Օրվա թեմա 10:16 20/01/2014
Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ժամը 23:50-ից մինչև 00:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Ջրաբերդ) և հարավարևելյան (Կորգան) ուղղություններում արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը:
«ԼՂՀ զինված ուժերի առաջապահ ստորաբաժանումները հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերի գործողությունները, երկու ուղղություններում էլ անցել են կազմակերպված պաշտպանության և հակառակորդին պատճառելով զգալի մարդկային և նյութական կորուստ՝ հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Բռնկված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից ստացած հրազենային վիրավորումից՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքում իր առջև դրված մարտական խնդիրը արիաբար կատարելու ժամանակ զոհվել է կրտսեր սերժանտ Ա. Հովհաննիսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Արմեն Հովհաննիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Society 11:09 20/01/2014
Last night, from around 11:50 pm to 00:15 am, Azeri units tried to infiltrate Armenian positions in northeastern (Jraberd) and southeastern (Korgan) sections of the contact line of Karabakh and Azeri troops, the press service of the NKR Defense Army said.
“The frontline units of the NKR Defense Army fought back the incursion in both directions and threw back the enemy, causing considerable material and human losses. Junior sergeant A. Hovhannisyan was killed by Azeri fire while performing his military duty at the northeastern military position.
An investigation is being carried out.
The NKR Defense Army shares the grief of the loss and extends sympathy to Armen Hovhannisyan’s family, relatives and fellow servicemen,” the Defense Army said in a statement.