Առողջություն 12:06 07/09/2023 Արցախ
Այսօր  Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, «Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 4 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Здоровье 13:12 07/09/2023 НКР
Сегодня, 7 сентября, при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста (МККК) 10 пациентов вместе с сопровождающими перевезены из «Республиканского медицинского центра» министерства здравоохранения Республики Арцах (НКР) в специализированные медицинские центры Республики Армения для получения медпомощи.
Согласно сообщению пресс-службы министерства здравоохранения Арцаха, в настоящее время стационарное лечение в медобъединении «Аревик» проходят 28 детей, 5 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации.
91 пациент проходит стационарное лечение в ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 4 пациента находятся в реанимационном отделении, 2 из них – в крайне тяжелом состоянии.