09:06 23/12/2020ՄԻՊ. Խիստ մտահոգիչ է, որ պաշտոնյաներն ու քաղաքական շրջանակները նպաստում են անհանդուրժողականության խորացմանըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը խիստ մտահոգիչ է համարում երկրում անհանդուրժողականության խորացումն ու լարվածության ավելացումը, որին նպաստում են իշխանության ներկայացուցիչներն ու հասարակական,...
15:01 22/12/2020Հիմա նորից պատերազմ է, պատերազմ է մեր ապագայի համար. Վազգեն Մանուկյան«Այսօր իմ ընկերները խնդրել էին, որ այստեղ ներկայացնեմ, թե նոր կառավարություն ստեղծվելուց հետո ինչ ծրագիր պետք է այն իրականացնի: Ես պատրաստվեցի, թուղթը մոտս գրեցի, բայց երբ եկա այստեղ, հասկացա, որ այս...
14:13 22/12/2020Մարդիկ զզվում են արտաբերել Նիկոլ անունը. առաջարկվում է նոր կարգախոս՝ «Առանց դրա Հայաստան»18․05 «Հարգելի ոստիկաններ, դուք ո՞ւմ եք պաշտպանում, թուրքին հայից ե՞ք պաշտպանում, գնայիք Ղարաբաղը պահեիք»,- Կառավարության դիմաց տեղի ունեցող բողոքի ակցիայի ընթացքում հայտարարեց մասնակիցներից մեկը՝...
23:25 21/12/2020Պարտված դավաճանը փրփուրներից է կառչում. Արփինե ՀովհաննիսյանԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Նիկոլ փաշինյանը հերթական, միլիոներորդ անգամ ստում է։ Վարչական սահմանը այլ է, պետականը՝ այլ։ 2010 թվականի օրենքը ՈՉԻՆՉ չի սահմանում Հայաստանի...
22:40 21/12/2020Արա Սաղաթելյան. Փաշինյանը հրաժարական չի տալիս իր վախերի պատճառովՆիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է միայն իր անձնական վախերով՝ ինչպես ընդհանրապես որպես մարդ, այնպես էլ որպես երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած մարդ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել...
22:21 21/12/2020Ամբողջ պետական համակարգը որպես ռեսուրս ծախսվում է մի քանի անձանց քմահաճույքների համար. Արա Սաղաթելյան«Կա հատուկ վերաբերմունք իմ անձի հետ կապված մեր երկրում բարձր պաշտոններ զբաղեցող որոշակի անձանց կողմից»,- «Փաստինֆո»-ին ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե...
20:01 21/12/2020Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումըԻշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին...
19:12 21/12/2020Խորհրդային ներքին վարչական սահմանները իրավական հիմքեր չեն. Կարեն Վրթանեսյան«Խորհրդային սահմանները իրավական հիմք չեն, նույնիսկ եթե իրավական հիմք լինեին՝ այնտեղ կրկին բազմաթիվ վիճելի հարցեր կան»,- panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո»...
16:58 21/12/2020Սյունիքի նախկին մարզպետ. Ադրբեջանի ԶՈւ-ն արդեն ավելի է մոտեցել օդանավակայանին«Սա քաղաքական հետապնդում է, որը փորձում են կոծկել իրավական որոշ պրոցեսների տակ»,- ՔԿ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը՝ խոսելով Գորիսի քաղաքապետ...
16:26 21/12/2020Եթե միջուկային թափոնները օգտագործեին, ադրբեջանական բանակը չէր կարողանա առաջ գալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի կարծիքով, Հայաստանը պարտվեց պատերազմում դավաճանության, կոռուպցիայի և հանցավոր անգործության պատճառով։ Նրա խոսքով, պարտության համար պատճառ էր նաև այն, որ երկրի...
14:43 21/12/2020Ենթադրում եմ, որ Փաշինյանն Ալիևի հետ պայմանավորվածություն է ունեցել՝ Շուշին հանձնելու վերաբերյալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի խոսքով, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քայլերից դավաճանության «հոտ է գալիս», և դա նաև այն պատճառով է, որ նա հյուսիսը պահում է, իսկ հարավը, կարծես թե, պայմանավորված,...
13:39 21/12/2020Անտառներում թաքնված ու երեկ ողջ գտնված Դավիթը մայրիկից առաջինը մանդարին ու իր կիթառն է ուզելՍտեփանակերտի հիվանդանոցում այս պահին գտնվող 70 օր անհետ կորած համարվող Դավիթ Սահակյանն իր մայրիկի հետ հեռախոսազրույցում առաջինը մանդարին է խնդրել ու կիթառը։ Հոկտեմբերի 15-ից վեր որդուց ոչ մի լուր...
