14:38 18/07/2017 Արցախ
ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Արցախի Հանրապետության ԱԺ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, քննարկման է ներկայացվել ԱԺ հատուկ նիստի ընթացքի մասին կանոնակարգային պահանջները: Հատուկ նիստում խորհրդարանը, Սահմանադրության 168-րդ հոդվածի համաձայն, ընտրելու է Հանարապետության նախագահ, ով պաշտոնավարելու է մինչև գործող ԱԺ-ի լիազորությունների ավարտը:
Աշոտ Ղուլյանը պարզաբանել է հատուկ նիստի ընթացակարգը, պատասխանել պատգամավորների հարցերին և անհարժեշտ հանձանարարականներ տվել աշխատակազմի պատասխանատուներին:

Politics 15:00 18/07/2017 NKR
July 18, President of the National Assembly (NA) of Artsakh Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the leaders of the NA Standing Committees, factions and staff members.
As the press service of the Artsakh Parliament told Panorama.am, regulatory requirements on the process of the NA special session were submitted for discussion. At a special session, the parliament will elect the President of the Republic, pursuant to Article 168 of the Constitution, who will hold office until the end of the current Parliament’s mandate.
Ashot Ghoulyan explained the procedure of the special session, answered the questions of MPs and gave necessary instructions to the staff.