Հասարակություն 12:00 28/01/2015
«Այս օրերին սահմանում իրադրությունը վերահսկելի է, մեր զինծառայողներն իրենց տեղում են»,- Եռաբլուր պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նա նշեց, որ այս օրերին սահմանում կրակոցների քանակն է շատ, միաժամանակ ընդգծեց, որ ամեն ինչ հայկական բանակի վերահսկողության տակ է:
Նախարարի խոսքով, հայկական կողմն իրականացնում է պատժիչ, կանխարգելիչ, պարտադրող միջոցառումներ:
Նշենք, որ Հայոց բանակի կազմավորման 23-րդ տարեդարձի առթիվ ՀՀ և ԼՂՀ ողջ քաղաքական ու ռազմական վերնախավը՝ նախագահներ Սերժ Սարգսյանի ու Բակո Սահակյանի գլխավորությամբ այցելել են Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Արցախյան պատերազմի և ադրբեջանական դիվերսիաների ժամանակ զոհվածներին:

Society 13:50 28/01/2015
The situation on the border is under control and our servicemen are at their positions, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said at the Yerablur Military Pantheon on Wednesday.
The Minister said that the ceasefire violations increased recently and at the same time stressed that the Armenian army completely controls the situation.
According to Ohanyan, the Armenian side takes preemptive and punitive measures.
On the occasion of the 23rd anniversary of the Armenian Army, Armenian President Serzh Sargsyan, Nagorno-Karabakh President Bako Sahakyan, the political and military leaders of Armenia and NKR on Wednesday visited the Yerablur Military Pantheon. They paid tribute to the Armenian soldiers who fell during the Artsakh war and those who died while repelling the Azerbaijani incursions.