22:46 22/03/2023«Հետք». Թթվասերի 10 նմուշներից 4-ում հայտնաբերվել է խախտում, դրանք անվտանգ չենՄարտի 2-ին «Հետք»-ը փորձաքննության էր ներկայացրել տեղական արտադրության թթվասերի 10 նմուշ։ Նմուշներից 4-ում հայտնաբերվել է խախտում, մասնավորապես՝ աղիքային ցուպիկ և խմորասնկերի բարձր քանակ։ Դրանք են՝...
18:00 22/03/2023Ծխելը դադարեցնելու արդյունքներըԱռողջապահության նախարարությունը մի քանի կետով ներկայացրել է, թե ծխելը դադարեցնելուց հետո ինչպիսի ադյունքներ կարող են գրանցել.
14:50 22/03/2023«Կրիստալ» թմրամիջոցը լուրջ հոգեկան խանգարումների պատճառ կարող է դառնալԹմրամոլությունը լուրջ հիվանդություն է, որը վնասակար ազդեցություն է ունենում մարդու ֆիզիկական և հոգեկան առողջության վրա։ Մասնագետներն ահազանգում են՝ կան թմրամիջոցներ, որոնք ոչ միայն մեկ անգամ...
11:25 22/03/2023Երկու ռուս զինծառայող գլխի շրջանում թեթև վնասվածքներով դիմել է Գորիսի ԲԿՄարտի 21-ի երեկոյան Սյունիքի մարզպետարանի ենթակայության Գորիսի բժշկական կենտրոն է դիմել ազգությամբ ռուս երկու զինծառայող՝ գլխի շրջանում թեթև մարմնական վնասվածքներով (ոչ հրազենային)։ Սյունիքի...
12:25 21/03/2023Կասկած ունեմ, որ փոփոխության նպատակը շատ ԲԿ-ներին լիցենզիայից զրկելն է. Արմենուհի Կյուրեղյան«Լիցենզավորող մարմինը կարո՞ղ է նման մեծ ծավալի վերալիցենզավորում կատարել այսօրվա հնարավորություններով, ի՞նչ սկզբունքներ են դրված սարքավորումների՝ հնացած, ոչ արդիական ճանաչելու մեջ: Այս բոլորը պետք է...
16:18 18/03/2023Ի՞նչ կլինի ցուպիկով, բորբոսասնկերով, խմորասնկերով կաթնաշոռի օգտագործման դեպքում. Մանրամասնում է սննդագետըՀայաստանյան 10 ընկերությունների արտադրած կաթնաշոռի փորձաքննության արդյունքների վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակումն օրեր շարունակ տարածվում, քննարկվում էր սպառողների շրջանում։ Հիշեցնենք՝ պարզվել էր, որ 8...
14:30 18/03/2023Դերասանուհի Լուսինե Կիրակոսյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց. վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանրՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Լուսինե Կիրակոսյանը տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: ԲԿ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Շուշան Հունանյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ դերասանուհին գտնվում է...
13:44 18/03/2023Հայաստանում քութեշի դեպքերը շատացել ենՀայաստանում 2023 թվականի հունվարին գրանցվել է քութեշի 124 դեպք: Մեծ մասն արձանագրվել է մանկահասակ երեխաների շրջանում: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից։ Վիճակագրության...
18:21 17/03/2023ՀՀ ՍԱՏՄ-ն որպես ահազանգ է գրանցել «Հետք»-ի հրապարակումըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը որպես ահազանգ է գրանցել Հետաքննող լրագրողների «Հետք» կայքում հրապարակված «Աղիքային ցուպիկ, խմորասնկեր և բորբոսասնկեր.
12:49 17/03/2023Արցախից ծանր հիվանդություններով 12 անձ տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային և սիրտ-անոթային համակարգի ծանր...
17:57 16/03/2023Հիշողության գնահատման թեստավորում՝ Արագածոտնում«Ալցհայմերի խնամք Հայաստան» հասարակական կազմակերպությունը և «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ» բարեգործական հիմնադրամը համագործակցում են՝ նպաստելու մեծահասակների առողջության բարելավմանը:...
