Առողջություն 17:09 07/03/2017
«Ռիտա Պալյանը սիրում է ասել, փրկելով մի կնոջ կյանքը, մենք փրկում ենք ընտանիքը և ամբողջ ազգը»: Այսօր լրագրողների հետ ճապազրույցում հայտարարեց Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպան Ռիչարդ Միլսը, ով կանանց տոներին ընդառաջ այցելեցշ Հայ-Ամերիկյան Առողջության Կենտրոն:
Դեսպանն ընդգծեց, որ  դրանով է պայմանավորված իր ընտրությունը:
«Հատկանշական է այցելել այս կենտրոն այսօր, Կանանց Միջազգային օրվան ընդառաջ, քանի որ այն ոգեգեշնչող  օրինակ է նախաձեռնություն ունեցող  և խոչընդոտները հաղթահարող կանանց, ովքեր  ստեղծել են մի կազմակերպություն, որն օգնում է այլ կանանց:
Կենտրոնի կողմից մատուցվող այնպիսի ծառայություններ, ինչպիսիք են կրծքագեղձի և արգանդի քաղցկեղի համար սկրինինգը և գինեկոլոգիական ծառայությունները, կյանքեր են փրկում։ Եվ  շնորհիվ այս կազմակերպության հիմնադիրների և աշխատակիցների աշխատանքի, օրեցօր ավելի մեծ թվով  հայ կանայք են այցելում հերթական ստուգումների և ստանում գիտելիքներ՝ իրենց առողջությանը վերաբերող հարցերում առավել տեղեկացված լինելու և գրագետ որոշումներ կայացնելու համար»,-ասաց դեսպանը:

Health 18:03 07/03/2017 Armenia
“Rita Palian likes to say that by saving one woman we save a family and an entire nation,” US Ambassador to Armenia Richard Mills said during a briefing with the reports having paid a visit to Armenian-American Wellness Center ahead of the International Women’s Day.
The ambassador underscored that his choice was based on the mentioned fact.
“It is fitting to be visiting this center today, the day before International Women's Day, because it is an inspiring example of women taking the initiative and breaking down barriers to create an organization that helps other women.
The services provided by centers like this – screening for breast and cervical cancer and gynecological services – save lives. And thanks to the work of the founders and staff of this organization, more and more Armenian women are getting check-ups and receiving the knowledge they need to make informed decisions about their health,” the ambassador noted.