Առողջություն 11:27 01/02/2022 Հայաստան
Հայաստանում հունվարի 31-ին կատարվել է 7890 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3127 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 74 հիվանդ, մահվան 5 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում փետրվարի 1-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 370 922 դեպք, որոնցից 336 079 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 25 250 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8056 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1537 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 12:06 01/02/2022 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 3127 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 7890 тестах), выздоровели 74 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 5 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1537.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 1 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 370 922.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 336 079. На данный момент получают лечение 25 250 пациентов.