Օրվա թեմա 16:45 21/04/2015
Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ժամը 05:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Սեյսուլան) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման հերթական փորձ: ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ՊԲ առաջապահ ուժերը ժամանակին հայտնաբերելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի առաջացումը, անցել են շրջանաձև պաշտպանության և մերձամարտի բռնվել նրա հետ:
«Շուրջ քառորդ ժամ տևած մարտերի արդյունքում հակառակորդը դեպքի վայրում է թողել արյան բազմաթիվ հետքեր, 5 հատ նռնակի մասեր, ՎՈԳ-25-ի մեկ արկ, 5 դատարկ պահունակ, հատուկ դիպուկահար հրացանի (“Վինտարեզի”) 1 պահունակ` 4 փամփուշտով, կապի համար նախատեսված 1 կոճ, բժշկական ասեղներ, տարբեր տրամաչափի բազմաթիվ պարկուճներ և ճողոպրել իր ելման դիրքերը: Ըստ հավաստի տեղեկությունների, ադրբեջանական կողմը մարտի ընթացքում տվել է առնվազն 1 զոհ և վիրավորներ», -նշված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի, ՊԲ դիրքապահ ուժերը կորուստներ չեն ունեցել: Միջադեպի հետ կապված մյուս մանրամասները ճշտվում են:

Политика 17:34 21/04/2015
В ночь с 20 на 21 апреля, около 05:15 по местному времени, на северо-восточном направлении (Сейсулан) линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана в очередной раз предпринял попытку разведывательно-диверсионного проникновения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения азербайджанской диверсионной группы, организовав круговую оборону и вступив с противником в ближний бой.
«В результате длившегося около четверти часа боя противник отступил на исходные позиции, оставив на месте инцидента многочисленные следы крови, части 5 гранат, 1 выстрел ВОГ-25, 5 пустых обойм, 1 обойму с 4 патронами для ВСС „Винторез”, 1 катушку связи, медицинские иглы, многочисленные гильзы разного калибра. По достоверным сведениям, в результате боя азербайджанская сторона понесла потери: по меньшей мере, один убитый и раненые», – говорится в сообщении Минобороны НКР.