Հասարակություն 17:17 30/03/2015
Այսօր հայտարավել են ArmNet Awards 2015-ի թեկնածուների անունները: Մրցույթին ներկայացված 140 նախագծերից պրոֆեսիոնալ ժյուրին 5 անվանակարգերում ընտրել է հետևյալ հավակնորդներին, ովքեր իրենց պայքարը կշարունակեն «լավագույն» տիտղոսին արժանանալու համար: Այս մասին հայտնում են Օրանժ Արմենիայի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Դիզայն և հարմարավետություն /վեբկայք/
1. http://marogmarketing.com
2. http://www.armeniancarpets.am
3. https://www.conversebank.am
4. http://useping.me/
Դիզայն և հարմարավետություն /բջջային հավելված/
1. Shadowmatic (iOS)
2. 360 stories (iOS)
3. Autoschool (Android)
4. ggTaxi (Android/iOS)
Նորարարություն
1. ggTaxi (Android/iOS)
2. http://homeplanning.me
3. https://www.renderforest.com
4. Shadowmatic (iOS)
Բովանդակություն
1. http://www.mediamax.am
2. http://disabilityinfo.am
3. Black Sea Silk Road (Android/iOS)
4. http://www.harsupesa.am
Հասարակական ազդեցություն
1. http://www.armcomedy.com
2. http://www.armacad.info
3. http://www.yerevan.am
4. http://safe.am/
Յուրաքանչյուր անվանակարգում լավագույն վեբկայքերը կամ բջջային հավելվածները կընտրվեն մասնագիտական ժյուրիի վերջնական քվեարկության արդյունքում: Հաղթողների անունները կհայտարարվեն ArmNet 2015մրցանակաբաշխության ժամանակ, որը կկայանա ապրիլի 4-ին «Երևան Պլազա» բիզնես կենտրոնում:
ArmNet նախագիծը կոչված է գնահատելու հայկական վեբկայքերի և բջջային հավելվածների ոլորտի ձեռքբերումները, խթանելու հայկական բովանդակության զարգացումը և աջակցելու նոր ընկերությունների ստեղծմանը:
ArmNet 2015- տարեկան նախագիծն իրականացվում է Maeutica բրենդինգային գործակալության, Օրանժ Արմենիայի և «Ինտերնետ հանրություն» ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ:

Society 17:34 30/03/2015
Today the nominees for “ArmNet Awards 2015” have been announced, the press service of Orange Armenia reports.
Out of 140 participants, in 5 categories the following nominees have been chosen by the professional jury to continue competing for the title of “the best”:
Design and Usability /website/
1. http://marogmarketing.com
2. http://www.armeniancarpets.am
3. https://www.conversebank.am
4. http://useping.me/
Design and Usability /mobile app/
1. Shadowmatic (iOS)
2. 360 stories (iOS)
3. Autoschool (Android)
4. ggTaxi (Android/iOS)
Innovation
1. ggTaxi (Android/iOS)
2. http://homeplanning.me
3. https://www.renderforest.com
4. Shadowmatic (iOS)
Content
1. http://www.mediamax.am
2. http://disabilityinfo.am
3. Black Sea Silk Road (iOS/Android)
4. http://www.harsupesa.am
Social impact
1. http://www.armcomedy.com
2. http://www.armacad.info
3. http://www.yerevan.am
4. http://safe.am/
The best websites or applications in each category will be chosen after the final voting of the professional jury. The winners in each category will be announced during ArmNet Awards ceremony, which will take place on Saturday April 4, 2015, in “Yerevan Plaza” Business center.
ArmNet is meant to evaluate the progress in Armenian internet and mobile application sector, to encourage the development of the Armenian website content and to support the creation of new companies.
“ArmNet 2015” annual events are organized by Maeutica branding agency, Orange Armenia and ISOC (Internet Society).