16:18 16/03/2023Արսեն Թորոսյանը Անահիտ Ավանեսյանի զեկույցում սխալներ է գտել«2022 թվականի զեկույցում մաթեմատիկական սխալ կա»,- ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի կողմից կառավարության 2021-2026 թթ.
16:10 16/03/2023Հարցաքննությունը ինտերվյու չէ, որ պատրաստ լինեմ կամ չլինեմ. Անահիտ Ավանեսյան«Կարծում եմ՝ հարցաքննությունը ինտերվյու չէ, որ պատրաստ լինեմ կամ չլինեմ: Անհրաժեշտության պահին՝ միանշանակ»,-կառավարության դիմաց կազմակերպված ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց առողջապահության նախարար...
12:49 16/03/2023Վթարի հետևանքով չորս զինծառայող տեղափոխվել է հիվանդանոցԱվտոմեքենայի վարորդը ենթարկվել է սթափության զննման, ըստ որի վերջինիս օրգանիզմում ալկոհոլ չի հայտնաբերվել:
10:47 16/03/2023«Հայր և որդի Երեմյաններ»-ի, «Մարիաննա»-ի ու ևս 6 ընկերության կաթնաշոռ անվտանգ չէ. «Հետք»«Հետք»-ը շարունակում է սննդամթերքի փորձաքննությունների շարքը։
17:14 14/03/2023«Մեդլայն կլինիկ»-ի փոխտնօրենը ևս կալանավորվեցԴատարանը բավարարել է «Մեդլայն կլինիկ» ԲԿ փոխտնօրեն, նախկինում ավագ բուժքույր Լիլյա Հովակիմյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացրած...
14:41 13/03/2023Ակցիա ՍԱՏՄ դիմաց. Ագրոքիմիկատներ ներկրողները հայտնվել են ցայտնոտային վիճակում«Ագրոքիմիկատներ ու պեստիցիդներ ներկրողները հայտնվել են ցայտնոտային վիճակում։ 700 տոննա թունաքիմիկատ գտնվում է մաքսային պահեստներում, թույլ չեն տալիս ներկրել»,-այսօր հայտարարեցին ՍԱՏՄ շեքի դիմաց...
13:25 13/03/2023«Աղերի կուտակում» հիվանդություն գոյություն չունի. մասնագետՊարանոցի ստորին հատվածում գնդաձև գոյացությունը հաճախ անվանում են «աղերի կուտակում», մինչդեռ մասնագետները փաստում են՝ նման բան գոյություն չունի, ոսկրերի հոդերի շրջանում աղերի կուտակում չի կարող...
11:58 13/03/2023Պիպոյան. Նախարարությունը լռում է, թե ինչն է սխալ արել իրենց «սիրելի» հիվանդանոցը, որ չի կանխվել վարակի ներհիվանդանոցային տարածումը«Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը, անդրադառնալով Հայաստանում կարմրուկի տարածմանը, գրում է.
11:40 13/03/2023Կարմրուկը, Ավանեսյանի մոր հետ փոխկապակցված կլինիկան ու տեսչական մարմնի անգործությունըԿարմրուկի 11 հաստատված դեպքերի մասին հաղորդագրությունը տարածվեց ուղիղ տասն օր առաջ։ Այսօր արդեն, ըստ պաշտոնական տվյալների, հիվանդների թիվը հասել է հինգ տասնյակի։ «Ուիգմոր» մանկական հիվանդանոցի...

11:47 22/06/2021Ученые: Кофе может защитить организм от серьезных заболеваний печениУпотребление кофе может защитить организм от серьезных заболеваний печени, пишет The Guardian со ссылкой на работу ученых из Саутгемптонского университета и Королевского медицинского...
11:34 22/06/2021В Грузии отменяют комендантский час и обязательное ношение масок на улицеВ Грузии с 1 июля отменяют запрет на передвижение в ночное время (т. н. "комендантский час"), об этом заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили. Кроме того, с 22 июня в Грузии отменяется...
