Օրվա թեմա 11:23 04/06/2012
Այսօր, ըստ նախնական տվյալների, հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը հերթական անգամ կոպտորեն խախտել է շփման գծում հաստատված հրադադարի ռեժիմը` փորձելով ներթափանցել ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդավան և Չինարի գյուղերի ուղղությամբ տեղակայված հայկական հենակետեր:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, ձեռնարկված միջոցառումների և հայ զինառայողների քաջարի գործողությունների արդյունքում դիվերսիոն առաջխաղացումը կասեցվել է և տալով կորուստներներ` հակառակորդը ետ է մղվել: Ադրբեջանական գործողության արդյունքում զոհվել են ՀՀ ԶՈւ զինծառայողներ Հրաչ Սամվելի Սարգսյանը, Զոհրաբ Խաժակի Բալաբեկյանը և Կարեն Կամոյի Դավթյանը: Կան վիրավորներ:
Միջադեպի կապակցությամբ կատարվում է հետաքննություն: Դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ զինդատախազը և ՀՀ պաշտպանության նախարարության հատուկ քննչական խումբը:
ՀՀ զինված ուժերը վերահսկում են իրավիճակը շփման գծում` իրականացնելով իրավիճակին համարժեք գործողություններ:

Politics 12:42 04/06/2012
Today, according to preliminary information, Azerbaijan once again grossly violated the ceasefire, trying to break into Armenian military posts in the north-eastern region of the contact line between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, near the villages of Berdavan and Chinari, Tavush region.
Armenian Defense Ministry’s press service reports that Armenian forces repulsed the enemy offensive. As a result of Azerbaijan’s diversion attack, Armenian servicemen Hrach Sargsyan, Zohrab Balabekyan and Karen Davtyan were killed. Some soldiers were wounded.
The incident is being investigated. Armenia’s Military Prosecutor and Defense Ministry’s Special Investigation Group have arrived at the scene.