Առողջություն 11:44 18/06/2020 Արցախ
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսային վարակի բռնկման օջախ է հայտնաբերվել Մարտակերտի շրջանում: Շրջանի համայնքներից մեկում 2 նոր դեպք է հաստատվել: Թեստավորման արդյունքում COVID-19-ը հաստատվել է նաև Հադրութի շրջանում՝ նախկինում հաստատված վարկակակիրների կոնտակատավորներից մեկի մոտ: Այսպիսով, վերջին 24 ժամվա ընթացքում կորոնավիրուսով հիվանդացության 3 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ ծանր վիճակում հանրապետական բժշկական կենտրոն տեղափոխված քրոնիկ հիվանդություններ ունեցող և կորոնավիրուսի ախտորոշմամբ քաղաքացին բուժանձնակազմի ջանքերի շնորհիվ կազդուրվել և այսօր դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
Հիվանդությունը հաղթահարել է ևս մեկ անձ, առողջացածների թիվն արդեն հատել է 56-ի սահմանը: COVID-19-ով վարակված մյուս քաղաքացիների առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Հիվանդությունն արդեն հաղթահարել է 56 մարդ, թեստավորումների քանակը 1520 է:

Здоровье 12:13 18/06/2020 НКР
Согласно полученной из министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) информации, в Мартунинском районе республики выявлен новый очаг вспышки коронавируса. А одной из общин района подтверждено 2 новых случая коронавируса.
По результатам тестов COVID-19 подтвердился также в Гадруте, это один из контактировавших с носителем вируса.
Таким образом, за последние 24 часа в Арцахе заражение новым коронавирусом было подтверждено еще у 3 человек.
Как сообщает информационный штаб Арцаха, доставленный в тяжелом состоянии в Республиканский медцентр пациент с коронавирусом, страдающий сопутствующими хроническими заболеваниями, благодаря усилиям медперсонала поправился и был выписан из больницы.
Состояние других пациентов с COVID-19 оценивается как удовлетворительное. Общее число выздоровевших – 56, количество проведенных тестов – 1520.