Մշակույթ 18:20 20/04/2016 Հայաստան
Հայաստանի Նկարիչների միությունում գործող ցուցահանդես- վաճառքը,  որից ստացված ողջ հասույթը փոխանցվելու է Արցախին, դեռ շարունակվում է: Ապրիլի 12-ից սկսած մինչ օրս վաճառվել է 10 աշխատանք, գումարը կազմում է  10 հազար դոլարից ոչ պակաս: Panorama.am-ին ասաց Նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանը:
Հիշեցնենք, որ ցուցահանդես-վաճառքում ներկայացված են միության պահոցներում գտնվող 1960-80 թվականների  ստեղծագործողների 80 լավագույն  աշխատանք: Կազմակերպիչները գործերն իրենց արժեքից բավականին  ցածր են առաջարկում, որպեսզի հնարավորինս շատ վաճառվի,  Արցախին օգնությունը շատ լինի:
«Շատ են գալիս, դիտում: Եղել են մարդիկ, ովքեր դժգոհություն են հայտնել, որ աշխատանքն իրականից 3-4 անգամ ավելի էժան են: Նրանք նշում են, որ տվյալ նկարչի աշխատանքը, ով այսօր արդեն չկա, ցածր է գնահատված,  մինչդեռ նրա ստեղծածի արժեքը շատ ավելի բարձր է: Մենք էլ ասում ենք՝ եթե այդքան ցածր է գինը, ինչո՞ւ չեք գնում: Տեսնենք, դեռ ժամանակ ունենք»,- ասաց Կ.Աղամյանը:

Culture 19:31 20/04/2016 Armenia
An exhibition-sale at the Artists’ Union of Armenia opened on April 12 featuring the 80 best works by the artists of the 1960-80s stored in the archives of the Union. The whole revenue of the exhibition-sale is to be donated to Artsakh. As the chairman of Artists’ Union of Armenia Karen Adamyan told Panorama, 10 works have been sold so far for a total cost of 10 000 USD.
The presented works are suggested at a lower price to their value.
“Most people come to look at. Some people even complained that art works were suggested for 3-4 times lower of their actual price. Our response was a suggestion to buy them if they are satisfied with the price them. Let us see, since as we have time,” Adamyan noted.