22:46 22/03/2023«Հետք». Թթվասերի 10 նմուշներից 4-ում հայտնաբերվել է խախտում, դրանք անվտանգ չենՄարտի 2-ին «Հետք»-ը փորձաքննության էր ներկայացրել տեղական արտադրության թթվասերի 10 նմուշ։ Նմուշներից 4-ում հայտնաբերվել է խախտում, մասնավորապես՝ աղիքային ցուպիկ և խմորասնկերի բարձր քանակ։ Դրանք են՝...
18:00 22/03/2023Ծխելը դադարեցնելու արդյունքներըԱռողջապահության նախարարությունը մի քանի կետով ներկայացրել է, թե ծխելը դադարեցնելուց հետո ինչպիսի ադյունքներ կարող են գրանցել.
14:50 22/03/2023«Կրիստալ» թմրամիջոցը լուրջ հոգեկան խանգարումների պատճառ կարող է դառնալԹմրամոլությունը լուրջ հիվանդություն է, որը վնասակար ազդեցություն է ունենում մարդու ֆիզիկական և հոգեկան առողջության վրա։ Մասնագետներն ահազանգում են՝ կան թմրամիջոցներ, որոնք ոչ միայն մեկ անգամ...
11:25 22/03/2023Երկու ռուս զինծառայող գլխի շրջանում թեթև վնասվածքներով դիմել է Գորիսի ԲԿՄարտի 21-ի երեկոյան Սյունիքի մարզպետարանի ենթակայության Գորիսի բժշկական կենտրոն է դիմել ազգությամբ ռուս երկու զինծառայող՝ գլխի շրջանում թեթև մարմնական վնասվածքներով (ոչ հրազենային)։ Սյունիքի...
12:25 21/03/2023Կասկած ունեմ, որ փոփոխության նպատակը շատ ԲԿ-ներին լիցենզիայից զրկելն է. Արմենուհի Կյուրեղյան«Լիցենզավորող մարմինը կարո՞ղ է նման մեծ ծավալի վերալիցենզավորում կատարել այսօրվա հնարավորություններով, ի՞նչ սկզբունքներ են դրված սարքավորումների՝ հնացած, ոչ արդիական ճանաչելու մեջ: Այս բոլորը պետք է...
16:18 18/03/2023Ի՞նչ կլինի ցուպիկով, բորբոսասնկերով, խմորասնկերով կաթնաշոռի օգտագործման դեպքում. Մանրամասնում է սննդագետըՀայաստանյան 10 ընկերությունների արտադրած կաթնաշոռի փորձաքննության արդյունքների վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակումն օրեր շարունակ տարածվում, քննարկվում էր սպառողների շրջանում։ Հիշեցնենք՝ պարզվել էր, որ 8...
14:30 18/03/2023Դերասանուհի Լուսինե Կիրակոսյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց. վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանրՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Լուսինե Կիրակոսյանը տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: ԲԿ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Շուշան Հունանյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ դերասանուհին գտնվում է...
13:44 18/03/2023Հայաստանում քութեշի դեպքերը շատացել ենՀայաստանում 2023 թվականի հունվարին գրանցվել է քութեշի 124 դեպք: Մեծ մասն արձանագրվել է մանկահասակ երեխաների շրջանում: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից։ Վիճակագրության...
18:21 17/03/2023ՀՀ ՍԱՏՄ-ն որպես ահազանգ է գրանցել «Հետք»-ի հրապարակումըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը որպես ահազանգ է գրանցել Հետաքննող լրագրողների «Հետք» կայքում հրապարակված «Աղիքային ցուպիկ, խմորասնկեր և բորբոսասնկեր.
12:49 17/03/2023Արցախից ծանր հիվանդություններով 12 անձ տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային և սիրտ-անոթային համակարգի ծանր...
17:57 16/03/2023Հիշողության գնահատման թեստավորում՝ Արագածոտնում«Ալցհայմերի խնամք Հայաստան» հասարակական կազմակերպությունը և «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ» բարեգործական հիմնադրամը համագործակցում են՝ նպաստելու մեծահասակների առողջության բարելավմանը:...
