Առողջություն 11:29 02/10/2021 Հայաստան
Հայաստանում հոկտեմբերի 1-ին կատարվել է 9656 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1152 նոր դեպք: Առողջապահության նաարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 772 մարդ, գրանցվել է մահվան 16 դեպք։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 263 783 դեպք, որոնցից 243 341-ն` առողջացած, 5354-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1212 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6566 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13 876 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 733 726 թեստավորում:

Здоровье 11:50 02/10/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1152 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 9656 тестах), выздоровели 772 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 16 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1212.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 2 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 263 783. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 243 341 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5354.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6566 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находятся 13 876 пациентов. В общей сложности было проведено 1 733 726 тестирований.