09:32 21/12/2020Ոստիկանության աշխատակիցներ, դուք աջակցում եք Արցախի, Սյունիքի և Հայաստանի անվտանգության ոչնչացմանը. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ոստիկանության այն աշխատակիցները, ովքեր այսօր ապահովել ու ապահովելու են Փաշինյանի՝ Սյունիքի կարող, ունակ ուժերի ճնշման պրոցեսին,...
09:00 21/12/2020Ողջ Կովկասում արևելյան սոսու ամենամեծ բնական պուրակի 60 հա-ի կեսն անցավ Ադրբեջանին. Վարագյան«Իսկ ի՞նչ է արել շրջակա միջավայրի նախարարը պուրակը փրկելու համար, ոչինչ, բացառապես ոչինչ»։
16:01 20/12/2020Խաժակ Աինթափյան. Յուրաքանչյուր ազգային ոստիկան իր ամբաստանագրի մեջ ունի երեք պարտության պատճառ«Սուտլիկ Ոստիկան։ Այս կիրակի ես ինձ ծանր պարտականություն պիտի հանձնեմ։ Մի պահ պիտի ենթադրեմ, թե ազգային բժիշկ չեմ, այլ ազգային ոստիան եմ ու պիտի այս պարտության պատճառները բացահայտեմ, որպեսզ ի...
18:10 19/12/2020Պատմության մեջ առաջին դեպքն էր, երբ Եռաբլուրի մուտքը փակված էր պետության ղեկավարի առջև. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղաքական ակցիա էր, ակնհայտ էր՝ նպատակ էր հետապնդում ցույց տալ, որ Փաշինյանը վայելում է մեծ թվով մարդկանց վստահությունը»,- լրագրողներին ասաց «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը՝...
18:05 19/12/2020Այդ խայտառակ փաստաթուղթը որևէ կերպ չի պարունակում հիմք այն ամենի համար, ինչ հիմա կատարվում է Սյունիքում. Բեքարյան«Այս իշխանությունը օր առաջ պետք է հեռանա, նրանից որևէ ակնկալիք չկա»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Կարեն Բեքարյանը։ Ըստ քաղաքագետի,...
17:13 19/12/2020Արթուր Վանեցյան. ՀՀ իշխանությունները չեն կարողանում որևէ կերպ դիմակայել թուրքական ամենաթողությանը«Եթե սահմանազատումը և նոր սահմանների ընդգծումը լինի ըստ ԽՍՀՄ քարտեզի, ինչպես հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, ապա Սյունիքից հետո թուրքն անցնելու է Արարատի, Վայոց Ձորի և Տավուշի մարզերին»,- այսօր...
16:19 19/12/2020Կա՛մ մեծ տգիտություն, կա՛մ մեծ դավաճանություն էր, որ բոլոր բանակցությունները տապալվեցին. Վազգեն ՄանուկյանՎարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի խոսքով, այսօր տխուր օր է, քանի որ չկան երիտասարդների վառվռուն աչքերը։ «Առաջին պատերազմի մասնակիցների և զոհվածներից շատերի հետ ես ծանոթ էի, ընկեր, և...
15:24 19/12/2020Այս պայմաններում նման երթ իրականացնելը թշնամական գործողություն է ՀՀ նկատմամբ. Ռուբեն Մելիքյան«Օրեր շարունակ զոհվածների ծնողները ուղիղ հայտարարում էին, որ ոտքը չպետք է Եռաբլուրում լինի այն մարդու, որը պատճառն է հանդիսացել այդ ծանրագույն կորուստների։ Ընդամենը մեկուկես ամսվա ընթացքում ունեցանք...

15:27 02/02/2017Сергей Минасян: Попытка диверсии ВС Азербайджана – основание для МГ ОБСЕ ужесточить позицию в вопросе выполнения венских и петербургских договоренностей«Это демонстрирует, что на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил проделана довольно серьезная работа – как в плане технического перевооружения, так и боевой подготовки».
15:00 01/02/2017Игорь Попов: Минская группа ОБСЕ готова организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана в Мюнхене«Если министры проявят заинтересованность, то мы организуем их совместную встречу», – сказал он.
12:58 31/01/2017Главы Минобороны Армении и Ирана обсудили процесс карабахского урегулированияПри этом Виген Саркисян, высоко оценив позицию Ирана в вопросе карабахского урегулирования, подчеркнул, что у карабахского конфликта нет военного решения.
