10:03 19/12/2020Միքայել Մինասյան. Նրա երթը իր անձնական դավաճանությունը հավաքական տականքության վերածելու փորձ է«2.5 տարի առաջ նա գալիս էր դեպի ծաղկուն ու կենսախինդ մայրաքաղաք։ Այսօր նա քայլում է իր ամայացրած երկրով, արյան վրայով, արյունոտ ոտնահետքերով՝ դեպի գերեզման»:
09:04 19/12/2020Արցախի ԱԱԾ-ի հայտարարությունը իրավիճակին համահունչ չէ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մինչև ադրբեջանական զինվորական շարասյունն անցնում է Ստեփանակերտով, ավելի կոնկրետ՝ Մազի կամուրջով Շուշի բարձրանում, Արցախի ԱԱԾ-ն...
13:10 18/12/2020Արթուր Ղազինյանը՝ Օնիկ Գասպարյանին. Վերադարձրե՛ք զինված ուժերը սահման«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է ԶՈг ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին՝ հիշեցնելով.
10:49 18/12/2020Սեյրան Օհանյան. Մենք այս ամենից կարող էինք հաջողությամբ դուրս գալ, եթե...Արցախի հերոս, Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը համոզված է՝ պատերազմը հնարավոր էր՝ չսկսվեր, եթե արտաքին քաղաքականության մեջ, դիվանագիտության մեջ իշխանությունը չձախողեր։ «Թե...
19:50 17/12/2020«Փաշինյանն ու նրա թիմը իշխանություն պահելու համար գնում են հանրային նոր բաժանարար գծեր ստեղծելու ճանապարհով»Փաշինյանը և նրա նեղ թիմն այս պահին պետք է օրուգիշեր աղոթեն, որ նրանց քաղաքական կարիերան ավարտվի «էլիտաների բունտի» արդյունքում»։
15:59 17/12/2020Կառավարությունը պարտավոր է հանրությանը տրամադրել պատշաճ բացատրություններ. ԹաթոյանՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Հայաստանի Սյունիքի մարզի Կապան, Գորիս և մյուս քաղաքների, սահմանային գյուղերի բնակիչների անհանգստությունն ու զայրույթը, այդ թվում` կապված...
14:52 17/12/2020Եթե սատարում եք ՀՀ գործող կառավարությանը, ապա ստացվում է, որ կողմ եք Հայոց պետության անկմանը. Վարուժան ԳեղամյանԹուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը ֆեյսբուքի իր միկրոբլոգում գրել է. «Այս րոպեներին ՀՀ տգետների իշխանությունը կատարում է հերթական զիջումը Ադրբեջանին և առանց բանակցության ու միակողմանիորեն զիջելով՝...
14:28 17/12/2020ՀՆԱ-ի անկումը կհասնի 8-8,5 տոկոսի. Տնտեսագետ«Առաջին երեք եռամսյակների կտրվածքով մեզ մոտ ՀՆԱ-ի անկումը կազմում էր մոտ 7-7,1 տոկոս, ակնկալվում է, որ մինչև տարեվերջ այդ ցուցանիշը կհասնի 8-8,5 տոկոս միջակայքում»,- «Դրամի արժեզրկումը և տնտեսական...
12:41 17/12/2020Մենք չափից ավելի զգույշ ենք ուզում լինել հատկապես ֆինանսական շուկայում. Վահագն Խաչատրյան«Երկրում 180 աստիճան ամեն ինչ փոխվել է: Սրա գիտակցությունը պետք է բերի նրան, որ երկրի զարգացման հեռանկարների առումով քաղաքականությունը պետք է փոխվի»,-«Դրամի արժեզրկումը և տնտեսական դաշտի խնդիրները»...
10:53 17/12/2020Անհետ կորածների որոնողական խմբերի քանակը երեքից հասցվել է հինգի. Դմիտրի ՊերեպելկինԼեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի կենտրոնի ղեկավարի տեղակալ, գնդապետ Դմիտրի Պերեպելկինը ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է, որ Ստեփանակերտի ռուսական ռազմական դաշտային հոսպիտալում որակյալ...
10:44 17/12/2020Միքայել Մինասյան. Նիկոլը հենց հիմա պիտի հրաժարական տա, սակարկություն չի լինելուՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Հայրենիք կործանած ու տասնյակ հազարավոր մարդկային ճակատագրեր խեղած Նիկոլը որոշել է երկարաձգել իր քաղաքական կյանքը արտահերթ ընտրություններ...
