13:06 08/06/2020ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։ գազի գնի բարձրացման անհրաժեշտություն է տեսնում«Իրենք հայտով ներկայացրել են գազի սակագնի վերանայման իրենց հաշվարկները, մեր աշխատակազմն էլ ներկայացրել է իր դիրքորոշումը»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին...
12:57 08/06/2020ԱՆ. Տներում թեստավորելու հարց չի քննարկվումՀայաստանում այս պահի կորոնավիրուսի դրական թեստով 4500 հիվանդ տնային բուժման մեջ են։ Panorama.am-ին թվային տվյալն ասաց ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։ Հարցին՝...
10:45 08/06/2020Արցախի սահմանը կթույլատրվի հատել միայն Covid-19-ի բացասական թեստի առկայության դեպքումԱրցախում կորոնավիրուսի դեպքերը հատուկենտ են ու վերահսկելի։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ «Վերջին շրջանում տեսնում ենք, որ Հայաստանում...
19:17 06/06/2020Փաշինյան. Բժշկական օգնության ուշացման պատճառով մարդ է մահացել կորոնավիրուսից«Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում շուրջ 200 կորոնավիրոսով հիվանդ քաղաքացի կա, ով սպասում է հոսպիտալիզացիայի ենթարկվելու իր հերթին, այսինքն` մեր առողջապահական համակարգն այսօր այնքան ծանրաբեռնված է...
15:31 06/06/2020Այսօրվանից կգործի կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնում է, որ այսօրվանից կսկսի գործել կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժ (ընդունման, ախտորոշման և տեղափոխման) կենտրոն՝...
13:16 06/06/2020Ամերիկացի կոմպոզիտոր. Խաչատրյանի անվան մրցույթը մեծ իրադարձություն է համավարակով սահմանափակված աշխարհումԱյսօր մեկնարկում է Խաչատրյանի անվան 16-րդ միջազգային մրցույթը ջութակ մասնագիտությամբ։ Աշխարհում կորոնավիրուսի տարածման պայմաններում մրցույթն իրականացվում առցանց ձևաչափով՝ կիրառելով բարձր...
11:49 06/06/2020Վանեցյանը կոչ է անում խորհրդարանական ընդդիմությանը վարչապետին ու պատասխանատուներին բերել ԱԺ՝ քննելուՀՅԴ վերջին հայտարարության, ՀՀ իշխանությունների ձախողումների և ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու ուղիների վերաբերյալ Yerkir.am-ը կարճատև զրույց ունեցավ ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության...
09:37 06/06/2020Զալկալիանին Մնացականյանի հետ զրույցում վերահաստատել է աջակցություն ցուցաբերելու Վրաստանի պատրաստակամությունըՀունիսի 5-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի ԱԳ նախարար Դավիդ Զալկալիանիի հետ: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառաությունից հայտնում են, որ Հայաստանի և Վրաստանի...
09:33 06/06/2020Հունիսի մեկի դրությամբ մենք մահացության շատ ավելի լավ ցուցանիշ ունենք, քան 2019 թվականին. Վարչապետ«Անցած տարի ՀՀ-ում քաղցկեղից հունիսի մեկի դրությամբ մահացել է 2307 մարդ, իսկ այս տարի՝ 2213 հոգի»,- այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նրա խոսքով, այս տարվա առաջին վեց...
21:51 05/06/2020Գագիկ Ծառուկյան. Այս կառավարությունը 100 տոկոսով փոխել է պետք, այն ձախողել է բոլոր ոլորտներում«Երկրում ստեղծված իրավիճակը պարտադրել է այսօր հանդես գալ սթափ գնահատականներով, առաջարկել ելքեր՝ ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրների վերաբերյալ»,-հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ...
20:07 05/06/2020Մենք հատել ենք շուրջ 22 000 ստուգողական այցերի շրջանակը.Արթուր ԱսոյանԲոլորս պետք է գիտակցենք, որ նորմերի պահպանմաբ կարող ենք հասնել ցանկալի արդյունքի: Պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասաց Տեսչական մարմինների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Արթուր...
19:24 05/06/2020Որևէ մեկը չի կարող ապացուցել ,որ մեր պիկը լինելու է հունիսին,ոչ թե հոկտեմբերին.ՓաշինյանՊարետատան նիստի ընթացքում բուռն քննարկում է տեղի ունեցել: Պարետատան նիստին հեռավար կարգով մասնակցելուց հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Քննարկել ենք մի քանի սցենարներ,...
