Առողջություն 16:25 09/10/2023 Հայաստան
Այսօրվա դրությամբ Հայաստանի  բժշկական կենտրոններում բուժումը շարունակում է Արցախի Հանրապետությունի բռնի տեղահանված 278  անձ. նրանցից 95-ի  վիճակը գնահատվում է ծանր, 11-ինը՝ ծայրահեղ ծանր։ Միջին ծանրության 7 երեխա շարունակում է բուժումը։  Արցախից տեղահանված ընտանիքներում 38 երեխա է ծնվել, 14-ը՝ Երևանում, 24-ը՝ մարզերում։  Տվյալներն ասուլիսում ներկայացրեց Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։
ԿԳՄՍ նախարարության ներկայացրած տվյալների համաձայն, դպրոցահասակ երեխաների թիվն ավելի քան 21 հազար է, նրանցից 9082 երեխա արդեն ընդգրկվել են կրթական հաստատություններում.

Здоровье 17:15 09/10/2023 Армения
По состоянию на 9 октября, 278 пациентов из числа вынужденных переселенцев из Республики Арцах (НКР) продолжают лечение в различных медицинских учреждениях Армении: состояние 95 из них – тяжелое, 11 – крайне тяжелое. Лечение продолжают и 7 детей, медики оценивают состояние их здоровья как средней тяжести. Об этом на брифинге заявила пресс-секретарь Никола Пашиняна Назели Багдасарян.
В семьях вынужденных переселенцев из Арцаха родилось 38 детей: 14 из них – в Ереване, 24 – в областях Армении.
По данным Минобрнауки, число детей школьного возраста составляет более 21 тысячи, 9082 ребенка зачислены в образовательные учреждения.