Տարածաշրջան 13:16 22/12/2010
Եթե Ադրբեջանի կառավարությունը չեղյալ չհայտարարի հեջաբի արգելման մասին ընդունված որոշումը, ապա ժողովրդական հուզումների ալիքն ավելի կմեծանա` ընդգրկելով ողջ երկրի տարածքը:
Այդ մասին իրանական «արաննյուզ.իռ» կայքի հաղորդմամբ` հայտարարել է Ադրբեջանի Իսլամական կուսակցության նախագահ Մոհսեն Սամադովը:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Ադրբեջանի կրթության նախարարի կողմից ընդունված որոշման համաձայն` երկրի հանրակրթական դպրոցներում կանանց և աղջիկներին արգելվում է հեջաբ կրել: Վերոնշյալ որոշումից հետո Ադրբեջանի տարբեր հատվածներում հազարավոր մարդիկ ի պաշտպանություն հեջաբի` բողոքի ցույցեր են կազմակերպել` այրելով կրթության նախարարի նկարը:

Политика 15:10 22/12/2010
Если правительство Азербайджана не снимет запрет на ношение хиджаба, то по стране прокатится новая, боле мощная волна народного протеста, охватив всю территорию страны.
Об этом, как передает иранское агентство «аранньюз.ир» заявил председатель Исламской партии Азербайджана Мохсен Самадов.
Напомним, что согласно решению министра образования Азербайджана в школах запрещено носить хиджаб. После принятия данного решения по Азербайджану прокатилась волна протеста в защиту хиджаба, демонстранты сожгли портрет министра образования.