Քաղաքական 15:25 01/07/2015
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ, այսօր հեռախոսային զրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի և Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի միջև, տեղեկանում ենք ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքից:
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները, ըստ աղբյուրի, քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերություններում առկա ակտուալ հարցերը, այդ թվում` հունիսի 25-26-ին Երևանում կայացած Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքները:
Մեդվեդևը և Աբրահամյանը կարևոր են համարել տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների փոխգործակցության ակտիվացումը:

Topic of the day 16:55 01/07/2015
Prime Ministers of Armenia and Russia, Hovik Abrahamyan and Dmitry Medvedev, held a phone conversation to discuss the results of the sitting of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation, according to the official website of Russian government.
The phone conversation took place on the initiative of the Armenian side.
The heads of government addressed topical issues of Armenian-Russian relations, including the results of the Intergovernmental Commission’s sitting held in Yerevan on June 25-26.
D. Medvedev and H. Abrahamyan underlined the importance of promoting bilateral cooperation in various spheres.