13:13 28/11/2019Չարենցը հավերժական էԵղիշե Չարենցի տուն-թանգարանում ընթանում է չարենցագիտական ուսումնասիրությունների գիտաժողով՝ «Չարենցը և իր ժամանակաշրջանը» խորագրով:
11:23 28/11/2019Արիաբար մարտնչած, վիրավոր ընկերներին փրկած Հենրիկ Ղահրամանյանն այսօր կդառնար 23 տարեկանՆոյեմբերի 28-ն ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Թալիշում զոհված կրտսեր սերժանտ Հենրիկ Ղահրամանյանի ծննդյան օրն է.
14:20 27/11/2019Էլբակյան. Կարևորը ժամանակաշրջանը չի, այլ այն, թե ինչպես կարող է մարդն ազատագրվել շուրջը տիրող քաոսից«Թռիչք կկվի բնի վրայով»
11:20 27/11/2019ԵՊՀ ուսանողները նստացույց են անում ռեկտորի պաշտոնակատարի աշխատասենյակի մոտ«Տպավորություն էր, որ ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը պաշտպանում է ոչ թե ուսանողների, այլ նախարար Արայիկ Հարությունյանի շահերը»,- ասում է ուսանողը:
16:50 26/11/2019Լևոն Քոչարյան. Բա որ մենք խոսենք վիրավորանքներից«Ովքե՞ր են այսօր խոսում վիրավորելուց։ Այդ մասին խոսում են մարդիկ, ովքեր տարիներ շարունակ դրա հիմքում են կանգնած եղել»,-դատարանի՝ խորհրդակցական սենյակ հեռանալուց հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում...
13:17 25/11/2019Իրավապահ համակարգի աննորմալ վիճակը խոսում է պետության ձախողման մասին. Ռոբերտ Ռևազյան«Վերջերս հրապարակված տեսանյութը ապացուցողական բնույթ ունի, և դրա հիմքով պետք է շատ լուրջ քննություն ընթանա, ոչ թե ծառայողական քննություն։ Պետք է հարուցվի քրեական գործ, որովհետև քրեական...
19:43 23/11/2019Մի քանի լուրջ անակնկալ՝ Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակն ամփոփող ցուցահանդեսումՄեծանուն գրող Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակը Թումանյանի թանգարանը կամփոփի մեծ ցուցահանդեսով, որի ժամանակ անդրադարձ կկատարվի նրա 50, 100, 150-ամյակներին, կներկայացվի այդ ամբողջ շղթան: Panorama.am-ի...
13:05 22/11/2019Բելգիացի 9-ամյա տղան կդառնա աշխարհում համալսարանի ամենաերիտասարդ շրջանավարտըԱռաջին հայացքից բելգիացի Լորան Սիմոնսը նման է ցանկացած այլ 9-ամյա տղայի, սակայն երբ նա սկսում է նկարագրել իր աշխատանքը Նիդեռլանդների համալսարանում, արդեն պարզ է դառնում նրա հրաշամանուկ լինելը։ Այս...
10:07 22/11/2019«Ժամանակը կգա և ես կխոսեմ». Արթուր ՎանեցյանՍաթիկ Սեյրանյանի «Պրեսսինգ» հեղինակային հաղորդաշարին ԱԱԾ նախկին տնօրեն, այդ պահին ՀՖՖ գործող նախագահ Արթուր Վանեցյանի հարցազրույցից մի հատված.
12:46 21/11/2019Եվգենի Պետրոսյան. Պրոֆեսիոնալ բեմում եմ 1962 թվականից, ինչն այս ժանրում ռեկորդ էԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Եվգենի Պետրոսյանը Հայաստանում հանդես է գալիս «Սիրով դեպի Հայաստան» խորագրով մենահամերգներով: «Երևանում ես ինձ հիանալի եմ զգում»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նա:...
11:30 21/11/2019Ամերիաբանկը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրք Հայաստանի բանկային համակարգումՎերջին 5 տարում Ամերիաբանկն իր գործունեության հիմնական ցուցանիշների մասով գրանցել է միջինում տարեկան 20% աճ և 2019 թվականի երրորդ եռամսյակի արդյունքներով շարունակում է պահպանել առաջատար դիրք...
12:50 20/11/2019«Խատուտիկ» ամսագրի սխալների անիմաստ հետքերով«Աղբյուր» մանկապատանեկան ամսագրի գլխավոր խմբագիր Թադևոս Տոնոյանը ահազանգել էր, որ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության կողմից հայտարարած մրցույթում հաղթած «Խատուտիկ» ամսագրի...
