Քաղաքական 15:29 21/02/2017
«Այսօր ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր ղարաբաղյան ուժերը կրակահերթեր են արձակել Ակնայի շրջանի Այաղ Քերվենդ գյուղի հովիվների ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,-հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Աղբյուրի հաղորդմամբ,  ՊԲ առաջապահ զորամասերը երբեք քաղաքացիական օբյեկտներն ու խաղաղ բնակչությանը չեն թիրախավորում:
«Ավելին՝ ՊԲ առաջապահ ուժերը երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս, իսկ ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակ են բացում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»,-ասված է ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Politics 15:58 21/02/2017 NKR
“A number of Azerbaijani media outlets have disseminated reports that Karabakh forces had allegedly fired at Azeri shepherds in the area of Ayaq Kerevend village of Akna region last night, which is another case of disinformation,” press department at the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic (NKR) reports.
The statement reads that Defense army frontline units never target civilian objects and peaceful population.
“Moreover, Defense Army forces never launch offensives and apply retaliatory fire to Azerbaijani military posts only in case of extreme necessity,” reads the statement.