18:51 21/06/2021У какой категории людей наибольшее количество антител к коронавирусу?Наибольшее количество антител наблюдается у людей, переболевших COVID-19, а затем сделавших прививку, сообщили ученые из Института химической биологии и фундаментальной медицины Сибирского отделения...
18:04 21/06/2021Ученые объяснили потерю обоняния при COVID-19Потеря обоняния при коронавирусной инфекции происходит из-за разрушения серого вещества мозга, заявили ученые из Оксфордского университета.
16:22 21/06/2021В Сиднее вводят санитарные ограничения из-за вспышки индийского штамма COVID-19В крупнейшем городе Австралии Сиднее вводят санитарные ограничения из-за вспышки коронавируса. Там выявлены 11 случаев заражения индийским штаммом, передает «МИР 24». Виновником стал служащий...
15:46 21/06/2021Какие продукты нельзя сочетать с бананами?Павел Исанбаев, специалист по снижению веса клиники "Борменталь" в Челябинске, сообщил РИА Новости, с какими продуктами не следует сочетать переспелые и недозрелые бананы.
11:36 21/06/202121.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 26 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 26 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2768 тестах), выздоровели 63 человека.
10:30 21/06/2021Ученые назвали способ быстрого излечения от коронавирусаИспользование ингалятора от астмы может значительно сократить время выздоровления от COVID-19. Об этом пишет Telegraph со ссылкой на ученых из Оксфордского университета, передает РИА Новости....
12:13 20/06/202120.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 3 человекаЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3410 тестах), выздоровели 50 человек.
18:45 19/06/2021Завтра в Ереване и некоторых областях будет жарко: +39На территории Армении 19-23 июня ожидается сухая погода. Ветер будет юго-западным, со скоростью 5-10 м/с. Температура воздуха существенно не изменится. Сегодня, а также в ближайшие дни в Ереване,...
18:00 19/06/2021Специалисты назвали условия, необходимые для завершения пандемии коронавирусаСроки окончания пандемии коронавируса будут зависеть от скорости снабжения вакцинами непривитых наций, особенно в развивающихся странах, так как это поможет остановить дальнейшую мутацию COVID-19,...
17:30 19/06/2021За минувшие сутки в России выявлено 17 906 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в России выявили 17 906 новых случаев заражения коронавирусом, сообщает Gazeta.ru со ссылкой на оперативный штаб.
14:35 19/06/2021Вторую неделю подряд в мире обнаруживается меньше 3 млн случаев заражения коронавирусомЧисло подтвержденных случаев заражения коронавирусной инфекцией в мире за минувшие семь дней возросло примерно на 2,6 млн, пишет ТАСС.
12:55 19/06/202119.06.2021. За сутки в Армении подтвержден 81 новый случай заражения коронавирусом, скончались 4 человекаЗа минувшие сутки в Армении подтвержден 81 новый случай заражения коронавирусом (при проведенном 4121 тесте), выздоровели 106 человек.
11:22 18/06/202118.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 86 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 86 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3613 тестах), выздоровели 238 человек.
12:14 17/06/2021Во Франции снимают маскиНошение маски на улице во Франции становится необязательным с четверга, и комендантский час будет отменён раньше чем планировалорсь - не 30, а уже 20 июня.
12:06 17/06/2021В Арцахе за сутки выявлено 2 случая заражения коронавирусомВ результате 45 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 16 июня, выявлено 2 случая заражения коронавирусом.
12:03 17/06/202117.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 96 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 96 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3814 тестах), выздоровели 122 человека, зарегистрирован 1 случай смерти.
11:17 17/06/2021Церцвадзе: Четвертую волну коронавируса в Грузии нужно ожидать в конце августаИндийский штамм коронавируса распространен, предположительно, среди 10% инфицированных граждан Грузии, заявил журналистам директор тбилисской инфекционной больницы Тенгиз Церцвадзе, пишет...
17:17 16/06/2021Гендиректор ВОЗ попросил страны G7 увеличить поставки вакцин от коронавирусаГенеральный директор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус попросил государства Группы семи (G7) увеличить количество поставляемых ими вакцин от коронавирусной инфекции.