18:44 05/06/2020Սևակ Թորոսյան. Պետք է պարզապես 300.1 հոդվածը ջնջվի Հայաստանի քրեական օրենսգրքիցՌոբերտ Քոչարյանի գործով ՄԻԵԴ խորհրդատվական կարծիքի, դրան հետևած տարբեր մեկնաբանությունների մասին Panorama.am-ը զրուցել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ, Ֆրանսիայի...
15:35 05/06/2020Շուշան Դոյդոյան. Ֆեյսբուքյան էջից լուսանկարի հեռացումը չի վերականգնում անձի խախտված իրավունքըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարների, տեսանյութերի հրապարկման ու անձնական տվյալների պաշտպանության ազգային օրենսդրության պահանջների, միջազգային կանոնների միջև առկա է հստակ...
18:22 04/06/2020Պրոֆեսոր Ասոյան. Կորոնավիրուսից հետո օրգանիզմում իմունիտետի ձևավորման մասին դեռ վաղ է խոսելՀայտնի է, որ ինֆեկցիոն հիվանդություններից հետո օրգանիզմում ձևավորվում է իմունիտետ, սակայն կորոնավիրուսի դեպքում վաղ է խոսել դրա մասին։ Երևանի պետական բժշկական համալսարանի կազմակերպած քննարկմանն ասաց...
17:36 04/06/2020Արա Բաբլոյան. Պետք է շատ արագ կրկնապատկվի Առողջապահության բյուջենԱռողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին նախագահ, Արաբկիր բժշկական համալիրի գիտական ղեկավար, պրոֆեսոր Արա Բաբլոյանի համոզմամբ, առողջապահական համակարգի շարունակական աշխատանքի համար այս պահին...
16:35 04/06/2020Արմեն Մուրադյան. Խնդիրը կա, պահանջվում է լինել աչալուրջ, լինել ծայրահեղ պրոֆեսիոնալ«Կորոնավիրոսի ժամանակ պետք է հստակ տարբերակել մահաբերության և մահացության ցուցանիշը։ Այսօրվա դրությամբ մահաբերության ցուցանիշն աճում է, բայց խայտառակ չէ»,- Երևանի պետական բժշկական համալսարանի...
15:25 04/06/2020Հայ գիտնականների ստեղծած «Բիօքսիլ 2»-ը` կորոնավիրուսոտ տարածքների ախտահանման միջոցՀՀ ԳԱԱ Ա.Բ. Նալբանդյանի անվան քիմիական ֆիզիկայի ինստիտուտում հիմնարար գիտելիքների հիման վրա ստեղծվել է նոր սերնդի նյութ` «Բիօքսիլ 2», որը կարող է հաջողությամբ օգտագործվել COVID-19-ի դեմ պայքարում...
15:14 04/06/20205-րդ ալիքի տնօրեն. Այս գործողությունը նախապես կազմակերպված է եղել5-րդ ալիք հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում պնդում է՝ Արցախում իր ղեկավարած հեռուստաընկերության հեռարձակման դադարեցումը պայմանավորված չէ տեխնիկական...
11:02 04/06/2020ՄԱԿ-ում ընտրություններն ու բազմակողմ ձևաչափերի «սարդոստայնը», որ հյուսում են Թուրքիայի հարևաններըՀունիսի 17-ին ՄԱԿ-ում տեղի կունենան միանգամից մի քանի ընտրություններ։ ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի նախագահ Տիջանի Մուհամադ-Բենդը նախօրեին հայտարարել է, որ կանցկացվեն ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի,...

16:40 24/12/2016В России нашли «самый лучший способ борьбы» с педофилами: интервью детского омбудсмена Анны КузнецовойА. Кузнецова также отметила: «Специалисты пришли к выводу, что это самый лучший и эффективный способ борьбы с педофилами».
17:05 23/12/2016Виген Саркисян: Армения не собирается использовать совместную с Россией группировку войск против Грузии, это сродни выстрелу себе в ногуК сожалению, она играет очень негативную роль в плане безопасного климата на Южном Кавказе, проводя совершенно одностороннюю, проазербайджанскую политику.
19:11 22/12/2016Востоковед: Визит президента Х. Роухани продемонстрировал особую важность Армении для Ирана в «контексте» ядерного соглашения и ЕАЭСИран рассматривает Армению в качестве важного альтернативного пути, который может связать ИРИ с Черным морем и Европой, о чем и заявил президент Исламской Республики в рамках визита в Ереван.
12:20 21/12/2016Глава Минобороны Армении: Сотрудничество Еревана с НАТО не является помехой для армяно-российских отношенийМинистр обороны Армении Виген Саркисян в интервью «Ленте.ру» рассказал о сотрудничестве с Россией и путях решения карабахского конфликта.