12:18 20/11/2019Դիարբեքիրի կիսավեր հայկական եկեղեցին ոչնչանալու վտանգի տակ էԹուրքիայի Դիարբեքիր քաղաքի պատմական Սուր շրջանի Ալիփաշա թաղամասում գտնվող Սբ. Սարգիս հայկական կաթոլիկ եկեղեցին հայտնվել է գանձ որոնողների թիրախում: Նրանք հանում են եկեղեցու քարերը ու վաճառում, գանձ...
10:20 18/11/2019Նորից գնում են Բաքու՝ հարցազրույց Բորիս Նավասարդյանի հետԱյստեղ միակ փրկությունը, երևի, այն է, որ լրագրողներն այնպիսի լուսաբանում ապահովեն, որն ընկալվի հասարակության կողմից որպես շատ կարևոր։
14:45 16/11/2019Գանձագողերը ձեռնունայն տուն չեն գնացել՝ արգելոցի տեսախցիկներ են գողացելՕրերս համացանցում տեսանյութ տարածվեց, որ գանձագողերը ավերել են «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի Խաչաձորի տեղամասի «Մանկուք» խաչքարերը և փորել գերեզմանները: Նշենք, որ տեղանքը հին բնակատեղի է եղել...
11:40 16/11/2019Ռոբերտ Աբաջյան՝ անուն, որ միշտ կհիշվի ներկա ու գալիք սերունդների կողմիցՆոյեմբերի 16-ը ապրիլյան պատերազմի մասնակից, Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի ծննդյան օրն է: Ապրիլյան պատերազմի օրերին ողջ հայության սիրտը Արցախի սահմանին էր, այդ օրերին նոր սխրանքներ գործեցին, 18-20...
19:14 15/11/2019Գրիգորի Սահակյան. Բարի ցանկություններով պետություն չեն կառուցումPanorama.am-ի զրուցակիցն է պահեստազորի գնդապետ, մարտական խաչ 1-ին աստիճանի ասպետ Գրիգորի Սահակյանը: Գրիգորի Սահակյանը 27 տարի ծառայել է Արցախի պաշտպանության բանակում, տարբեր ղեկավար պաշտոններ...
14:14 15/11/2019Թաթուլ Մանասերյան. Այն մարդիկ, որոնք մինչև 1988թ. ամաչում էին հասարակության մեջ երևալ, հանկարծ սկսեցին եղանակ ստեղծել«Կոչեր ուղղված ներկայի իշխանություններին այդքան մեծ իմաստ չեն պարունակի, որովհետև եթե անսան կոչերին, ապա մինչ օրս կայացած մտավորականների, փորձագետների կողմից գոնե որևէ առաջարկ կընկալվեր կամ...
12:17 15/11/2019Սաֆրաստյան․ Հերթական անգամ գործարք տեղի ունեցավ ԱՄՆ-ի ու Թուրքիայի միջև, որից տուժում է հայ ժողովուրդըՍենատում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի ճակատագիրը որոշվեց Թուրքիայի ու ԱՄՆ-ի միջև անդրկուլիսյան բանակցությունների արդյունքում, որի գագաթնակետը եղավ Սպիտակ տանը Թրամփ-Էրդողան հանդիպումը, որին...
12:58 14/11/2019Արսեն Բաբայան. Հրայր Թովմասյանից ազատվելու ճանապարհին իշխանությունը կանգ չի առնում ոչնչի առաջ«Այս շրջանակներում քաղաքական իշխանության համար միևնույն է, թե ով կլինի ազատազրկված, խոշտանգված կամ որևէ այլ կարգավիճակով»

15:31 12/04/2016Пресс-секретарь президента НКР: Мы не выдвигаем ультиматума международному сообществуСоответствующие структуры работают, чтобы все эти факты были представлены в международные инстанции.
11:18 11/04/2016Эксперт: Жестокость азербайджанской армии в НКР может быть признана преступлением против человечестваУбийства мирных жителей в селе Талиш азербайджанцами в ходе обострения карабахского конфликта по свидетельству очевидцев были совершены с особой жестокостью.
14:21 09/04/2016Премьер России Д. Медведев: Заявления Турции по ситуации в Карабахе настораживаютНо это не означает, что этот конфликт развивается в безвоздушном пространстве, в таком стерильном поле, когда только стороны друг с другом конфликтуют.
13:54 09/04/2016Амо Шароян: Мы защитили наше государство, наш дом, нашу родинуАмо Шароян отметил также: «Мы не способны обезглавить раненого или погибшего военнослужащего, мы никогда не будем стрелять в школьников, убивать престарелых людей».
