14:49 01/01/2021Մենք կապրենք մեր հայրենիքո՞ւմ, թե՞ այնտեղ, որտեղ կկարողանանք փախչել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Շատ արագ մենք մեր համար պետք է որոշենք, թե արդյո՞ք մեր պարտությունը դատավճիռ է, թե՞ ոչ։ Ես սա դատավճիռ չեմ համարում։ Պատմությունը...
15:54 31/12/2020Թևանյան. 2021-ին մենք պետք է պետությունը ոտքի կանգնեցնենք Նիկոլի, թուրքերի, ադրբեջանցիների ջանքերով ծնկի բերված վիճակիցՆիկոլը ատել է մեր մեծ հաղթանակը, քանզի այդ հաղթանակի մեջ տեսել է իր ոչնչությունը, իր փոքր լինելը։
13:10 30/12/2020ԱԳՆ Փաշինյանին մեղադրում է ՀՀ տարածքային ամբողջականության, սահմանների անխախտելիության դեմ հանցանք կատարելու մեջ. Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը գրում է. «ՀՀ ԱԳՆ Նիկոլ փաշինյանին մեղադրում է ՀՀ տարածքային ամբողջականության, սահմանների անխախտելիության և արտաքին անվտանգության դեմ հանցանք...
11:46 30/12/2020Հայաստանի իշխանությունների համար Վաշինգտոնում Հայ Դատի գրասենյակը այլևս ոչինչ չի անելու. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Առնվազն միամտություն է կարծելը, որ Բայդենի վարչակազմը հենց եկավ, բան ու գործ թողնելու է և լծվի Հայաստանին ֆինանսական օգնություն տրամադրելուն: Իրենք էլ լուրջ...
10:46 30/12/2020Ամանորի գիշերը մաղթանք և Նռնօրհնեքի արարողություն կլինի Մայր Աթոռ Սուրբ Տրդատի Բաց խորանինԱմանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առիթով Մայր Աթոռի Միաբանության մասնակցությամբ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը
10:12 30/12/2020Եթե ոստիկանությունը պատվախնդիր պետ ունենար, ՊՊԾ գնդի հրամանատարը օր առաջ պաշտոնանկ կարվեր. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ոչ մի կերպ չէի ցանկանում անդրադառնալ ՊՊԾ գնդի այս անհասկանալի համազգեստով հրամանատարին։ Բայց չի ստացվում, որովհետև աչքներիս առաջ...
17:16 29/12/2020Երվանդ Վարոսյան. Ապիկարներ, դեռ շնորհակալ եք լինելու արժանապատվությունը պահպանող դատավորներինՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանը գրում է. «Սրանք իրոք չեն հասկանում, որ դատական համակարգն իր անկախությամբ ու օրենքով առաջնորդվելով բոլորիս, այդ թվում Նիկոլին փրկում է քաոսից։ Նիկոլը պատմությունից ու...
14:27 29/12/2020ՀՀ ԱԱԾ տնօրենն այս ամիս արդեն երկրորդ անգամ մեկնել է ՄոսկվաՀայաստանի ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանը մեկնել է Մոսկվա։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին ասել է գերատեսչության մամուլի խոսնակը: «ԱԱԾ տնօրենը մեկնել է Մոսկվա», - ասել է...
11:47 29/12/2020Վիտալի Բալասանյան. Արցախում ուժեղացվելու են հակաահաբեկչական միջոցառումներըԱրցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանը վստահեցնում է՝ ապագայում լինելու է սահմանների ճշտում, Ասկերանի շրջանից հատվածները, Հադրութի շրջանը վերադարձվելու են։ «Ուզում եմ...
10:15 29/12/2020ԱՀԿ ղեկավարը նախազգուշացնում է կորոնավիրուսի պատճառով 2021-ին նոր մարտահրավերների մասինԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսը հայտարարել է, որ 2021 թվականին աշխարհը կանգնելու է նոր մարտրահրավերների առջև, այդ թվում կապված նաև...
