Մշակույթ 11:15 17/07/2017 Հայաստան
«Սոսե 2017» միջազգային կինոփառատոնին մասնակցելու ավելի քան 300 ֆիլմի հայտ է ներկայացրել 59 երկրի ներկայացուցիչ։  Փառատոնի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ամենաշատ քանակությամբ ֆիլմերը ներկայացված են Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից և Եվրոպայից: Հայաստանից նախնական փուլն անցել է 7 ֆիլմ:
Հաշվի առնելով կինոփառատոնի չափորոշիչներն ու կանոնակարգը՝ նախնական ընտրական  փուլն անցել է 39 երկրից 132 ֆիլմ, որոնք կմրցեն «Բովանդակությունը՝ կին», «Ուսանողական» և Հիմնական  մրցութային ծրագրերում։
Հիմնական մրցութային ծրագրում մասնակցում են բոլոր ֆիլմերը՝ առանց թեմատիկ սահմանափակման (խաղարկային լիամետրաժ,  կարճամետրաժ, վավերագրական):
«Բովանդակությունը՝ կին» մրցութային ծրագրին մասնակցող ֆիլմերի հեղինակները խոսում են կնոջ արժանիքների, խնդիրների, իրավունքների, նվաճումների, ընտանիքում և հասարակության մեջ նրա դերակատարման մասին:
Իսկ «Ուսանողական» մրցութային ծրագրին մասնակցում են աշխարհի տարբեր ծայրերում սովորող ուսանողներն իրենց աշխատանքներով առանց ժանրային կամ թեմատիկ սահմանափակման:

Culture 19:07 17/07/2017 Armenia
Representatives from 59 countries with more than 300 movies have applied to take part in Sose International Film Festival. Most of the movies are from Russia, USA and Europe, the festival website reports.
Taking into consideration festival’s standards and regulations, only 132 movies from 39 countries have passed the preliminary electoral stage, and those movies will compete in “Content is woman”, “Student” and the Main competition programmes.
All kind of movies, without any thematic limitation, take part in the Main competition programme (feature, short, documentary).
Movies, which take part in the “Content is woman” competition programme, tell about woman’s merits, problems, rights, achievements and about her role in family and society.
Students from all over the world take part in the “Student” competition programme with their works: without thematic or genre limitations. The full list of the films is available here.