Առողջություն 11:13 02/11/2021 Հայաստան
Հայաստանում նոյեմբերի 1-ին կատարվել է 10 281 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1232 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1591 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 68 դեպք: Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 2-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 310629 դեպք, որոնցից 272332-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30551 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6441 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1305 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Health 12:00 02/11/2021 Armenia
Armenia has confirmed 1,232 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 310,629 as of 11 a.m. Tuesday, November 2, the Ministry of Health reports.
Overall, 10,281 Covid-19 tests were conducted on November 1.
1,591 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 272,332.
The Covid-19 death toll has increased by 62 to 6,441. The figure does not include the deaths of 1,305 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 30,551 active cases. As many as 2,120,537 tests have been performed in the country since the disease outbreak.