16:18 16/03/2023Արսեն Թորոսյանը Անահիտ Ավանեսյանի զեկույցում սխալներ է գտել«2022 թվականի զեկույցում մաթեմատիկական սխալ կա»,- ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի կողմից կառավարության 2021-2026 թթ.
16:10 16/03/2023Հարցաքննությունը ինտերվյու չէ, որ պատրաստ լինեմ կամ չլինեմ. Անահիտ Ավանեսյան«Կարծում եմ՝ հարցաքննությունը ինտերվյու չէ, որ պատրաստ լինեմ կամ չլինեմ: Անհրաժեշտության պահին՝ միանշանակ»,-կառավարության դիմաց կազմակերպված ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց առողջապահության նախարար...
12:49 16/03/2023Վթարի հետևանքով չորս զինծառայող տեղափոխվել է հիվանդանոցԱվտոմեքենայի վարորդը ենթարկվել է սթափության զննման, ըստ որի վերջինիս օրգանիզմում ալկոհոլ չի հայտնաբերվել:
10:47 16/03/2023«Հայր և որդի Երեմյաններ»-ի, «Մարիաննա»-ի ու ևս 6 ընկերության կաթնաշոռ անվտանգ չէ. «Հետք»«Հետք»-ը շարունակում է սննդամթերքի փորձաքննությունների շարքը։
17:14 14/03/2023«Մեդլայն կլինիկ»-ի փոխտնօրենը ևս կալանավորվեցԴատարանը բավարարել է «Մեդլայն կլինիկ» ԲԿ փոխտնօրեն, նախկինում ավագ բուժքույր Լիլյա Հովակիմյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացրած...
14:41 13/03/2023Ակցիա ՍԱՏՄ դիմաց. Ագրոքիմիկատներ ներկրողները հայտնվել են ցայտնոտային վիճակում«Ագրոքիմիկատներ ու պեստիցիդներ ներկրողները հայտնվել են ցայտնոտային վիճակում։ 700 տոննա թունաքիմիկատ գտնվում է մաքսային պահեստներում, թույլ չեն տալիս ներկրել»,-այսօր հայտարարեցին ՍԱՏՄ շեքի դիմաց...
13:25 13/03/2023«Աղերի կուտակում» հիվանդություն գոյություն չունի. մասնագետՊարանոցի ստորին հատվածում գնդաձև գոյացությունը հաճախ անվանում են «աղերի կուտակում», մինչդեռ մասնագետները փաստում են՝ նման բան գոյություն չունի, ոսկրերի հոդերի շրջանում աղերի կուտակում չի կարող...
11:58 13/03/2023Պիպոյան. Նախարարությունը լռում է, թե ինչն է սխալ արել իրենց «սիրելի» հիվանդանոցը, որ չի կանխվել վարակի ներհիվանդանոցային տարածումը«Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը, անդրադառնալով Հայաստանում կարմրուկի տարածմանը, գրում է.
11:40 13/03/2023Կարմրուկը, Ավանեսյանի մոր հետ փոխկապակցված կլինիկան ու տեսչական մարմնի անգործությունըԿարմրուկի 11 հաստատված դեպքերի մասին հաղորդագրությունը տարածվեց ուղիղ տասն օր առաջ։ Այսօր արդեն, ըստ պաշտոնական տվյալների, հիվանդների թիվը հասել է հինգ տասնյակի։ «Ուիգմոր» մանկական հիվանդանոցի...

13:30 06/05/2020Speaker: One parliament employee suspected to have had contact with coronavirus caseOne of the employees of the Armenian National Assembly is suspected to have had contact with a person with COVID-19, Speaker Ararat Mirzoyan said at the parliament on Wednesday.
12:45 06/05/2020Russia’s coronavirus cases rise by 10,559 over past dayRussia has confirmed 10,559 new COVID-19 cases over the past day, taking the case tally to 165,929 in all regions, TASS reported, citing the anti-coronavirus crisis center.