18:27 20/12/2016«Новые правила игры привлекут бизнес в Армению»: интервью премьера Карена Карапетяна изданию группы Financial TimesМы однозначно будем посылать месседж о нашей честности и искренности с нашими партнерами. Мы не собираемся сотрудничать с тем или иным государством во вред другим странам.
20:21 19/12/2016Замглавы МИД Армении: Есть только один вариант урегулирования – Азербайджан признает НКР и возвращает оккупированные территорииШаварш Кочарян прокомментировал «повторяющиеся попытки Азербайджана выдвигать вариант поэтапного урегулирования нагорно-карабахской проблемы».
18:07 16/12/2016Карен Бекарян: Переговорный процесс по урегулированию карабахского конфликта находится в тупикеОн напомнил, что армянская сторона требует выполнения достигнутых по Карабаху договоренностей, а у Баку нет ни такого желания, ни соответствующей воли.
15:03 14/12/2016Музыкант Ваан Арцруни: Вопросы сотрудника Службы нацбезопасности не назовешь веселой беседой за чашкой кофеВ Службе национальной безопасности Армении отказались давать комментарий касательно причин вызова в СНБ композитора, певца Ваана Арцруни: «Нам нечего разъяснять».
13:32 13/12/2016Востоковед Армен Петросян: Освобождение Алеппо не означает завершения сирийского конфликтаОфициального объявления о полном освобождении сирийского Алеппо пока нет.
16:14 12/12/2016Кто возглавит избирательный список нового оппозиционного блока в Армении? Ответил Никол ПашинянТри армянские оппозиционные партии – «Светлая Армения», «Гражданский договор» и «Республика» – сегодня в Ереване подписали меморандум о совместной политической деятельности.
13:19 10/12/2016Экс-посол США Джон Эванс: Армения может потребовать участия Нагорного Карабаха в переговорах«Я бы, например, не осудил армян, если бы в качестве предусловия возобновления переговоров было выдвинуто требование об участии в них Нагорного Карабаха», – отметил Джон Эванс.
14:42 09/12/2016Златан Ибрагимович: Гол Генриха Мхитаряна? Это было красиво!Генрих Мхитарян забил свой первый гол за «Юнайтед» и был признан болельщиками лучшим игроком встречи с луганской «Зарей».
19:45 08/12/2016Куда направлялся разбившийся в страшном ДТП автомобиль министра обороны Армении Вигена Саркисяна? Ответил Г. Алтунян«В это время обслуживающий министра автомобиль вместе с сотрудниками службы безопасности направлялся в Арцах, чтобы на месте обеспечить передвижение главы ведомства и его возвращение в Ереван».
14:44 08/12/2016Автомобиль министра обороны Армении скатился в овраг: 2 человека погиблиВ момент аварии министра в автомобиле не было, обстоятельства происшествия пока неизвестны.
15:46 07/12/2016Михаил Саакашвили собирается жить в аэропорту, если его лишат гражданства УкраиныМихаил Саакашвили объявил, что уходит в отставку с поста губернатора Одесской области в начале ноября.
13:34 07/12/2016Р.Мелконян: Если ЕСПЧ удовлетворит иск Католикосата Великого Дома Киликийского, это станет важным прецедентомКак известно, в апреле 2015 года Католикосат Великого Дома Киликийского подал иск в Конституционный суд Турции с требованием вернуть историческую резиденцию католикосата в Сисе.
15:31 06/12/2016Аргентинский журналист: Я вернусь в Армению и НКР с целью рассказать о том, на что претендуют Турция и АзербайджанАргентинский журналист Роман Лейтман был включен в «черный список» МИД Азербайджана из-за освещения темы карабахского конфликта.
12:26 05/12/2016Политолог: После апрельских событий в зоне карабахского конфликта реальные цели Азербайджана остались неизменнымиТигран Абрамян отметил, что изменились лишь публичные формулировки по достижению этих целей.
12:08 03/12/2016Эксперт: Азербайджан поддерживает решение ОПЕК о сокращении добычи нефти, так как добыча «черного золота» в стране и так падаетРанее сообщалось, что Азербайджан станет единственной прикаспийской страной, которая в следующем году пойдет на сокращение добычи нефти.
19:44 02/12/2016Эксперты: Новый закон избавит архитекторов Армении от диктата заказчика и повысит степень ответственностиАрхитекторы в интервью Panorama.am рассказали, как оценивают новую законодательную инициативу правительства Армении в представляемой ими сфере.