09:06 23/12/2020ՄԻՊ. Խիստ մտահոգիչ է, որ պաշտոնյաներն ու քաղաքական շրջանակները նպաստում են անհանդուրժողականության խորացմանըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը խիստ մտահոգիչ է համարում երկրում անհանդուրժողականության խորացումն ու լարվածության ավելացումը, որին նպաստում են իշխանության ներկայացուցիչներն ու հասարակական,...
15:01 22/12/2020Հիմա նորից պատերազմ է, պատերազմ է մեր ապագայի համար. Վազգեն Մանուկյան«Այսօր իմ ընկերները խնդրել էին, որ այստեղ ներկայացնեմ, թե նոր կառավարություն ստեղծվելուց հետո ինչ ծրագիր պետք է այն իրականացնի: Ես պատրաստվեցի, թուղթը մոտս գրեցի, բայց երբ եկա այստեղ, հասկացա, որ այս...
14:13 22/12/2020Մարդիկ զզվում են արտաբերել Նիկոլ անունը. առաջարկվում է նոր կարգախոս՝ «Առանց դրա Հայաստան»18․05 «Հարգելի ոստիկաններ, դուք ո՞ւմ եք պաշտպանում, թուրքին հայից ե՞ք պաշտպանում, գնայիք Ղարաբաղը պահեիք»,- Կառավարության դիմաց տեղի ունեցող բողոքի ակցիայի ընթացքում հայտարարեց մասնակիցներից մեկը՝...
23:25 21/12/2020Պարտված դավաճանը փրփուրներից է կառչում. Արփինե ՀովհաննիսյանԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Նիկոլ փաշինյանը հերթական, միլիոներորդ անգամ ստում է։ Վարչական սահմանը այլ է, պետականը՝ այլ։ 2010 թվականի օրենքը ՈՉԻՆՉ չի սահմանում Հայաստանի...
22:40 21/12/2020Արա Սաղաթելյան. Փաշինյանը հրաժարական չի տալիս իր վախերի պատճառովՆիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է միայն իր անձնական վախերով՝ ինչպես ընդհանրապես որպես մարդ, այնպես էլ որպես երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած մարդ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել...
22:21 21/12/2020Ամբողջ պետական համակարգը որպես ռեսուրս ծախսվում է մի քանի անձանց քմահաճույքների համար. Արա Սաղաթելյան«Կա հատուկ վերաբերմունք իմ անձի հետ կապված մեր երկրում բարձր պաշտոններ զբաղեցող որոշակի անձանց կողմից»,- «Փաստինֆո»-ին ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե...
20:01 21/12/2020Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումըԻշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին...
19:12 21/12/2020Խորհրդային ներքին վարչական սահմանները իրավական հիմքեր չեն. Կարեն Վրթանեսյան«Խորհրդային սահմանները իրավական հիմք չեն, նույնիսկ եթե իրավական հիմք լինեին՝ այնտեղ կրկին բազմաթիվ վիճելի հարցեր կան»,- panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո»...
16:58 21/12/2020Սյունիքի նախկին մարզպետ. Ադրբեջանի ԶՈւ-ն արդեն ավելի է մոտեցել օդանավակայանին«Սա քաղաքական հետապնդում է, որը փորձում են կոծկել իրավական որոշ պրոցեսների տակ»,- ՔԿ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը՝ խոսելով Գորիսի քաղաքապետ...
16:26 21/12/2020Եթե միջուկային թափոնները օգտագործեին, ադրբեջանական բանակը չէր կարողանա առաջ գալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի կարծիքով, Հայաստանը պարտվեց պատերազմում դավաճանության, կոռուպցիայի և հանցավոր անգործության պատճառով։ Նրա խոսքով, պարտության համար պատճառ էր նաև այն, որ երկրի...
14:43 21/12/2020Ենթադրում եմ, որ Փաշինյանն Ալիևի հետ պայմանավորվածություն է ունեցել՝ Շուշին հանձնելու վերաբերյալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի խոսքով, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քայլերից դավաճանության «հոտ է գալիս», և դա նաև այն պատճառով է, որ նա հյուսիսը պահում է, իսկ հարավը, կարծես թե, պայմանավորված,...
