Մշակույթ 18:15 02/05/2016 Հայաստան
Հայաստանի Նկարիչների միությունում տաս օր գործած ցուցահանդես-վաճառքից գնվել է ութ աշխատանք, գումարը կազմել է 8000 ԱՄՆ դոլար,- Panorama.am-ին փոխանցեց միության նախագահ Կարեն Աղամյանը:
Հիշեցնենք, որ ցուցահանդես-վաճառքից գոյացած ողջ հասույթը պետք է փոխանցվի Արցախին: Ներկայացված էին միության պահոցներում գտնվող 1960-80 թվականների  ստեղծագործողների 80 լավագույն  աշխատանք: Կազմակերպիչները գործերն իրենց արժեքից բավականին  ցածր էին առաջարկում, որպեսզի հնարավորինս շատ վաճառվի, Արցախին օգնությունը շատ լինի:
Կ.Աղամյանը նշեց, որ դեռևս ստացված հասույթը չեն փոխանցել, քանի որ կան մարդիկ, ովքեր ասել են, որ դեռ կգան ու կգնեն:
«Ութ հատ աշխատանքի գումարն արդեն փոխանցված է մեզ»,- հստակեցրեց նա:
Կարեն Աղամյանը նաև նշեց, որ ծրագիրը շարունակվում  է, նրանք, ովքեր ցանկանում են օգնել Արցախին, կարող են գնել արվեստի գործեր:
«Մենք մի հատ էլ հայտարարության կտանք, որ մեր ֆոնդերում ունենք գործեր, օգնության համար, եթե ցանկություն կա, կարող են գալ, վերցնել, ողջ հասույթը կփոխանցենք»,- ասաց Նկարիչների միության նախագահը:

Society 19:30 02/05/2016 Armenia
8 works have been sold so far for a total cost of 8 000 USD at the exhibition-sale at the Artists’ Union of Armenia which plans to donate the whole revenue to Artsakh, Chairman of Artists’ Union of Armenia Karen Adamyan told Panorama,
To remind, an exhibition-sale at the Artists’ Union of Armenia opened on April 12 featuring the 80 best works by the artists of the 1960-80s stored in the archives of the Union.
Adamyan informed that the gathered funds have not been transferred to Artsakh yet as some people promised to come back for the paintings later.
Karen Adamyan then stressed that those wishing to buy the art works and thus helping Artsakh may still visit the Union.
“We will probably release another announcement about the availability of certain art works to be sold,” Adamyan said.