Առողջություն 15:00 09/06/2017 Հայաստան
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) նախաձեռնությամբ Մոսկվայում ընթանում է ոչ վարակիչ հիվանդությունների դեմ պայքարի ազգային ծրագրերի ղեկավարների և կազմակերպիչների եվրոպական հանդիպում։
ԱՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱՆ աշխատակազմի բժշկական օգնության քաղաքականության վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Մելիք-Նուբարյանը ներկայացրել է հակածխախոտային նոր ռազմավարության հիմնական դրույթները, ինչպես նաև ակնկալվող արդյունքները։
ԱՀԿ ոչ վարակիչ հիվանդությունների ծրագրերի ղեկավարները պատրաստակամություն են հայտնել ցուցաբերելու ցանկացած օժանդակություն` Հայաստանում ծխելու դեմ պայքարի նախաձեռնությունները կյանքի կոչելու համար։
Հանդիպման ընթացքում ՌԴ առողջապահության նախարար Վերոնիկա Սկվորցովան ներկայացրել է Ռուսաստանում հակածխախոտային միջոցառումների արդյունքում արձանագրված տպավորիչ ձեռքբերումները։

Health 15:41 09/06/2017 Armenia
With the initiative of the World Health Organization (WHO) a European meeting between the managers and organizers of the national programs to combat non-communicable diseases is underway in Moscow.
As Panorama.am was informed from the press service of Armenia’s Ministry of Health, head of the Armenian delegation Davit Melik-Nubaryan – Head of the Healthcare Policy Department of Ministry of Health – has briefed on the main provisions of the newly adopted anti-smoking strategy in Armenia, as well as the expected results.
The managers of the WHO programs to combat non-communicable diseases undertook commitment to support Armenia in realizing its anti-smoking initiative.
At the meeting, Russia’s minister of health Veronika Skvortsova presented the impressive achievements registered due to the anti-smoking measures in Russia.