10:07 29/12/2020Վարդան Բալյան. Այս պահին Սյունիքում կենտրոնական իշխանությունը փաաստացի մեռած էՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Լեռնահայաստանի մասին գրառումս ուժի մեջ է։ Մեկնաբանություններին առանձին֊առանձին չպատասխանելու նպատակով ստիպված եմ անդրադառնալ առանձին գրառումով։...
09:46 29/12/2020Առնվազն հոկտեմբերի 19-ից հետո բոլոր զոհերը, վիրավորները, անհետ կորածները, գերիները մեկ մարդու խղճի վրա են«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը»՝ «Հակիրճ՝ ամենակարևորի մասին»
09:44 29/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. «Իմ քայլ»-ում անբարոյականության մրցույթը հենց դրա համար էԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «փաշինյան նիկոլաե-ի ՉՄԱՐԴ լինելու անատոմիան: Եզակի փաշինյանը ու հոգնակի երիտհայերը ( պատգամավորների այսօրվա պահվածքի...
13:52 28/12/2020Պեսկովն ասել է՝ ինչն օգնեց «Արցախի հարցով խաղաղ համաձայնագրերի կնքմանը»Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Երևանի և Բաքվի հետ բարեկամական հարաբերությունների պահպանումը նպաստեց Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ խաղաղ համաձայնագրի կնքմանը: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ,...
11:03 28/12/2020Տիգրան Աբրահամյան. Արդեն ամեն ինչ լրիվությամբ պարզ է՝ նաև Փաշինյանի վկայություններով«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություններին, գրում է.
09:15 28/12/2020Գեղամ Նազարյան. Ու ես հիմա հայտնում եմ, որ կարևոր որոշում եմ կայացրելԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանի հոդվածը։ Հիշեցնենք, որ Նազարյանի որդին՝ Աբգարը անհետ կորած է։ «Երեք ամիս է գիշերը չեմ քնում, երեք ամիս գիշերը չեն կարողանում քնել...
11:54 27/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Մեղավորը մեկն է՝ բոլորս գիտենք, թե ովՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Հիմա շատ է խոսվում այն մասին, որ պետք է «նեղանալ» և այլևս չանդամակցել և չհամագործակցել միջազգային կառույցների՝ ԵԽ, ԵԽԽՎ, ՄԱԿ, ՀԱՊԿ, (ԵՄ) և այլն, քանի որ պատերազմի...
14:42 26/12/2020Արտահերթ ընտրությունների անցկացման միակ պատճառը նախ իր աթոռը պահելն է. Աճեմյան«Նիկոլ Փաշինյանն ակնհայտորեն վերջին ճիգերն է գործադրում, որպեսզի կարողանա այդ աթոռը պահել, որովհետև այլևս հասկանալի է՝ ոչ դրսում, ոչ ներսում որևէ հիմնավոր աջակցություն այդ մարդը չունի: Եվ դա է...
13:34 26/12/2020Էլինար Վարդանյան. Արտահերթ. Անձնական խուճապ և խաբեություն թիմինԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանը հերթական հոդվածում գրում է. Արտահերթ ընտրությունների գաղափարը, որոնց միջոցով Փաշինյանը ցանկանում է ինքնամաքրվել, ընդամենը երկրում քաոս է...
10:09 26/12/2020Քաղաքագետ. Հիմա գնալ ընտրությունների, նշանակում է վերջնական քաոսի տանել երկիրըՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ամերիկայի ու Եվրոպայի հայկական լրատվամիջոցները պետք է «Իմ Քայլի», այսինքն Նիկոլի քայլի պատգամավորների հետ կապվեն, հարցազրույցներ վերցնեն...

19:28 30/01/2014Serzh Sargsyan: We expect impartial approach from international community in Karabakh issueThe settlement of the Nagorno-Karabakh conflict does not seem realistic unless Azerbaijan gives up its vicious policy of bellicose propaganda, arms race and provocations along the border, Armenian...
17:46 30/01/2014Azerbaijan is in a panic – expertCurrently, Azerbaijan is in unbalanced condition, even in a panic, and this is due to two circumstances: first, Turkey has serious problems in the Middle East and second, Armenia is joining the...
09:35 30/01/2014Negotiating team did not cross red lines"The strategy of Iran’s new administration must be the creation of comprehensive cooperation in the Persian Gulf region between Iran and the Persian Gulf Cooperation Council and Iraq."