13:39 21/12/2020Անտառներում թաքնված ու երեկ ողջ գտնված Դավիթը մայրիկից առաջինը մանդարին ու իր կիթառն է ուզելՍտեփանակերտի հիվանդանոցում այս պահին գտնվող 70 օր անհետ կորած համարվող Դավիթ Սահակյանն իր մայրիկի հետ հեռախոսազրույցում առաջինը մանդարին է խնդրել ու կիթառը։ Հոկտեմբերի 15-ից վեր որդուց ոչ մի լուր...
09:32 21/12/2020Ոստիկանության աշխատակիցներ, դուք աջակցում եք Արցախի, Սյունիքի և Հայաստանի անվտանգության ոչնչացմանը. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ոստիկանության այն աշխատակիցները, ովքեր այսօր ապահովել ու ապահովելու են Փաշինյանի՝ Սյունիքի կարող, ունակ ուժերի ճնշման պրոցեսին,...
09:00 21/12/2020Ողջ Կովկասում արևելյան սոսու ամենամեծ բնական պուրակի 60 հա-ի կեսն անցավ Ադրբեջանին. Վարագյան«Իսկ ի՞նչ է արել շրջակա միջավայրի նախարարը պուրակը փրկելու համար, ոչինչ, բացառապես ոչինչ»։
16:01 20/12/2020Խաժակ Աինթափյան. Յուրաքանչյուր ազգային ոստիկան իր ամբաստանագրի մեջ ունի երեք պարտության պատճառ«Սուտլիկ Ոստիկան։ Այս կիրակի ես ինձ ծանր պարտականություն պիտի հանձնեմ։ Մի պահ պիտի ենթադրեմ, թե ազգային բժիշկ չեմ, այլ ազգային ոստիան եմ ու պիտի այս պարտության պատճառները բացահայտեմ, որպեսզ ի...
18:10 19/12/2020Պատմության մեջ առաջին դեպքն էր, երբ Եռաբլուրի մուտքը փակված էր պետության ղեկավարի առջև. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղաքական ակցիա էր, ակնհայտ էր՝ նպատակ էր հետապնդում ցույց տալ, որ Փաշինյանը վայելում է մեծ թվով մարդկանց վստահությունը»,- լրագրողներին ասաց «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը՝...
18:05 19/12/2020Այդ խայտառակ փաստաթուղթը որևէ կերպ չի պարունակում հիմք այն ամենի համար, ինչ հիմա կատարվում է Սյունիքում. Բեքարյան«Այս իշխանությունը օր առաջ պետք է հեռանա, նրանից որևէ ակնկալիք չկա»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Կարեն Բեքարյանը։ Ըստ քաղաքագետի,...
17:13 19/12/2020Արթուր Վանեցյան. ՀՀ իշխանությունները չեն կարողանում որևէ կերպ դիմակայել թուրքական ամենաթողությանը«Եթե սահմանազատումը և նոր սահմանների ընդգծումը լինի ըստ ԽՍՀՄ քարտեզի, ինչպես հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, ապա Սյունիքից հետո թուրքն անցնելու է Արարատի, Վայոց Ձորի և Տավուշի մարզերին»,- այսօր...
16:19 19/12/2020Կա՛մ մեծ տգիտություն, կա՛մ մեծ դավաճանություն էր, որ բոլոր բանակցությունները տապալվեցին. Վազգեն ՄանուկյանՎարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի խոսքով, այսօր տխուր օր է, քանի որ չկան երիտասարդների վառվռուն աչքերը։ «Առաջին պատերազմի մասնակիցների և զոհվածներից շատերի հետ ես ծանոթ էի, ընկեր, և...
15:24 19/12/2020Այս պայմաններում նման երթ իրականացնելը թշնամական գործողություն է ՀՀ նկատմամբ. Ռուբեն Մելիքյան«Օրեր շարունակ զոհվածների ծնողները ուղիղ հայտարարում էին, որ ոտքը չպետք է Եռաբլուրում լինի այն մարդու, որը պատճառն է հանդիսացել այդ ծանրագույն կորուստների։ Ընդամենը մեկուկես ամսվա ընթացքում ունեցանք...

09:27 21/12/2013Christianity vs Islam: what future awaits Europe?Today the European community is facing a harsh choice: if the islamization of Europe continues, one might soon have to say good-bye to Christianity in the countries of the Old World.
