Քաղաքական 15:24 21/10/2014
Հանրահավաքում հնչելու են իշխանափոխության կոչեր. եռյակը հետ չի կանգնել իշխանափոխության գաղափարից: Այս մասին ԱԺ-ում կայացած եռյակի աշխատանքային քննարկումից հետո հայտարարեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
«Ժողովուդն այլևս խոսքերի հանրահավաք չի ակնկալում, այլ սպասում է, որ խոսքը գործ դառնա: Բայց դա պետք է միասնական հարթակով լինի և ոչ թե այդ հարթակը դառնա դեբատների դաշտ: Մենք չպետք է դառնանք կարգախոսների գերի և պետք է գնանք իշխանափոխության»,- ընդգծեց նա:
Պատգամավորը նշեց, որ իշխանափոխության գաղափարից ոչ իշխանական եռյակը չի հրաժարվի: Անցած հանրահավաքին անդրադառնալով նա միայն նշեց, որ տարբեր գնահատականներ կարող են հնչել, բայց մեկ բան ակնհայտ է` ժողովուրդը միասնություն էր ակնկալում, այնպես որ այդ հանրահավաքը կարելի է համարել հոկտեմբերի 24-ի հանրահավաքի նախապատրաստում:
Նա նաև հավաստիացրեց, որ Ր. Հովհաննիսյանը մասնակցելու է հանրահավաքին: Իսկ ինչ վերաբերում է եռյակի առաջնորդների հնարավոր հանդիպմանը, ապա Ռ.Հակոբյանը չբացառեց, որ այն կարող է տեղի ունենալ, թեև կոնկրետ այս պահին դրա վերաբերյալ քննարկում չի եղել:
Ավելին` «Ժառանգություն»-ում և ոչ էլ եռյակի նիստում չեն քննարկվել նաև Զարուհի Փոստանջյանի առաջարկները եռյակին: Հիշեցնենք, Զ.Փոստանջյանը անձամբ էր մշակել այն միասնական օրակարգը, որը, ըստ պատգամավորի, պետք է ունենա եռյակը, եթե իհարկե ազնիվ է:

Политика 16:46 21/10/2014
На предстоящем 24 октября митинге «тройки» непровластных политических сил Армении будут звучать призывы к смене власти. Об этом заявил сегодня в Национальном Собрании Армении руководитель фракции оппозиционной партии «Наследие» Рубен Акопян после очередного рабочего обсуждения «тройки» непровластных политических сил РА.
«Народ ждет, чтобы слово стало делом», – сказал Рубен Акопян, добавив: «Мы не должны становиться заложниками лозунгов, мы должны двигаться к смене власти».
Депутат отметил, что «тройка» непровластных политических сил Армении не откажется от идеи смены власти. Обратившись к состоявшемуся 10 октября общереспубликанскому митингу на Площади Свободы в Ереване, оппозиционный политик отметил, что могут звучать различные оценки, но очевидно одно: народ ожидал консолидации, и в этом плане состоявшийся 10 октября митинг можно считать подготовкой к предстоящему митингу «тройки».
Рубен Акопян заверил также, что лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян примет участие в предстоящем митинге. Что же касается возможной встречи лидеров «тройки» непровластных политических сил РА, он отметил, что на данный момент этот вопрос не обсуждался, однако не исключил, что встреча состоится.