09:57 17/12/2020Ադրբեջանական իշխանության բարձրագույն մարմինները շարունակում են հայատյացության բացահայտ քարոզը. ՄԻՊԱդրբեջանական ԶՈՒ կատարած պատերազմական ու մարդկության դեմ ուղղված հանցագործությունները դաժանության աստիճանով նույնիսկ չեն տեղավորվում մարդկային երևակայության մեջ:
14:13 16/12/2020«Վարչապետի աթոռին գամված չուչելն ամեն օր նոր պրոբլեմներ է ստեղծում երկրի համար» (լրացվում է)14։21 Ակցիայի մասնակցիները պնդում են՝ ամեն օր թշնամին ու Ալիևը ստորացնում են հայ ազգին, իսկ ՀՀ վարչապետը չի համարձակվում որևէ կերպ պատասխանել այդ անարգանքին։ «Նիկոլ, գոնե Ալիևին դուխով մի բան ասա։ Քո...
10:12 16/12/2020Մի պարզ հարցի մինչև հիմա իշխանությունը չի պատասխանել՝ որքան անհետ կորած մարդ կա. Տիգրան Աբրահամյան«Թե մինչև երբ է իշխանությունը փախնելու պատասխանատվությունից և համատարած կեղծիքների գնալու՝ ստույգ չգիտեմ, բայց որ այսպես շարունակվել չի կարող՝ արդեն բոլորին է ակնհայտ»։
10:06 16/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. Մի հարց ունեմ բարոյականության անդունդն ընկածներինԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «Իրենցքայլական պատգամավոր տիկնանցից մեկն(ոմն նազելի) այսօր ասել է, որ Ադրբեջանում մնացած գերիները ավելի քիչ են, քան...
15:42 15/12/2020Սա ամենաբարենպաստ ժամանակն է՝ իրականացնենք այն երազանքը, որով սկսվեց 1988-ը. Վազգեն Մանուկյան«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը կարծում է, որ ներկա վիճակը շատ ավելի սարսափելի է, քան թվում է։ Այսօր երիտասարդների հետ հանդիպման ընթացքում նա նշեց, որ հայ...
14:20 15/12/2020Թշնամու հարձակումները լինելու են շարունակական, քանի դեռ նա իր վերջնական նպատակին չի հասել. Թևան ՊողոսյանՔաղաքագետ Թևան Պողոսյանը վստահ է, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև եռակողմ ստորագրված հայտարարությունը չի նշանակում, որ Ադրբեջանը նոր ագրեսիա չի սանձազերծի։ Նրա խոսքով, թշնամու հարձակումները...
12:50 15/12/2020Ավելի լավ է խաղաղապահների հետ խաղ չանել. Պետդումայում անդրադարձել են Ղարաբաղում տեղի ունեցած հրաձգությունըՊետդումայի պատգամավոր Վիկտոր Վոդոլացկին մեկնաբանել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից զինադադարի խախտումը Հին Թաղլար և Խծաբերդ բնակավայրերի ուղղությամբ։ Այս մասին գրում է Ria-ն։...
12:10 15/12/2020ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան․Ադրբեջանի գործողություններում ցինիզմի և կեղծավորության մակարդակը ներկայումս աշխարհում դիսֆունկցիոնալությունների բացահայտ արտացոլումն է․․․Աշխարհ, որում Ադրբեջանն առաջարկում է մարդասիրական նախաձեռնություն՝ հարևանի դեմ մահացու պատերազմ սանձազերծելով:
10:41 15/12/2020Բեգլարյան. Ադրբեջանում դեռ պահվում են հայ գերիներ, առկա են անհետ կորած բազմաթիվ ռազմագերիներ ու քաղաքացիական անձինքԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեր 44 գերեվարված հայրենակիցներին բարի վերադարձ Հայրենիք: Թող ոչ ոք այլևս չտեսնի այն, ինչ տեսել են նրանք ու իրենց...

09:15 05/12/2013Schiff meets with Artsakh Parliament Speaker Ashot Ghoulian“I hope to visit Artsakh soon to assess the situation and to review our assistance programs and other efforts to strengthen the NKR,” said Rep. Schiff.
