Առողջություն 11:13 02/11/2021 Հայաստան
Հայաստանում նոյեմբերի 1-ին կատարվել է 10 281 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1232 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1591 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 68 դեպք: Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 2-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 310629 դեպք, որոնցից 272332-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30551 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6441 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1305 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Здоровье 11:45 02/11/2021 Армения
02.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1232 новых случая заражения коронавирусом, скончались 68 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1232 новых случая заражения коронавирусом (при проведенном 10 281 тесте), выздоровел 11591 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 68 человек, у 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1305.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 2 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 310629. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 272332. Число случаев с летальным исходом составило 6441.
С начала пандемии в Армении скончались 7 746 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находится 30551 пациент. В общей сложности было проведено 2 120 537 тестирований.