16:51 08/04/2016Глава Нацсоюза езидов мира: Президент Азербайджана И. Алиев должен быть привлечен к ответственности международным судомОн заявил, что президент Азербайджана Ильхам Алиев должен быть признан преступником.
01:41 08/04/2016Президент Армении: Россия – наш стратегический партнер, но мы выступаем против продажи Москвой оружия АзербайджануОтмечается, что главной темой переговоров, которые на этой неделе вел в Берлине президент Армении, была эскалация конфликта в Нагорном Карабахе.
11:11 07/04/2016Престарелого азербайджанского писателя Акрама Айлисли – автора романа о погромах армян – власти обвинили в «хулиганстве»По словам адвоката, возраст писателя, а также его физическое и моральное состояние не позволяют совершать подобные действия, а уголовное дело связано с его творчеством.
19:14 06/04/2016Омбудсмены НКР и Армении представят в международные структуры доказательства военных преступлений Азербайджана«Попрано право человека на жизнь, закрепленное в Европейской конвенции. Азербайджан как подписавшая данную конвенцию страна должен ответить за свои действия».
13:17 06/04/2016Российский эксперт: Подтверждением того, что Азербайджан начал атаку, является заявление Ильхама Алиева о том, что он ее заканчиваетА Лоренс Броерс отметил, что часто делается ударение именно на геополитическом контексте этого конфликта, однако он склонен считать, что все-таки, местная мотивация более важная.
12:02 05/04/2016Российский эксперт: «Ценой потери» будут жизни сотен, тысяч азербайджанских военнослужащих, а статус НКР только повыситсяВозможных сценариев развития событий, связанных с обострением эскалации насилия на азербайджано-карабахской границе, – два.
11:31 05/04/2016Госдеп США: Карабахская проблема должна быть урегулирована с учетом права народов на самоопределениеВашингтон поддерживает процесс под эгидой МГ ОБСЕ, настаивает на справедливом решении проблемы Нагорного Карабаха.
14:26 04/04/2016Талышский правовед: Власти Азербайджана создают в обществе атмосферу страха, недоверия и взаимной ненависти между народамиАбилов отметил, что национальные вопросы не могут регулироваться по чьему-либо желанию или приказу.
11:17 03/04/2016Азербайджанские депутаты: Слушая гимн Азербайджана, хочется плакать, а слово «Азербайджан» нарушает созвучиеПо словам Ализаде, «гимн должен потрясти человека, призывать его к жалобе, а не к слезам», и с ним солидарен композитор Фархад Бадалбейли, по мнению которого «гимн не должен быть в минорном ладе».
20:00 02/04/2016Александр Маркаров: Азербайджан пытается установить контроль над территорией НКР, и в этом вопросе Баку помогает ТурцияВ случае усиления военных действий Баку можно будет забыть о тех доходах, источниками которых являются продажа нефти и газа.
15:00 02/04/2016Вице-спикер НС Армении: Преступные действия Азербайджана – террор в отношении народа НКР и МГ ОБСЕПо его словам, подобное наглое поведение президента Азербайджана Ильхама Алиева также является результатом звучащих порой безадресных оценок международного сообщества.
14:32 02/04/2016Серж Саргсян на Саммите по ядерной безопасности в Вашингтоне указал на деструктивную позицию президентов Азербайджана и ТурцииАрмения активно вовлечена в инициативы по борьбе с ядерным терроризмом и по нераспространению оружия массового поражения.
11:36 02/04/2016Мария Захарова: МИД России внимательно изучает информацию о ситуации в зоне карабахского конфликта«Мы внимательно изучаем поступающую информацию», – сказала она.
19:04 01/04/2016Замглавы МИД Армении: На президента Азербайджана И. Алиева оказывается серьезное давление из-за провокаций на границе«Я отвечу очень коротко, потому что Алиеву нечего было сказать, все его действия находятся за рамками логики, продиктованной сопредседателями МГ ОБСЕ, международным правом».
13:13 01/04/2016Полиция в Екатеринбурге провела крупную спецоперацию по задержанию криминальных авторитетов – уроженцев АзербайджанаВсего полиция задержала более 200 человек. Можно считать это крупнейшей сходкой, попавшей в поле зрения силовиков на протяжении последних лет.
16:15 31/03/2016Песков рассекретил цель «информационного вброса» против президента России Владимира ПутинаЭто СМИ, по словам Пескова, среди прочего задавало вопросы об известном виолончелисте Сергее Ролдугине, крестном отце дочери Путина и друге его молодости.