11:55 06/05/2020Coronavirus update: Armenia reports 163 new cases on May 6Armenia has confirmed 163 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 2,782 in the country as of 11 a.m.
10:57 06/05/2020UK overtakes Italy as worst-hit country in Europe by coronavirusBritain has overtaken Italy as the worst-hit country in Europe by the novel coronavirus, according to the latest official figures released Tuesday.
20:51 05/05/2020Around 54.9 billion drams distributed as part of the government’s anti-crisis programChaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, another discussion was held in the Office of Government to sum up the efforts aimed at handling the adverse consequences of COVID-19.
16:41 05/05/2020No new coronavirus cases registered in ArtsakhThe health ministry of the Republic of Artsakh reports that the coronavirus tests of 23 citizens performed over the past day were negative.
14:13 05/05/2020Arsen Torosyan: 1,550 beds provided for coronavirus patients at the momentArmenia’s Minister of Health Arsen Torosyan took to Facebook on Tuesday to again warn of the worst-case COVID-19 scenario in the country.
13:47 05/05/2020Globally 3 bln people lack soap and water at home, WHO chief saysThe World Health Organization (WHO) Director-General Tedros Adhanom Ghebreyesus on Monday said that around the world, less than two-thirds of health care facilities are equipped with hand hygiene...
13:17 05/05/2020Georgia reports 11 new cases of coronavirusGeorgia has reported 11 new cases of coronavirus, bringing the total number of cases to 604 on Tuesday.
12:17 05/05/2020New Zealand records no new coronavirus cases for a second dayNew Zealand recorded no new coronavirus cases for a second day in a row on Tuesday, and Prime Minister Jacinda Ardern said the outcome of her discussions with Australia on a travel bubble between the...
11:58 05/05/2020Coronavirus update: Armenia reports 112 new cases on May 5Armenia has confirmed 112 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 2,619 in the country as of 11 a.m.
10:36 05/05/2020Global coronavirus death toll passes 250,000 markThe number of people who died from coronavirus-related causes has reached 250,134 globally on Monday, the Johns Hopkins University reports citing federal and local authorities around the world, TASS...
17:04 04/05/2020Coronavirus update: Patients with no symptoms will be transferred to Tsakhkadzor hotelsSome 90 coronavirus patients are treated at Gyumri Infectious Hospital as of May 4, 84 out of them are from Shirak province, the Governor’s office reported in a release.
15:10 04/05/2020Three recovered coronavirus patients test positive again in Armenia – health ministerThree patients have tested positive for coronavirus again after a full recovery from the disease, Minister of Health Arsen Torosyan said at the parliament on Monday.
14:42 04/05/2020COVID-19 cases in Russia surpass 145,000Russia has reported 10,581 new confirmed COVID-19 cases over the past 24 hours, with the total number of infections rising to 145,268 as of Monday, the country's coronavirus response center said in a...
14:36 04/05/2020Health minister: 35 coronavirus patients in critical condition in ArmeniaArmenia has confirmed 121 new cases of COVID-19 as of Monday, with 36 new recoveries and 4 more deaths, Minster of Health Arsen Torosyan told a sitting of the National Assembly Standing Committee on...
12:21 04/05/2020Trump predicts coronavirus vaccine will be ready by end of 2020US President Donald Trump fielded questions from worried Americans during a televised town hall about the coronavirus pandemic on Sunday — and predicted that a vaccine would be ready by the end of...
12:07 04/05/2020Latest coronavirus victims had underlying health conditions, says Armenia’s Ministry of HealthFour more coronavirus patients died in Armenia on Sunday, bringing the national death toll to 39. The victims were 71 (female), 83 (male), 66 (male) and 79 (male) years old and had underlying chronic...
11:40 04/05/2020Coronavirus update: Armenia reports 121 new cases, 4 more deaths on May 4Armenia has confirmed 121 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 2,507 in the country as of 11 a.m.
11:14 04/05/2020Global coronavirus cases top 3.5 millionGlobal confirmed COVID-19 cases topped 3.5 million on Sunday, reaching 3,502,126 as of 7 p.m. (2300 GMT), Xinhua reported, citing the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns...