Քաղաքական 10:39 30/09/2009
Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովը (ԵԽԽՎ) Տորբյորն Յագլանդին (Նորվեգիա) ընտրել է կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար հինգ տարի ժամկետով։
Ընտրության առաջին փուլում Տորբյորն Յագլանդը հավաքել է 165 ձայն (բացարձակ մեծամասնություն), իսկ Վլոդզիմիեժ Չիմոշևիչը (Լեհաստան)՝ 80 ձայն։ Քվեարկությանը մասնակցել է 245 հոգի։
2005թ.-ից Պարոն Յագլանդը եղել է Նորվեգիայի խորհրդարանի (Ստորտինգ) նախագահը և 1993թ.-ից Բուսկերուդ կոմսության Խորհրդարանի անդամ։
Նա ծնվել է 1950թ. նոյեմբերի 5-ին՝ Նորվեգիայի Դրամեն քաղաքում։ Ամուսնացած է Հաննե Գրոտյորդի հետ։ Նրանք ունեն երկու երեխա։

Politics 14:05 30/09/2009
The Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) today elected Thorbjorn Jagland (Norway) Secretary General of the Organization for a five-year term.
In the first round of the election, Thorbjorn Jagland obtained 165 votes (an absolute majority) and Wlodzimierz Cimoszewicz (Poland) 80 votes. There were 245 votes cast.
Mr Jagland has been President of the Norwegian Parliament (Storting) since 2005 and Member of Parliament for Buskerud County since 1993.
He was born on 5 November 1950 in Drammen, Norway. He is married to Hanne Grotjord. They have two children.