Առողջություն 10:55 28/10/2009
Մերձբայկալյան շրջանում Ա գրիպի արագ տարածման պատճառով փակվել է 160 դպրոց ու 18 մանկապարտեզ: Մյուս մանկապարտեզների որոշ խմբերում կարանտին է հայտարարված: Ներկայումս տարածաշրջանում խոզի գրիպով հիվանդների թիվը հասել է 251-ի, մեկ օրվա ընթացքում հիվանդների թիվը աճել է 16-ով: Հիվանդությունն հայտնաբերվել է նաև 4 հղի կանանց մոտ:
Ինչպես հիշեցնում են ռուսական լրատվամիջոցները, հոկտեմբերի 27-ին տարածաշրջանում գրանցվել է երկու կնոջ մահվան դեպք, ում մոտ հաստատվել էր A/H1N1 վարակը: Նրանցից մեկը եղել է հղիության վերջին փուլում, երեխային հնարավոր չի եղել փրկել: Մյուս կինը մահացել է սուր շնչառական վարակի բարդ տեսակից: Բոլոր կանանց մոտ բժշկական եզրակացությունը նշվել է դիահերձումից հետո, սակայն, դեռևս համարվում է նախնական:

Health 11:53 28/10/2009
160 schools and 18 kindergartens are reported to be closed down in Baikal region because of the quick spread of A flu. Quarantine is announced in other kindergartens. Currently 251 infected with swine flu are recorded and it’s reported that in a day the number of the sick grew by 16. 4 pregnant women are also infected with swine flu.
Russian media reports that two pregnant women being infected with swine flu are found dead. One of the women was in her last month of pregnancy, it was impossible to save baby’s life.