Առողջություն 12:12 31/03/2021 Արցախ
Արցախում մարտի 30-ին կատարվել է 77 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Արցախի առողջապահության նախարարությունց հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 20 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4560 քաղաքացու հետազոտություն, որից 602-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2486 դեպք: Կատարվել է 22 008 թեստավորում:

Здоровье 12:20 31/03/2021 НКР
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом.
В результате 77 тестов, проведенных в Арцахе 30 марта, выявлено 7 случаев заражения коронавирусом. Инфицированные контактировали с зараженными из ранее выявленных очагов.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 20 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В  2021 г. в Арцахе проведено 4 560 тестов на COVID-19, из которых 602 оказались с положительным результатом.
В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2486 случаев заражения COVID-19, проведено 22 008 тестов.