09:24 29/01/2014‘Resignation of Ukrainian PM won’t be enough to stop violence’"President Yanukovich and his government are in an increasingly difficult position as violence escalates and spreads across the whole country," Ben Aris, editor of Business New Europe, said.
13:17 28/01/2014NKR Defense Army dismisses Azeri media reportThe Nagorno-Karabakh Defense Army has dismissed the report of Azeri news agency ANS Press claiming that Armenian forces have violated the ceasefire and even fired grenades.
09:38 28/01/2014‘Very irresponsible’ to hold early elections in Ukraine“The early elections will make things worse. It’s a very bad solution, very irresponsible," Martin Sieff, a a global policy expert, said.
20:04 27/01/2014Riot in Azerbaijan will be more dramatic than in Ukraine: Predicts ex-speaker Rasul GuliyevIf the Azerbaijani authorities will not get a lesson from the Ukrainian events and will not start real reforms, then Azerbaijan may face more dramatic and tragic events, on his Facebook page stated...
09:22 27/01/2014'Ukrainian opposition doesn’t control crowds'Ukrainian opposition aren’t asking for concessions, rather demanding the government’s complete capitulation.
09:27 25/01/2014'A lot of talk about inequality in Davos, but very little action'There's not much to be expected from Davos in solving the issue of inequality, while studies show that the rich and powerful use their money to dominate political processes all over the world.
18:43 24/01/2014Co-Chairs’ Parity Destructive as Azeris Kill Another SoldierBelow we present an article by Asbarez Editor Ara Khachatourian. What do foreign ministers Eduard Nalbandian and Elmar Mammadyarov aim to accomplish on Friday in Paris, when the body of the latest...
14:39 24/01/2014Schiff discusses latest soldier death, Obama’s ‘promise zone’Representative Adam Schiff in an exclusive interview with Asbarez Editor Ara Khachatourian on Wednesday discussed death of Karabakh Army junior sergeant Armen Hovhannesyan on the Karabakh-Azerbaijan...
12:12 24/01/2014Hasratyan: Azeri media reports are result of imaginationThe Nagorno-Karabakh Defense Army has dismissed the reports of Azeri media claiming that “7 Armenian servicemen were killed by Azeri troops in the Fizuli direction.” “Those reports are a result of...
09:35 24/01/2014Ukrainian opposition and the West ‘playing with fire siding with extreme nationalists'"There is a danger that the Ukrainian extreme right are serving the political purpose of the apparently moderate leaders, who in fact want a revolution," Mark Almond said.
09:25 23/01/2014Moderate opposition losing control over Kiev protests?"The violent protesters are extremists that are not part of the opposition or the government, but instead are guided by outsiders," Alexandr Nekrassov said.
09:25 22/01/2014Geneva-2 will offer limited progress, some want Syria conflict to continue – expert"What is clear to everybody is that the Syrian opposition is not going to be able to overthrow the Syrian government militarily," Foad Izadi said.
09:21 21/01/2014Syria chem rockets ‘could have never been fired from govt controlled territory’There is no way Washington could have a definite proof of who was behind the chemical attack in Ghouta as the toxic missiles could have “never” been fired from territory controlled by Assad’s forces.
09:26 20/01/2014Tehran becomes an issue of competition"The EU always acts independently, but there is a secret and very serious competition between Europe and the US. The US uses all its leverages to stop Europe."
09:34 18/01/2014Snowden, Manning didn't betray US, government betrayed Constitution - whistleblowers' rights defender“The legal definition of the whistleblower in the US is a person who has a good, reasonable belief that he or she is disclosing fraud, waste, abuse of authority, illegality or a danger to the public.”
09:27 17/01/2014US experimenting on prisoners because of lethal drug shortage – expertConvicted Ohio killer Dennis McGuire became on Thursday the first prisoner put to death using a new lethal drug combo.
09:32 16/01/2014Not killing civilians? Afghan govt would be happy to let US troops stay on these ‘magical terms’"Killing of civilians will continue by US troops in Afghanistan unless a political agreement to end the war is reached," Robert Naiman says.