի ֆեյսբուքյան էջից։ 2003 թվականից Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը...
10:29 24/12/2020Պատերազմով բաժանված Թաղավարդ գյուղը․ EuronewsԼեռնային Ղարաբաղում պատերազմի արդյունքում Թաղավարդ գյուղը բաժանվեց երկու մասի. հայերը մնացին ապրելու դրա մի մասում, որն անվանում են Կալլեր Թաղավարդ, իսկ ադրբեջանական զորքերը գրավեցին մեկ այլ հատված և...
16:02 23/12/2020Արմեն Մինասյան. Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալԻնչուների ենթադրյալ պատասխանն այն է, որ Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալ
12:41 23/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Սա այն գինն էր, որ Հայաստանը պետք է վճարի, եթե ցանկանում է հայ-թուրքական հարաբերությունները կարգավորելՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Իշխանական վերնախավում շատ է խոսվում Թուրքիայի հետ հարաբերություններ կարգավորելու անհրաժեշտության մասին Ու դա անում են լուրջ դեմքով: Հիշեցնեմ, որ Թուրքիան...
12:06 23/12/2020Պատերազմի հասցված վնասը համեմատելի է Արցախի ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ. Գրիգորի ՄարտիրոսյանՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջին զինված բախման ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության տնտեսությանը հասցված վնասը համեմատելի է նրա ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ: Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին...

12:07 04/03/2017Румынские СМИ: Погромы армян в Сумгаите стали воплощением политики ксенофобии и этнических чисток АзербайджанаПредставление только своей собственной интерпретации истории является эндемическим заболеванием руководства Азербайджана, говорится в заявлении посольства Армении в Румынии.
19:56 03/03/2017Оппозиционеры в Армении активно обсуждают резонансное заявление премьера Карена Карапетяна о керосинеКомментируя в ходе сегодняшней пресс-конференции данную тему, лидер входящей в блок «Выход» партии «Республика» Арам Саргсян заявил, что за «дело керосина» должны нести ответственность все виновники.
14:11 03/03/2017Почему АРФ «Дашнакцутюн» против лозунга блока АНК-НПА на парламентских выборах в Армении? Ответил А. Рустамян«Не мы инициировали проблему, не армянская сторона каждый день нарушает режим перемирия», – подчеркнул Армен Рустамян.
16:44 02/03/2017Депутат Гаро Пайлан намерен подать против Турции иск в ЕвросудГаро Пайлан недавно выступил с парламентской трибуны относительно Геноцида армян в Османской империи 1915 года.
15:51 01/03/2017Армянская церковь в турецком городе Кайсери будет превращена в библиотекуБиблиотека, где будет 50 тыс. наименований книг, станет главной в городе. Библиотеку планируется открыть осенью 2017 года.
17:30 28/02/2017Денис Дворников: Люди должны посещать Арцах без оглядки на всякие там «черные списки»У армянства атрофирована одна важная мышца – диаспора в России.
14:33 24/02/2017Тигран Саркисян: Позиция Армении всегда заключалась в том, что мы должны работать как с ЕС, так и с ЕАЭС«Мы не должны противопоставлять эти два вектора», – отметил Саркисян.
15:19 23/02/2017Себастьян Курц: Австрия как председатель ОБСЕ прилагает усилия для урегулирования карабахского конфликтаДействующий председатель ОБСЕ, глава МИД Австрии Себастьян Курц об этом заявил на заседании Совета Безопасности ООН.
16:43 22/02/2017Эдвард Налбандян: Армения продолжит усилия в направлении исключительно мирного урегулирования карабахской проблемыОсновной темой нашей встречи была подготовка предстоящего официального визита президента Армении в Россию, отметил глава МИД РФ на пресс-конференции с Сергеем Лавровым.
13:50 21/02/2017Вице-спикер НС Армении Эдуард Шармазанов: Признание Арцаха – лишь вопрос времениРеферендум и оценки международных наблюдателей показали, что Арцах движется по пути построения демократического государства, отметил вице-спикер Национального Собрания Армении Э.Шармазанов.
17:02 20/02/2017В Турции будут судить трех граждан Азербайджана по обвинению в причастности к террористической организации ИГВ турецкой Бурсе проведена операция, по итогам которой в различных районах города задержаны 105 человек, подозревающихся в причастности к террористической организации «Исламское государство».
09:23 18/02/2017Глава МИД Ирана обвинил США и их союзников в возникновении «Исламского государства»«Я считаю, что присутствие иностранных войск на территории арабских стран вопреки воле их правительств побуждает этих экстремистов объединяться», – заявил глава МИД Ирана.
11:35 17/02/2017«В глазах детей была страшная боль»: Светлана Кульчицкая о блокадном Степанакерте«Мы приехали в Армению рассказать армянам про армян», – сказала российская журналистка, подчеркнув важность сохранения воспоминаний и свидетельств очевидцев.
16:27 16/02/2017В Иране ответили на заявления президента США Трампа по ядерному оружиюРанее Дональд Трамп по итогам переговоров с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху заявил, что намерен разработать новые меры против Ирана, чтобы не позволить Тегерану получить ядерное оружие.
15:52 13/02/2017Сбежавший из Азербайджана участник талышского освободительного движения получил убежище в АрменииК властям Армении обратился Шахин Мирзоев с просьбой о предоставлении временного убежища.
19:07 11/02/2017Экс-глава СПИСА Армении Мигран Погосян опровергает новость об оплеухе, полученной от криминального авторитета ТуяОфис М. Погосяна также предупреждает газету, что в случае неопубликования официального опровержения данной новости, они обратятся с иском в суд.
18:48 09/02/2017Мария Захарова: Отрадно, что СМИ Армении так озабочены российско-азербайджанскими отношениямиУточнив, что у Лапшина есть гражданство и других стран, Мария Захарова отметила, что Москва находится в контакте как с его законными представителями, так и с представителями в частности Израиля...
13:33 06/02/2017Заруи Постанджян предложила Галусту Саакяну пригласить в Армению депутата парламента Турции Гаро ПайланаВ ответ спикер парламента Армении сказал: «Считаю, что данный вопрос подлежит обсуждению».
15:55 04/02/2017«Президент Беларуси все, что можно, высосал из России»: Жириновский сравнил Лукашенко с ласковым теленком«Есть такая русская поговорка: ласковый теленок двух маток сосет. Вот белорусский руководитель все, что можно, высосал из России, но мы уже говорим: сколько же можно. Что хочет Лукашенко?»
14:48 03/02/2017Мария Захарова: Карабахский конфликт – прямая угроза безопасности, стабильности и будущему развитию Армении и АзербайджанаКоснулась она и перспектив взаимодействия России и США по карабахскому урегулированию при новом госсекретаре США Рексе Тиллерсоне.