11:46 30/01/2017Генрих Мхитарян: Это «Манчестер Юнайтед», где каждый должен быть готов выйти на поле и показать лучшие качестваГенрих Мхитарян после матча с «Уиганом» ответил на пару вопросов.
14:04 28/01/2017«Не время строить стены»: президент Ирана Х.Роухани раскритиковал первые указы Д.Трампа«Сейчас не время строить стены между нациями, они забыли, что много лет назад рухнула берлинская стена. Стены необходимо убрать, если они будут разделять народы», – заявил Роухани.
15:02 27/01/2017Мария Захарова: График новых встреч по карабахскому урегулированию пока не сформирован«Новые встречи, безусловно, будут, но пока их график не сформирован. Но, безусловно, тема является одной из приоритетных для российской внешней политики», – отметила Захарова.
16:22 26/01/2017Самвел Карапетян – среди «королей» российской недвижимости по версии журнала ForbesРоссийская версия известного журнала Forbes опубликовала обновленный рейтинг самых богатых владельцев коммерческой недвижимости на территории России.
15:22 25/01/2017Выборы в Армении: партия «Свободные демократы» проводит обсуждения с Анаит Бахшян, Степаном Сафаряном и Грантом БагратяномНапомним, ранее стало известно, что Анаит Бахшян написала заявление о выходе из партии «Наследие».
17:15 19/01/2017Президент Турции Эрдоган назвал число арестованных после попытки переворота и пообещал новую волну чистокПосле попытки переворота было арестовано около 43 тысяч человек, более 93 тысяч уволены с госслужбы.
10:30 19/01/2017В Союзе добровольцев «Еркрапа» назвали выдумками сведения об исключении из рядов организации экс-главы Минобороны Армении С.Оганяна«Подобного вопроса не стоит, это даже не обсуждалось. Данные сведения не соответствуют действительности», – сказал пресс-секретарь правления Армянского Союза добровольцев «Еркрапа».
12:11 18/01/2017Госдеп США напомнил о свободе слова, комментируя вопрос экстрадиции блогера Александра Лапшина из Беларуси в АзербайджанНакануне, 17 января, глава МИД России Сергей Лавров заявил, что Москва будет стараться разрешить ситуацию с гражданином России и Израиля Лапшиным.
16:33 17/01/2017Президенту Грузии Г. Маргвелашвили не нравится договор с «Газпромом» по транзиту российского газа в АрмениюГеоргий Маргвелашвили считает, что соглашение с ООО «Газпром экспорт» навредит стране.
11:42 16/01/2017Глава Минобороны Армении В. Саркисян прокомментировал слухи о своем возможном назначении на пост премьера после парламентских выборовПо словам министра, подобного рода публикации – выдумки СМИ с целью привлечь большую аудиторию посредством громких заголовков.
11:08 14/01/2017Современные армянские композиторы написали произведения специально для уникального квартета имени АрутюнянаДеревянно-духовой-фортепианный квартет имени Арутюняна, сформировавшийся в составе Государственного молодежного оркестра Армении, 15-16 января выступит с концертами в Москве.
16:02 13/01/2017Глава Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян призвал коллег в Беларуси и России защитить права блогера Александра ЛапшинаБлогер Лапшин был задержан в Минске по просьбе азербайджанских властей.
15:43 12/01/2017Российский эксперт: Заявление МГ ОБСЕ о диверсии близ села Чинари в Армении красноречиво указывает на инициатораСергей Минасян заострил внимание на некоторой противоречивости заявления сопредседателей, для которых на самом деле “не секрет, какая из сторон инициировала действия около села Чинари”.
13:17 12/01/2017Турбьерн Ягланд: Совет Европы поддерживает деятельность МГ ОБСЕ«Я знаю, что нарушения режима прекращения огня 29 декабря привели к человеческим жертвам, а также о том, что у армянских ВС все еще находится тело азербайджанского военнослужащего», - сказал он.
13:27 11/01/2017Каха Каладзе: «Газпром» предложил Грузии новые условия оплаты за транзит российского газа в АрмениюМинистр энергетики Грузии во вторник провел очередную встречу с руководством ООО «Газпром-экспорт» по вопросу транзита российского газа в Армению.
15:37 10/01/2017Число иностранных туристов в турецком Стамбуле сократилось в 2016 году на четвертьТеракты в 2016 году серьезно повлияли на турпотоки зарубежных туристов.
15:16 09/01/2017Глава Минюста Германии предложил превентивно задерживать потенциальных исламистов«А именно – на срок вплоть до полных 18 месяцев, это возможно уже сейчас», – сказал Маас в эфире телеканала ARD.