Քաղաքական 13:18 24/06/2017 Արցախ
Հունիսի 18-24-ն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 400 անգամ՝ շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու հաստոցավոր հակատանկային 7 ավտոմատ նռնականետեր:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները, շնորհիվ իրենց մարտավարամասնագիտական բարձր պատրաստվածության և դիրքային համակարգերի տեխնիկական պատշաճ կահավորվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և, հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Նահանջող հակառակորդը հայկական առաջնագծի մերձակա հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ներթափանցման փորձը կանխելու ժամանակ ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Политика 13:47 24/06/2017 НКР
Минобороны НКР: За минувшую неделю ВС Азербайджана нарушили режим перемирия 400 раз и совершили диверсию
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в период с 18 по 24 июня ВС Азербайджана из стрелкового оружия разного калибра нарушили режим прекращения огня около 400 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
На различных участках линии соприкосновения противник применил также 60-мм и 82-мм минометы и 7 станковых противотанковых гранатометов.
Кроме того, отмечает пресс-служба МО, в ночь на 22 июня азербайджанские спецназовцы на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск предприняли попытку диверсионного проникновения. Несущие боевое дежурство подразделения Армии обороны НКР, благодаря высокому уровню боевой подготовки, надлежащей оснащенности позиций  техническими средствами, своевременно засекли продвижение диверсионной группы и пресекли попытку проникновения. Противник, понеся потери по меньшей мере 4 убитыми, был отброшен на исходные позиции. Отступающий противник оставила в прилегающей к армянским позициям зоне личные вещи спецназовцев. В ходе пресечения попытки проникновения Армия обороны НКР потерь не понесла.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР сохраняют полноценный контроль над ситуацией на передовой  и продолжают надежно защищать боевые позиции», – говорится в сообщении.