09:27 20/12/2013French govt. to introduce bill criminalizing Genocide denialFor diplomatic reasons, there will not be an official announcement before a Hollande’s scheduled visit to Turkey at the end of January.
10:00 19/12/2013Syria: the end of Christian civilization?The ousting of Christians from the countries of the Middle East is a sore spot of the modern world.
17:09 18/12/2013OSCE Minsk Group co-chair of Russia: Karabakh must return into negotiation process at a certain stage"We proceed from the fact that at a certain stage Karabakh must return into the process because after all we deal with the fate of the people who live here.
09:50 18/12/2013Davutoglu’s Charm Offensive During Visit to ArmeniaThe wily Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu used every diplomatic trick to take maximum advantage of his presence in Yerevan during the Black Sea Economic Cooperation conference (BSEC).
09:22 17/12/2013The Armenian Istanbul“Hüzün does not just paralyze the inhabitants of Istanbul, it also gives them poetic license to be paralyzed.”
09:25 16/12/2013Executed uncle saw Kim Jong-un as young guy who needed guidance - Russian expert"Although Kim Jong-un is a young politician with a European education, the move to execute his close relative reminds of the example of his grandfather."
09:21 14/12/2013Reflections of a participant at the ‘Islamized Armenians’ conference in IstanbulIn the diaspora, we mourn the 1.5 million who perished during the Genocide. We seldom remember the remnants of the Armenian community who couldn’t leave and were forced to assimilate.
14:42 13/12/2013Imitation elements dominate Turkey’s policy – expertTurkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu’s visit to Armenia was for propaganda: its aim was to make an impression that Turkey continues seeking normalization of relations with Armenia, Turkish...
09:37 13/12/2013Stop global warming now! Venice, Hong Kong, St. Petersburg to sink by end of centuryMankind can say goodbye to the Maldives.
15:18 12/12/2013U.S. Department of State welcomes Davutoglu’s visit to ArmeniaDuring the daily press briefing, among other issues, U.S. Department of State spokesperson Jen Psaki spoke about Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu’s visit to Armenia. “Well, we welcome his...
14:52 12/12/2013Entire world sneers at Turkish Prime Minister’s absence at Mandela memorialSome suggested that Erdoğan hadn’t gone to Soweto because he wished to avoid embarrassment for the historic Turkish denial of genocide against the Armenians and persecution of Christians.
09:33 12/12/2013Snowden hopes leaks will improve transparencyHe said he took the risk of publicizing the data because of the dangers he saw of a surveillance state.
13:27 11/12/2013Manoyan has no expectations from Davutoglu’s visitI have no expectations from Davutoglu’s Yerevan visit because this is not a visit to Yerevan, but rather a participation in a meeting taking place in Yerevan, Giro Manoyan, Director of the ARF...
09:24 11/12/2013Turkey Joins UN Cultural Committee: Wolf in Charge of Guarding SheepElecting Turkey to a body that is supposed to preserve cultural assets is akin to putting a wolf in charge of guarding sheep.
19:35 10/12/2013Iranian president's Special Assistant: Ottoman Turkey is condemned in extermination of millions of Armenians“Ottoman Turkey is condemned in extermination of millions of Armenians,” has stated the Iranian president's Special Assistant in Ethnic and Minority Affairs Ali Younesi, the Iranian “Habaronline.ir”...
09:24 10/12/2013Lebanon plans commemorative stamp for Genocide CentennialOn Friday, December 6, Lebanon’s Minister of Telecommunications Nicolas Sahnawi visited the Catholicos of the Great House of Cilicia, His Holiness Aram I.
09:45 09/12/2013US spy rocket blasts off with globe-sucking octopus"NROL-39 is represented by the octopus, a versatile, adaptive, and highly intelligent creature. Emblematically, enemies of the United States can be reached no matter where they choose to hide."
09:27 07/12/2013Armenia rises to 64th in Forbes best countries for businessAzerbaijan and Turkey are ranked 67th and 57th respectively.
09:18 06/12/2013Sherman meets with Speaker of Artsakh Parliament“I am proud to reassert my commitment to Artsakh and recognize its outstanding achievements in promoting progress and democratization,” Sherman said.