Առողջություն 12:06 07/09/2023 Արցախ
Այսօր  Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, «Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 4 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Health 13:10 07/09/2023 NKR
The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 10 severely ill patients from blockaded Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, the Artsakh Ministry of Health reported.
The patients were transported to specialized medical facilities in Armenia along with their attendants on Thursday, the ministry said in a statement.
28 children are undergoing treatment in the Arevik Medical Center. 5 of them are in neonatal and intensive care.
91 adult patients, including two critically ill, are in the Republican Medical Center.
The people of Artsakh have been living under Azerbaijan's unlawful blockade for around nine months now.