Առողջություն 12:37 06/06/2022 Հայաստան
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ մայիսի 30-ից հունիսի 5-ը  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 43 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 15 հիվանդ, մահվան դեպքեր չեն գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում հունիսի 5-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 423 006 դեպք, որոնցից 412 621 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 76 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8625 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 309 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Health 12:46 06/06/2022 Armenia
Armenia confirmed 43 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 423,006 as of 11 a.m. Monday, June 6, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 10,329 tests were conducted from May 30 to June 5.
15 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 412,621.
No new Covid-19 death has been recorded in the country and the official death toll remains unchanged at 8,625. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 76 active cases. As many as 3,109,931 tests have been performed in the country since the disease outbreak.