09:14 04/12/2013WikiLeaks Discloses Confidential U.S. Report on Armenian-AmericansThe large number of classified U.S. government documents released by WikiLeaks include cables sent by the American Embassy in Armenia to the State Department.
09:21 03/12/2013Polish coffin-makers: die sexyThe recent fuss came about a Polish coffin company that seems to be determined to prove the idiom “sex sells” by using barely-dressed models to promote their caskets in an annual calendar.
09:51 02/12/2013Azerbaijan fires over 700 shots towards Karabakh positionsAfter retaliatory actions taken by frontline units of the Defense Army, the rival's activity was suppressed.
09:16 30/11/2013Woman slowly calcifying into a 'human statue'When Ashley Kurpiel was 3 years old, doctors amputated her arm thinking she had cancer. A few months later, doctors found out they were wrong and Kurpiel’s family learned her condition was much worse.
14:25 29/11/2013Minasyan: Karabakh is de facto Customs Union areaWith Armenia’s territory being a Customs Union area, goods imported to Armenia will enter Karabakh duty-free, as well as goods manufactured in Karabakh will enter Armenia and other Customs Union...
09:15 29/11/2013Sexual abuse in US Army: erasing extensive powers of military officers the only way to ensure justice - US Attorney“I was first contacted few years ago by a woman who had been raped by a soldier that she knew. It was actually a friend of her husband. Her husband was also a soldier.”
09:16 28/11/2013Syria humanitarian crisis: one has to be held accountable – expertAccording to a report published by the Oxford Research Group 11,420 underage boys and girls, many of them tortured and executed, have been killed in the nearly three-year conflict.
13:50 27/11/201364 percent favor Armenia’s entry into Customs Union – surveyA survey conducted among 1,067 people in Armenia on October 9-16 shows that 64 percent of respondents favor Armenia’s entry into the Russia-led Customs Union.
09:17 27/11/2013Armenian skier ready for Olympic dreamArmenia has won a total of 12 Olympic medals and just one gold since Almasian and Topalian broke the Olympic ice for the country’s blue, orange and red flag.
09:28 26/11/2013Thai crisis: no political force more popular than current leadership – expert“The current government of Yingluck Shinawatra and the ruling Pheu Thai Party are always an electoral force that always wins and it has always won the elections.”
16:39 25/11/2013Turkey’s policy 'zero problems with neighbors' has failed – expertThe expert referred to the statement of Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu that Turkey’s foreign policy challenges are Armenia, Cyprus and Syria, and they have not been resolved yet.
09:18 25/11/2013Israel won't strike Iran – expertIsraeli Prime Minister Benjamin Netanyahu keeps on stating that his country might act on its own to deal with "wolves in sheep's clothing."
09:07 23/11/2013Pedophilia in the US: it’s all about controlling one’s urges – expert“The human sexual behavior has a scientific basis that is still not completely understood. Research is being done to understand whether homosexuality, lesbian, transsexual has a biological basis.”
16:30 22/11/2013Manaseryan: Armenia can register economic growth of at least 10%Economist Tatul Manaseryan says the 2014 draft budget does not address all economic challenges of the country.
09:42 22/11/2013UN extends food assistance to Syrian Armenians“WPF Food support will help address some of the basic needs of this group that has sustained multiple shocks over the previous two years and help to prevent negative coping strategies.”
14:50 21/11/2013Tigran Balayan: By efforts of Armenia article on inadmissibility of extension of xenophobia was included in OSCE declarationParticipants called on governments to improve national laws and bring them in line with OSCE commitments and refrain from criminalizing journalistic activity, including imprisonment of journalists.
09:35 21/11/2013Two events featuring Genocide denier canceled in AustraliaJewish body adds voice against Genocide denier McCarthy
12:05 20/11/2013Melik-Shahnazaryan: Sargsyan-Aliyev meeting will give renewed impetus to negotiationsThe fact that the Sargsyan-Aliyev meeting took place is already a progress, political scientist Hrant Melik-Shahnazaryan told a news conference in Yerevan.
09:12 20/11/2013Playing partisan politics with Artsakh damages Armenian interestsSince every Armenian around the world passionately upholds the interests of Artsakh, many wonder why the Government of Armenia has not officially recognized its independence from Azerbaijan.