Առողջություն 11:32 17/02/2022 Հայաստան
Հայաստանում փետրվարի 16-ին կատարվել է 5734 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1723 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1668 հիվանդ, մահվան 26  դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 17-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  411 878 դեպք, որոնցից 383 368 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 18 674 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8253 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1583 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 11:49 17/02/2022 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1723 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 5734 тестах), выздоровели 1668 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 26 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1583.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 17 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 411 878.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 383 368. На данный момент получают лечение 18 674 пациента.