Սպորտ 18:18 19/05/2017 Հայաստան
Թբիլիսիում այսօր կավարտվի ավանդական ուշուի Եվրոպայի մեծահասակների, երիտասարդների (մինչև 18 տարեկաններ) և պատանիների (մինչև 16 տարեկաններ) առաջնությունը: Մրցումային վերջին օրը հայ ուշուիստները եզրափակչի չորս գոտեմարտերից երեքում հաղթանակ տարան:
Ոսկե մեդալ նվաճեցին` Արսեն Բաղրյանը (48 կգ, պատանիներ), Վարդան Դանիելյանը (56 կգ, երիտասարդներ) և Հայկ Գասպարյանը (56 կգ, մեծահասակներ): Ռեբեկա Բալասանյանն արժանացավ արծաթե մեդալի (65 կգ, երիտասարդներ):
Հայաստանի հավաքականը ներկայացնում էր 14 ուշուիստ ցինդա (7 մարզիկ), տաոլու (շարժողական վարժությունների համալիր, 5) և վին-չուն (2) դիսցիպլիններում: Ընդհանուր առմամբ մեր հավաքականը նվաճեց 4 ոսկե, 3 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ: Մայիսի 20-ին կկայանա պարգևատրման և մրցաշարի փակման արարողությունը:
«Ընդհանուր առմամբ, գոհ եմ մեր մարզիկների ելույթներից,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ավանդական ուշուի ֆեդերացիայի նախագահ Տիգրան Չոբանյանը,- մենք առաջին անգամ հանդես եկանք ավանդական, ոչ թե սպորտային ուշուում (սանդա): Արդյունքներն իրենցն ասում են:
Հիմա կպատրաստվենք Ունիվերսիադային (Թայբեյ, օգոստոսի 19-ից 30-ը) և աշխարհի առաջնությանը (Կազան, սեպտեմբերի 27-ից հոկտեմբերի 3-ը): Ունիվերսիադային մենք երկու մարզիկ կունենանք, իսկ աշխարհի առաջնությանը նախատեսում ենք հանդես գալ նվազագույնն ութ մարզիկով:

Sport 19:58 19/05/2017 Armenia
The European Traditional Wushu Championships (Junior, Youth and Adult) will be over on Friday in Tbilisi, Georgia. On the final day of the championship, the Armenian wushuists celebrated victories in three out of four final rounds. In particular, Arsen Baghryan (48kg) Vardan Danielyan (56kg) and Hayk Gasparyan (56kg) won gold medals. Rebeka Balasanyan (65kg) won the silver.
14 wushuists represented Armenian in the European Wushu Championships. In total, the Armenian team conquered 4 gold, 3 silver and 1 bronze medals. The closing and award ceremonies of the championships are set on May 20.
“In general, I am satisfied with the performances of our athletes,” Tigran Chobanyan, Chairman of the Traditional Wushu Federation of Armenia, said in an interview with the National Olympic Committee of Armenia, adding that the Armenian team will get ready for Universiade Wushu Championship (Chinese Taipei, August 19-30) and the World Wushu Championship (27 September to 3 October). The chairman also noted that two Armenian athletes will take part in Universiade, with 8 wushuists participating at the World Wushu Championship.