Իրավունք 12:55 28/07/2016
«Այս պահին Մարդու իրավունքների պաշտպանի հետ միասին գնում ենք ձերբակալվածների ժամանակավոր պահման վայր, քանի որ ձերբակալելիս թույլ են տվել փոքրիկ խախտումներ, որի արդյունքում, ես՝ որպես իրավաբան կարծում եմ, իր ձերբակալումն եղել է ակնհայտ անօրինական»,-Panorama.am-ին այս մասին հայտնեց Ենիգոմշյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Նրա խոսքով, հաշվի առնելով թույլ տված խախտումները պետք է չեղյալ համարվի արձանագրությունը, իսկ Ենիգոմշյանը  ազատ արձակվի:
Ենիգոմշյանը կասկածվում է հուլիսի 17-ին ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը գրաված զինված խմբին օժանդակելու մեջ։
ՄԻՊ գրասենյակից էլ հայտնեցին, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ այսօր Պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են  ԱԱԾ ձերբակալվածների պահման վայր՝ տեսակցելու Ալեք Ենիգոմշյանին, ինչպես նաև Ոստիկանության ՁՊՎ՝ տեսակցելու Լևոն Բարսեղյանին:
ՄԻՊ հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ ՄԻՊ աշխատակիցները այցելել են նաև
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ՝ տեսակցելու Արամ Մանուկյանին և  այնտեղ գտնվող՝ Ոստիկանության ՊՊԾ գնդի դեպքերի կապակցությամբ մյուս վիրավորված և կալանքի տակ գտնվող անձանց:

Politics 14:36 28/07/2016 Armenia
“With the Ombudsman, we’re going to the place where they are temporary keeping those arrested. As a lawyer, I consider those arrests illegal, because they [the police] had made several violations while arresting [those people],” Yenikomshian’s lawyer, Nikolay Baghdasaryan told Panorama.am.
According to him, considering the violations, the record should be cancelled, and Yenikomshian, who is suspected of supporting the armed group that had seized Erebuni police station on July 17 – released.
The Ombudsman’s office reported that the representatives of the Human Rights Defender had visited Alek
Yenikomshian and Levon Barseghyan. They also visited Aram Manukyan and other wounded persons who are currently receiving medical treatment at the convicts’ hospital.