Առողջություն 11:56 06/06/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նոր կորոնավիրուսի (COVID-19) վարակը հաստատվել է ևս 2 քաղաքացու մոտ, ովքեր Ստեփանակերտի բնակիչներ են: Վարակակիրներից մեկը ռիսկային խմբում է, 71 տարեկան, ավելի քան 10 տարի թոքերի քրոնիկ հիվանդություն ունի և վերջերս է վերադարձել Հայաստանի Հանրապետությունից: Հիվանդի վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր: Նա միացված է թթվածնի սարքին: Կորոնավիրուսով վարակված մյուս քաղաքացին մեկուսացված է և նրա առողջական վիճակն, ըստ բժիշկների, գնահատվում է բավարար:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ ընդհանուր առմամբ, Արցախում կորոնավիրուսային վարակը հաստատվել է 59 քաղաքացու մոտ, որից 31-ն արդեն ապաքինվել են: Մեկուսացված է 73 քաղաքացի, թեստավորումների քանակը 1131 է:

Society 13:11 06/06/2020 NKR
Artsakh Republic healthcare ministry reports that two more cases of Covid-19 have been recorded in the country over the past day. The patients are from capital Stepanakert and one of them, a 71-year-old male, is in risk group with a chronic lung disease.
The patients whose health condition is assessed as is put on a ventilator. The other patient is isolated with satisfactory health condition.
The source reminds that 59 Covid-19 infections have been registered in Artsakh to date, 31 have recovered. 73 citizens are isolated. Since the outbreak of the disease, 1,131 tests have been perfumed in the country.