Մշակույթ20:36«Ախթամար» սառույցի շոուի համաշխարհային պրեմիերան՝ ԵրևանումՆերկայացման վրա աշխատել է 200-ից ավելի պրոֆեսիոնալ մասնագետ:
Սպորտ20:33Մրցուղերթի են մեկնում ԳերմանիաԱրթուր Դավթյանը հանդես կգա հենացատկում, Վահագն Դավթյանը և Արթուր Թովմասյանը ` օղակների, իսկ Հարություն Մերդինյանը` նժույգթափում:
Քաղաքական20:30Պետդուման դիտորդներ կուղարկի Հայաստան«Պետդումայի պատվիրակություն կմեկնի, կլինեն բոլոր խմբակցությունները»։
Սպորտ20:21Անուշ Գրիգորյան. «Այս պարտությունը կբերի ինձ բազում հաղթանակներ»Հայաստանի կանանց բռնցքամարտի հավաքականի անդամ Անուշ Գրիգորյանը չի շարունակի պայքարը Հնդկաստանում տեղի ունեցող մարզաձևի աշխարհի առաջնությունում: 51 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ մարզուհին զիջել է...
Հասարակություն20:17Վերին Լարսի անցակետում դեռևս կանգնած են մնում մեծ բեռնասայլերըՎրացական և ռուսական անցակետերով մարդատար տրանսպորտային միջոցներն անխոչընդոտ երթևեկում են։
Հասարակություն20:12Հայաստանն՝ իր ԹՈՒՄՈ ինկուբատորի միջոցով, դառնում է ՍՊՐԻՆՏ-ի 8-րդ գործընկեր երկիրըԻլ-դը-Ֆրանս տարածաշրջանի նախագահ Վալերի Պեկրեսը, առաջին փոխնախագահ, ինստիտուցիոնալ ռազմավարության և միջազգային հարաբերությունների պատասխանատու Ժերոմ Շարտիեն և բնապահպանության և կայուն զարգացման...
Հասարակություն20:02Իսպանիայում փոթորկի հետևանքով գրեթե բոլոր հայտնի հանգստավայրերը հեղեղվել ենՓրկարարները գտել են տարեց կնոջ դիակ, ով խեղդվել է, երբ նրա տուն ջրով է լցվել։
Քաղաքական19:51«Թուրքական հոսք» գազամուղով ռուսական գազը կհասնի նաև ԵվրոպաՆոյեմբերի 19-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մեկնել է Թուրքիա` մանակցելու Ստամբուլում կայանալիք «Թուրքական հոսք» գազամուղի ծովային հատվածի կառուցումն ավարտելու արարողությանը:Արարողությանը մասնակցելու...
Սպորտ19:42Արթուր Գևորգյանը ներկայացրել է ԱԻԲԱ-ի կանոնադրության փոփոխություններըԱյսօր տեղի ունեցավ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի արտահերթ համաժողովը, որի ընթացքում ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գևորգյանը ներկայացրեց ԱԻԲԱ-ում տեղի ունեցած կանոնադրության փոփոխությունները, ապա...
Սպորտ19:37Միքայել Միքայելյանի հաջողությունըՖինլանդիայի Սարիսելկա քաղաքում անցկացվել է դահուկավազքի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշար:
Քաղաքական19:35ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները կայցելեն Ադրբեջանի կողմից գերեվարված Կարեն ՂազարյանինԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները պարբերաբար այցելում են Ադրբեջանի կողմից գերեվարված, Տավուշի Բերդավան գյուղի բնակիչ Կարեն Ղազարյանին և առաջիկայում ևս այց կկատարեն: ՀՀ արդարադատության...
Իրավունք19:32Համաներմամբ արդեն ազատ է արձակվել 498 դատապարտյալ2018 թվականի նոյեմբերի 6-ից ուժի մեջ մտած «Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի Առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում...
Հասարակություն19:23Վալերի Պեկրեսը բարձր է գնահատել հայ համայնքի դերը Իլ դը Ֆրանս շրջանի հասարակական, քաղաքական, մշակութային կյանքումՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի նախագահ Վալերի Պեկրեսի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և...
Սպորտ19:12«Ուրարտուն» ներողություն է խնդրում«Որարտու Վիվառո» բասկետբոլի թիմը հայտարարություն է տարածել, որում ներողություն է խնդրում «Արթիկ-Ման Հոլդինգի» հետ կայացած խաղում տեղի ունեցած թյուրիմացության համար: Թիմի պահեստայինների նստարանին...
Քաղաքական19:02Թուրքական իշխանությունները գումար չեն հատկացնում հայկական եկեղեցու վերակառուցմանըԹուրքիայի ներկայիս Էլազըղ (պատմական Խարբերդ) քաղաքում գտնվող հայկական բողոքական կիսավեր եկեղեցին անմխիթար վիճակում է և փլուզման եզրին։ Այն կառուցվել է 1904-1907թթ.: Էրմենիհաբերը գրում է, որ...
Տնտեսություն18:51«Բիզնեսն այն հիմնական շահառուներից է, որի վրա պետք է ամիջականորեն անդրադառնան ժողովրդական պայքարի պտուղները»«Մասնավոր հատվածում կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման» ծրագրին նվիրված համաժողովն իրականացվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ:
Սպորտ18:427:0` երևանյան մրցավեճի վերջին խաղումՀայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականը Երևանում անցկացվող ընկերական մրցաշարի վերջին խաղում խոշոր հաշվով պարտություն կրեց: Գերմանիայի Մ19 հավաքականը 7 անպատասխան գնդակ ուղարկեց մեր ընտրանու...
