Քաղաքական 12:50 30/01/2015
«Հաղորդումը, թե  Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծում անօդաչու թռչող սարք է օգտագործվել՝ սադրանք է: Կողմերը պետք է նվազեցնեն լարվածությունը»,- Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը երեկ անդրադարձել է ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությանը, թե հայկական անօդաչու սարք են ոչնչացրել:
Ֆեյսբուքյան իր էջում Ա.Հովհաննիսյանը գրել էր. «Մենք գիտենք, որ Ադրբեջանին շատ են պետք հաղթանակներ, նույնիսկ՝ հորինված և մտացածին, այնքան, որ նրանք երազում անօդաչու սարքեր են տեսնում: Մեր հավաստի տվյալներով՝ ադրբեջանական կողմը ոչնչացրել է սեփական անօդաչու սարքը: Ադրբեջանցի գործընկերները շփոթվել են, և շուտով այս հարցով նոր տեղեկություններ կլինեն»:

Politics 13:15 30/01/2015
The U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group says the reported use of drones at the line of contact is a provocation.
“The reported use of "drones" above or across the Nagorno-Karabakh line of contact is a provocation. The sides need to reduce tensions,”  James Warlick wrote on Twitter.
On Thursday, Azerbaijan said it shot down an Armenian drone near Nagorno-Karabakh. Spokesman for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan denied the report. “Nagorno-Karabakh officially refutes this information. It is absurd,” the spokesman said.