27.08.2020. Կորոնավիրուսով 4 հիվանդ է մահացել, 203 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 203 նոր դեպք, առողջացել է 262 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 4 մարդ, որից մեկն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 75 (կին), 98 (կին) և 80 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, օգոստոսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43270 դեպք, որոնցից 36988-ն` առողջացած, մահացել է 1129 մարդ, որից 265-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5153 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 200 507 թեստավորում:

Здоровье 11:19 27/08/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 203 новых случая коронавируса, выздоровели 262 человека.
За минувшие сутки скончались 4 пациента с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 75 лет (женщина), 98 лет (женщина) и 80 лет (женщина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 27 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 43270. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 36988 пациентов.
Фактически на лечении находятся 5153 пациента. В общей сложности было проведено 200 507  тестирований.
В Армении общее число случаев с летальным исходом составило 1129, 265 человек, согласно сообщению Минздрава РА, скончались при этом «по причине другой болезни».