Քաղաքական18:35«Լեռնային Ղարաբաղ. մենք գտանք հիանալի գանձեր չճանաչված երկրում»Արցախ այցելած հունգարացի լ լրագրող Դավիդ Դերշենին, ով հունգարական ամենախոշոր կայքերից մեկը՝ «Hvg.hu»-ն է ներկայացնում, իր՝ «Լեռնային Ղարաբաղ.
Հասարակություն18:23Շերոն Թեյթի հարսանեկան զգեստը վաճառվել է աճուրդումԱմերիկյան դերասանուհի և մոդել Շերոն Թեյթի հարսանեկան զգեստը Լոս-Անջելեսի աճուրդում վաճառվել է 56 հազար դոլարով։ «Իզվեստիա»-ի փոխանցմամբ՝ դերասանուհին այդ զգեստը հագել է ռեժիսոր Ռոման Պոլանսկիի հետ...
Սպորտ18:12Լիխտենշտեյնի միակ հայկական ընտանիքը՝ Հայաստանի հավաքականի մարզմանը«Երբ կարոտախտով հիվանդ ես, ու գալիս է քո ազգակիցը, ազգային հավաքականը, բառերով արտահայտելը շատ դժվար է»։

Politics20:23Nikol Pashinyan urges international partners to treat Armenia duly"All our international partners should understand that they will not have the type of relations they are used to with Armenia.
Law20:18498 released under amnesty498 people have been released by 6pm Monday, 19 November, under the RA Law on Amnesty on Criminal Cases on the occasion of the 2800th Anniversary of the Foundation of Erebuni-Yerevan and the 100th...
Economy19:36SRC clarifies: No income taxation project for citizens working abroadThe State Revenue Committee of the Republic of Armenia made a statement on income tax declaration. The statement reads:"The topic of the declaration of individuals is widely discussed on mass media...
19:12White House threatens to suspend CNN reporter's pass againThe tug-of-war between the White House and CNN over correspondent Jim Acosta’s press pass and fierce arguments over the US constitution and a free press are set to go on this week, according to The...
Politics18:53NA elections: CEC issues the order of parties to appear on ballot paperToday the Central Electoral Commission convened an extraordinary session. The issues concerning the registration of parties and alliances participating in the elections, posters on the outdoor...
Law18:21Armenian villager lost tens of thousands of dollars due to negligence of Russian border guardsA tractor and a lawn mowing machine of Gor Karapetyan, a 61-year-old resident of the village of Haykavan in the Shirak region, was stolen due to the negligence and bad work of the Russian guards on...
17:57UK PM to continue efforts over Brexit dealTheresa May is renewing her efforts to sell her draft Brexit withdrawal agreement - saying it will stop EU migrants "jumping the queue", BBC reported.
Society17:11Women demand equal opportunitiesThe "Young Women's Association" organized a peaceful protest in Yerevan Monday demanding that women's voices be heard everywhere, with more opportunities and fewer barriers for women to be able to...
Politics16:40Ukraine against Russian official running as Interpol headUkrainian Minister of Internal Affairs Arsen Avakov said that Kyiv didn’t approve Russia’s Alexander Prokopchuk running as the head of Interpol.
In the world16:09Pan-European Phonethon 2018: Armenians of Europe donate € 1,242,460The Pan-European Phonethon of Hayastan All-Armenian Fund is over. During the period from November 14 to 18, the Armenians of Europe have raised a total of 1,242,460 euros, the Fund's press service...
Economy15:58Zuckerberg 6th on billionaires index with $17,4bln lossZuckerberg 6th on billionaires index with $17,4bln loss Mark Zuckerberg’s fortune has tumbled $17.4 billion so far this year as Facebook Inc.
Politics15:31Azerbaijan, Belarus to establish joint venture in TurkeyAzerbaijan and Belarus plan to open a joint tractor factory in Turkey. This was announced after the 11th session of the Azeri intergovernmental commission of the country, according to "Ermenihaber"....
Culture15:10Armenian version of John Green’s ‘Turtles All the Way Down’ to be presented on Nov. 24‘Turtles All the Way Down’, a bestseller by American writer John Green, has been translated into Armenian, with the book presentation set for 24 November at Bukinist bookstore in downtown Yerevan.
Society14:30Macron’s popularity drops to 25 percent: pollThe popularity of President Emmanuel Macron has dropped to just 25 percent, according to a major tracker poll published on Sunday, AFP reports.
Politics14:13MP: If Armenia faces problems in CSTO, Azerbaijan will be the first to make use of themThe statements of Belarusian and Kazakh presidents do not stem from the constructive spirit and cooperation logic dominating in the Collective Security Treaty Organization (CSTO), head of the ARF-D...
Politics13:24Trump on how he makes decisions: “I don't think about them”US President Donald Trump offered a peak into his decision making process in his interview with Chris Wallace on Fox News Sunday, Mediaite reports.
Politics13:11Ex-defense minister: I am always ready to stand by Armenian armyFormer Defense Minister of Armenia Vigen Sargsyan calls for unity in defense-related issues, regardless of everyone’s different political views.
Society12:30Relentless California wildfires leave 80 dead, over 1200 others still missingThe number of people who remain missing in the wake of a pair of ferocious wildfires that have been blazing across both ends of California for more than a week spiked to more than 1,200 late...
Politics12:22Sarkissian congratulates Sultan of Oman on national dayPresident Armen Sarkissian of Armenia addressed on Sunday a congratulatory message to Sultan of Oman Qaboos bin Said Al Said on the occasion of the country’s National Day.